Huawei stworzył najpotężniejszą serię smartfonów. Seria Mate 20 zachwyci każdego

Huawei stworzył serię trzech doskonałych smartfonów. Huawei Mate 20 lite, Huawei Mate 20 i Huawei Mate 20 Pro - każdy w inny sposób spełnia oczekiwania. Warto poznać czym się różnią. Wtedy przekonamy się, że smartfony idealne istnieją.

Huawei wyrósł na prawdziwego giganta branży smartfonów. Coraz mocniejsza pozycja na rynku nie jest przypadkiem. Firma zaprezentowała bowiem kilka naprawdę godnych uwagi urządzeń.

Jedynymi z najbardziej zaawansowanych na rynku są smartfony z serii Huaweii Mate 20. Czym się różnią? Który z nich wybrać, by w jak najlepszy sposób spełniał nasze oczekiwania?

Huawei Mate 20 lite - mistrz selfie wsparty sztuczną inteligencją

Huawei Mate 20 lite spodoba się wszystkim, którzy kochają robić zdjęcia. A przede wszystkim selfie. W odróżnieniu od konkurencji Mate 20 lite może pochwalić się podwójnym aparatem z przodu. Jego wyjątkowy obiektyw w połączeniu z wysoką rozdzielczością (24 i 2 megapiksele) potrafi zdziałać cuda. Po pierwsze selfie ma niesamowitą głębię -  głównie dzięki drugiemu aparatowi. Po drugie w zrobieniu idealnego zdjęcia pomagam sztuczna inteligencja. Algorytm AI Beauty analizuje rysy twarzy w 3D. Pozwala to na idealne i automatyczne dobranie ustawień.

Osoby, które lubią przesyłać swoje zdjęcia za pomocą komunikatorów i portali społecznościowych spodoba się nakładka 3D Qmojis, która ułatwi wzbogacenie fotografii o dodatkowe elementy.

Aparat główny, również podwójny, jest nie mniej zaawansowany. Dzięki sztucznej inteligencji jest w stanie rozpoznać 22 scenariusze podczas wykonywania zdjęcia - odpowiada za to algorytm AI Selfie Scenery Recognition, który rozpoznaje różne tła, dostosowując kluczowe parametry, m.in. ekspozycję, balans bieli i ostrość). I to w czasie rzeczywistym. Dzięki temu oba obiektywy - 24 i 2 megapikselowy (przysłona f/1.8) są błyskawicznie dostosowane do warunków, w jakich jest wykonywane zdjęcie.

Sercem Mate 20 lite jest wydajny procesor Kirin 710. Wyposażono go w osobny, dedykowany układ odpowiedzialny za sztuczną inteligencję. Potęga najtańszego z modeli z serii Mate 20 nie jest więc przypadkowa.

Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X - prawdziwy przełom wydajności, fotografii i designu

Urządzeniem, które bez wątpienia potwierdziło pozycję Huawei jako lidera innowacji jest Mate 20. Smartfon wyposażono bowiem w przełomowy procesor Kirin 980. Wykonano go w technologii 7 nm. Dzięki temu pierwszy raz w historii mamy do dyspozycji mobilny procesor z 6,9 mln tranzystorem na centymetrze kwadratowym. To 1,6 razy więcej. Dzięki temu wydajność rośnie o 20 proc. a efektywność energetyczna - mająca wpływ chociażby na żywotność baterii - o aż 40 proc.

Przełomowość Kirina 980 potwierdza też fakt wykonania go w nowej, trójwarstwowej technologii. Wszystko to sprawia, że nowy procesor Huawei jest o 75 proc. mocniejszy i blisko 60 proc. wydajniejszy od poprzednika.

Dziennikarze i eksperci potwierdzają:  że Kirin 980 wygrywa rywalizację z najpopularniejszym obecnie układami, które sterują większością dostępnych na rynkach flagowców.

Forma idealna

Mate 20 i Mate 20 Pro przykuwają uwagę swoją niecodzienną formą. Najbardziej charakterystyczne jest ułożenie aparatów z tyłu obudowy. Z przodu uwagę zwraca brak czytnika linii papilarnych. Wybudowano go w ekran.

Aparat doskonały

Równie innowacyjny jest aparat, w który wyposażono Huawei Mate 20. Ma aż trzy szerokokątne obiektywy Leica. Główny z nich,  Ultra Wide Angle, ma ogniskową odpowiadającą obiektywowi 16 mm z pełną klatką, co nadaje zdjęciom efekt artystycznych zniekształceń, charakterystyczny dla obiektywów ultraszerokokątnych.

W przypadku Huawei Mate 20 rozdzielczość obiektywów wynosi 12, 16 i 8 megapikseli, w Mate 20 Pro odpowiednio 40, 20 i 8. Główny obiektyw 40 MP (27 mm) z przysłoną f/1.8; obiektyw szerokokątny 20 MP (16 mm) z przysłoną f/2.2; teleobiektyw 8 MP (80 mm) z przysłoną f/2.4 i trzykrotnym zoomem optycznym. Huawei wykona tu krok naprzód względem serii P20, w której zamiast teleobiektywu mieliśmy tylko czarno-białą matrycę. Zdjęcia wykonywane Mate 20 Pro mają więc szansę być jeszcze lepsze.

Innowacyjny aparat Mate 20 Pro obsługuje również makrofotografię i pozwala uzyskać ostre obrazy obiektów umieszczonych w odległości zaledwie 2,5 cm od obiektywu. Dzięki funkcjom sztucznej inteligencji AI Composition, AI 4D Predictive Focus i AI HDR, telefony Huawei zapewniają wszystko, czego potrzebuje każdy miłośnik fotografii.

Takich wideo jeszcze nie kręciłeś

Huawei umożliwia też edytowanie nagrań. Dzięki algorytmom AI Cinema można zmieniać icj odcień, nasycenie i jasność korzystając z wielu ustawień wstępnych. Funkcja obsługuje selektywną zmianę nasycenia kolorów. Wykorzystuje sztuczną inteligencję na przykład po to, by wyodrębniać postaci i zmniejszać nasycenie barw wokół nich. Przez to znacząco wyróżniają się  w kadrze.

Funkcja AI Spotlight Reel znajduje nagrania ze wspólnym motywem i automatycznie generuje 10-sekundowe sekwencje, wykonane w całości z najlepszych ujęć.

Huawei Mate 20 jest na tyle inteligentny, że sam potrafi rozpoznawać fotografowane obiekty.

Błyskawiczne ładowanie

Huawei “rozprawił się” też z najsłabszym ogniwem w smartfonach. Po pierwsze wyposażył Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro w bardzo pojemne akumulatory. Mają pojemność aż 4000 i 4200 mAh. W modelu 20 X to aż 5000 mAh.  Po drugie zaś wprowadził technologię SuperCharge. W zaledwie 30 minut telefon jest naładowany w 70 proc.