Samochód dla firmy. Jedna rata i w niej wszystko - od leasingu po pakiet przeglądów

Samochód w firmie ma być przede wszystkim wydajnym i, co niezwykle ważne, niekłopotliwym narzędziem pracy. To mają zapewnić dzisiaj kompleksowe programy jego zakupu i eksploatacji - takie jak Volkswagen Business Care.

W jednej niskiej racie praktycznie wszystkie najważniejsze koszty związane z zakupem i użytkowaniem samochodu – bez kosztów paliwa – tak najkrócej można opisać, czym jest Volkswagen Business Care.

Jak sfinansować nowy samochód?

Najważniejszym jego elementem, bo rozpoczynającym przygodę z nowym samochodem, jest program finansowy EasyDrive. Wyróżniają co trzy cechy – dostępność, elastyczność i pewność.

Dostępność dlatego, że raty leasingowe mogą być niewielkie, podobnie jak wpłata początkowa. To powoduje, że w praktyce każdy Volkswagen jest w zasięgu możliwości finansowych niewielkiej firmy i miesięczne zobowiązanie nie obciążą przesadnie jej budżetu.

Elastyczność z kolei należy tutaj wiązać z faktem, że sami wybieramy sposób zakończenia kontraktu - można spłacić auto do końca lub zmienić je na nowe. Decyzję przy tym, którą opcję wybieramy, można podjąć przy jej finalizowaniu – za kilka lat, a nie przy zawieraniu umowy.

A pewność w programie EasyDrive jest związana z gwarantowaną przez Volkswagena wartością odkupu samochodu. Jeżeli zdecydujemy się wymienić auto na nowe – naszego Volkswagena możemy oddać do salonu lub sprzedać auto we własnym zakresie. Wybierzemy tę opcję, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

W praktyce Leasing EasyDrive oznacza między innymi możliwość wyboru czasu trwania leasingu od 2 do 4 lat. Opłata wstępna może wynosić od 0 proc. do 30 proc. wartości auta, a umowę można zakończyć, oddając pojazd lub spłacając go do końca.

Częścią pakietu Volkswagen Business Care są również dodatkowe rabaty przygotowane dla małych i średnich przedsiębiorstw. Co ważne, można je już otrzymać, kupując jeden samochód.

Promocyjne ubezpieczenie 

Volkswagen Business Care oznacza ponadto atrakcyjny pakiet ubezpieczeniowy – w pierwszym roku jego wysokość może sięgnąć tylko 3,5 proc., wartości samochodu.

Atrakcyjna cena tutaj to nie wszystko. Ten pakiet ubezpieczeniowy ma też inne zalety. Jest szeroki – w jego skład wchodzi OC, AC, NNW i Assistance. Łatwo go też dodatkowo rozszerzyć – np. o ubezpieczenie bagażu, szyb, MediPlan, ubezpieczenia utraty zniżek lub związane z ochroną prawną.

Składki ubezpieczeniowe możemy włączyć do rat leasingowych. Poza tym wszelkie szkody likwidowane są bezpośrednio – z pominięciem ubezpieczyciela sprawcy - u Autoryzowanych Partnerów Serwisowych Volkswagen wyłącznie z użyciem oryginalnych i nowych części zamiennych.

Ważne jest poza tym to, że maksymalne zniżki na kolejną polisę otrzymamy już po trzech latach bezszkodowej jazdy – dotyczy to również firm.

Pakiet przeglądów i ochrona pogwarancyjna

Istotną częścią pakietu Volkswagen Business Care jest pakiet przeglądów oferowanych na 4 lata po zakupie samochodu. Kupujemy go na początku i nie martwimy się w przyszłości znacznymi kosztami.

Jednorazowy zakup tego pakietu oznacza oszczędności wynoszące kilka tysięcy zł, niezależnie od przebiegu. W cenie pakietu przeglądów otrzymamy między innymi niezbędne do nich materiały – a więc np. komplet filtrów do samochodu, olej silnikowy i komplet świec.

Volkswagen Business Care oznacza również ochronę pogwarancyjną trwającą nawet do 5 lat po zakupie samochodu. W praktyce tzw. program Volkswagen Safe + to przedłużona i zaoferowana w dobrej cenie ochrona serwisowa porównywalna z tym co daje nam klasyczna gwarancja.

Po jej zakupie naprawy będą wykonywane z wykorzystaniem oryginalnych części u wszystkich Autoryzowanych Serwisów Volkswagena w prawie całej Europie. Volkswagen Safe + może też wpłynąć na wartość samochodu przy jego odsprzedaży. Kupującemu z pewnością spodoba się fakt, że nasze auto przez lata było profesjonalnie serwisowane.

Wszystkie te zalety sprawiły, ze Volkswagen Business Care został wybrany przez ekspertów najlepszym programem finansowym importera dla małych i średnich przedsiębiorstw w minionym roku w plebiscycie „Fleet Derby”. Program okazał się być bezkonkurencyjny w kategorii rozwiązań finansowych (leasingu, wynajmu, kredytów) oferowanych klientom instytucjonalnym przez importerów.

Więcej o: