Nowoczesny odkurzacz bez ograniczeń i bez limitów - recenzja odkurzacza Unlimited marki Bosch

Odkurzanie nadal kojarzy się z wysiłkiem. Ale Unlimited udowadnia, że nie musi. W dodatku zachwyci wszystkich majsterkowiczów.

Każdy lubi czysty dom, ale nie każdy lubi odkurzanie. Kojarzy się ono z wyciąganiem, mierzeniem kabla: starczy, czy nie starczy – oto jest pytanie, zaplącze się, wkręci, a może zahaczy lub oderwie jakąś listewkę. Tradycyjne urządzenia często nie dają sobie rady przy sprzątaniu trudno dostępnych zakamarków, choćby przy suficie. Rozwiązaniem tych problemów może być i jest Unlimited marki Bosch.

Niewiarygodnie lekki

Pierwsze, co może zaskoczyć, to fakt, że odkurzacz razem z podłączonym akumulatorem jest naprawdę poręczny.  Z ssawką kombi waży niecałe 3 kilogramy, z akumulatorem więcej, ale wciąż stosunkowo niewiele. Bez większego wysiłku można go obsługiwać jedną ręką.

Drugą miłą niespodzianką jest fakt, że akumulator pasuje do urządzeń Bosch Home&Garden z linii zielonej, umożliwiając zasilanie nie tylko odkurzacza, ale także wkrętarki czy wiertarki. Urządzenie jest sprzedawane z dwoma akumulatorami (szybka ładowarka naładuje je w 60 minut), dzięki czemu czas odkurzania jest praktycznie nieograniczony.

Zakładanie i zdejmowanie akumulatora jest tak samo proste, jak we wszystkich urządzeniach marki Bosch. Maksymalny czas pracy to 60 minut i odkurzacz faktycznie jest w stanie tyle pracować (chyba, że włączymy tryb bardzo intensywnej pracy z elektroszczotką).

Odkurzacz do wszystkiego

Unlimited oznacza sprzątanie dookoła i na okrągło. Faktycznie, dzięki konstrukcji i wadze, bez problemu sięgnie do trudno dostępnych zakamarków, bez problemu odkurzy sufit czy stół Łatwo dotrze do miejsc, które rzadko się odkurza, np. za kanapą. Za pomocą akcesoriów „zamieni się” w odkurzacz do samochodu i wyczyścić tapicerkę.

Z Unlimited nie tylko odkurzanie jest łatwiejsze – łatwo też oczyścić sam odkurzacz. Nie trzeba pracochłonnie myć filtra (trudno sobie nawet ubrudzić ręce przy jego czyszczeniu), a dzięki temu, że urządzenie jest bezworkowe, wystarczy wyrzucić kurz i pył do kosza.

Tradycyjnie kłopotliwe jest czyszczenie szczotki z włosia i włókien, ale tego problemu producenci prawdopodobnie nie rozwiążą nigdy. Niezależnie od tego, jak bardzo reklamowana jest łatwość czyszczenia tej części, zawsze trzeba będzie poświęcić na to dłuższą chwilę. Ale jeśli to jest jedyny minus całego urządzenia, to nie ma w ogóle o czym mówić.

Cały zestaw

Odkurzacz sprzedawany jest w komplecie ze szczotką do podłóg, elektroszczotką, ssawką do mebli, szczotką do tapicerki, elastyczną ssawką do szczelin oraz rurą ssącą. Wystarczają one do większości domowych zastosowań. Maksymalny czas pracy to 60 minut, a w trybie turbo i przy użyciu elektroszczotki spada do 7 minut. Ten tryb przydaje się  przy bardzo uporczywych zabrudzeniach, z resztą „nieporządku” odkurzacz dobrze radzi sobie na niższych poziomach mocy.

Podsumowując – Bosch pokazał naprawdę udany i wielofunkcyjny produkt. Sprzątanie z nim jest może nie tyle przyjemne, co po prostu łatwe i bezproblemowe, a tego właśnie w takich urządzeniach szukamy.

Komentarze (16)
Nowoczesny odkurzacz bez ograniczeń i bez limitów - recenzja odkurzacza Unlimited marki Bosch
Zaloguj się
 • szats69

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli zamieszacie reklamę to nie używajcie do tego szablonu/imitacji artykułu. To nie fair. Już z poziomu odnośnika/tytułu powinno być jasne, że to reklama, a nie żadna recenzja.

 • rzuffff

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko Dyson i długo długo nic. A chińskiego obecnie boscha omijać szerokim łukiem. Już lepszy odradzający się na nowo Phillips (odradzający się po tym co zrobili z jakością a co robi obecnie bosch)

 • ferdkiepski

  Oceniono 3 razy 1

  A ja mam 25 letniego Meteora i śmiga jak nówka ...

 • gerbezuk

  Oceniono 5 razy 1

  "..Tradycyjnie kłopotliwe jest czyszczenie szczotki z włosia i włókien, ale tego problemu producenci prawdopodobnie nie rozwiążą nigdy.." no to wypróbujcie elektroszczotkę Dysona i dowolny odkurzacz z serii V. Kiedyś myślałem jak autorzy cytowanego zdania, nie wierzyłem, że szczotka może się nie zatykać, że żaden odkurzacz nie jest w stanie odkurzyć łatwo sierści po moich sybirakach, że bezprzewodowy odkurzacz to tylko zabawka do pozbierania na szybko paru paprochów... przetestowałe kilka odkurzaczy... Philips, Roventa, Samsung anti tangle, Elektrolux Ergorapido... wszystko to goowno... dopiero Dyson zmienił moje zdanie na temat tego jak może wygladać odkurzanie.

 • ja.to.ja.t

  0

  najlepszy odkurzacz to roomba mam od lat - śmiga po chacie i odkurza

 • esmera1981

  Oceniono 4 razy 0

  Posiadam odkurzacz Elektorlux od 02/2017r. we wrześniu się zepsuł, 500zł poszło się ......................... bo na nieszczęście wzięłam fakturę na firmę, a gwarancja w takim przypadku to tylko 1 rok a taki miał być super mercedes wśród odkurzaczy

 • jj43

  Oceniono 1 raz -1

  bez ograniczeń i bez limitów....dobre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX