Historyczna przestrzeń z bogatą przeszłością w nowej odsłonie. Fort 8 to idealne miejsce dla niebanalnego biznesu

Fort 8 to obiekt rewitalizowany z dbałością o zachowanie historycznej duszy miejsca w połączeniu z wysokiej jakości infrastrukturą techniczną. To wszystko w otoczeniu zieleni, w atrakcyjnej części Służewa.

Połączenie tradycji z innowacyjnością

Fort VIII, czyli Fort Służew, powstał jako część Twierdzy Warszawa, pierścienia obronnego wybudowanego wokół stolicy. Wybudowano go z polecenia cara Aleksandra, w latach osiemdziesiątych XIX wieku, może więc poszczycić się ponad 130-letnią przeszłością. W czasie II wojny światowej stacjonowały tu wojska niemieckie, potem, do lat dziewięćdziesiątych XX wieku należał do Wojska Polskiego. Do dziś przetrwały elementy fortu, w tym koszary, które obecny właściciel, firma Turret Development, przekształca w nowy obiekt komercyjny.

Koszary przywracane są z zachowaniem oryginalnych elementów budowlanych, cegieł i historycznego tynku. Powstają niepowtarzalne wnętrza, łączące tradycję z nowoczesnymi trendami i infrastrukturą w wysokim standardzie.

Wewnątrz koszar znajdują się lokale o powierzchni od 72 metrów kwadratowych, pojedyncze moduły można łączyć w większe. Łącznie Fort 8 oferuje na wynajem 1800 m2.

Fort 8, wizualizacjaFort 8, wizualizacja materiały inwestora

- Marzyliśmy o stworzeniu miejsca, które powstanie z szacunkiem do historii, a jednocześnie tu i teraz, współcześnie będzie oferowało jakość, niepowtarzalny klimat i chwilę oddechu. Na tym etapie inwestycji, jestem pewny, że nam się to udało - podkreśla wiceprezes Turret Development.

Przestrzeń do pracy i wypoczynku

Wszystkie lokale mają możliwość wyjścia na zewnątrz, przygotowano miejsce do wykorzystania na ogródki. Wyjątkowy, historyczny charakter obiektu podkreślają odsłonięte fragmenty marmuru, na którym wspierają się ściany budynku. Na dachu inwestor odtwarza pokryty zielenią nasyp ziemny.

To wszystko tworzy niezwykły klimat i ciekawą przestrzeń dla prowadzenia biznesu i tworzenia oryginalnych przedsięwzięć. Dodatkowo, na wysokości środkowej części koszar, powstanie pergola, którą latem będzie można wykorzystać do różnego rodzaju zajęć, jak treningi jogi i inne aktywności na powietrzu.

 - Jesteśmy w trakcie budowania listy najemców, którzy wspólnie stworzą ciekawe miejsce, przyciągające nie tylko sąsiadów, lecz także szukających spokoju pracowników pobliskiego zagłębia biurowego Mokotowa czy klientów ceniących jakość - mówi przedstawicielka firmy Avyard zajmującej się wynajmem lokali w  Forcie 8.

Fort 8, wizualizacja biuraFort 8, wizualizacja biura materiały inwestora

W budynku odnowionych koszar znajdzie się miejsce dla restauracji, biur, siedzib innowacyjnego biznesu, butików czy projektów wychodzących naprzeciw społeczności, jak pracownie warsztatowe.

Do fortu przylega Ósmy Park, przygotowany z zamysłem nie ingerowania w przyrodę. Pozostałości po dawnej fosie tworzą urokliwy wąwóz, z którego istnienia wielu mieszkańców Warszawy nie zdawało sobie sprawy. Ta przestrzeń czeka na odkrycie.

Pozostałości kamiennych budowli przypominają rumowiska skalne na górskich zboczach, zachęcając do spacerów i odpoczynku. Pod ścisłym nadzorem konserwatora odtworzone zostają historyczne wały ziemne.

Poza wąwozem w Parku Ósmym znajdują się rozległe tereny rekreacyjne, siłownia plenerowa i drewniany plac zabaw, a także altanki, miejsca piknikowe i stanowiska do grillowania. Inwestorowi zależy na integrowaniu odwiedzających, dlatego przygotowane zostały też miejsca pod ogródki społeczne.

Park Ósmy, na terenie inwestycji Fort 8Park Ósmy, na terenie inwestycji Fort 8 materiały inwestora

Blisko klientów, blisko mieszkańców

Fort 8 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego, dużego osiedla, ale to obiekt otwarty, z którego będą mogli również korzystać mieszkańcy gęsto zabudowanych terenów Ursynowa i Mokotowa oraz niedalekiego Wilanowa. Położony jest przy skrzyżowaniu ulicy Nowoursynowskiej i jednej z głównych arterii stolicy - Doliny Służewieckiej - trasy, którą codziennie przemierzają dziesiątki tysięcy osób. Od najbliższej stacji metra - Służew - dzieli go kilka przystanków lub kilkanaście minut spaceru. Tuż obok biegnie ścieżka rowerowa. Na terenie inwestycji znajdzie się parking dla samochodów, a także miejsca postojowe dla rowerów.

Fort 8 powstaje jako idealne miejsce na spotkanie biznesowe, obiad z rodziną, kawę z przyjaciółmi czy odpoczynek po pracy. To także ciekawa alternatywa dla sieciowych przestrzeni handlowych czy biurowców.