Telewizory 4K są już w naszych domach. Teraz czas na 8K- coraz większe i jeszcze bardziej nowoczesne!

Samsung znów udowodnił, że na rynku telewizorów nie ma sobie równych. Wprowadził telewizory 4K z kilkoma przełomowymi funkcjami. Rozpoczął też sprzedaż modeli 8K, które do wyświetlania obrazu wykorzystują sztuczną inteligencję. Koreański producent ma ponadto w swojej ofercie jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania. Do niedawna wydawa

Telewizor nie jest dziś tym samym urządzeniem co kilka lat temu. Nie służy jedynie do oglądania programów telewizyjnych. Daje zdecydowanie większe możliwości. Dlatego coraz częściej wybieramy telewizory Smart, które podłączamy do Internetu i coraz rzadziej zwracamy uwagę na telewizory w technologii Full HD. Dziś standardem jest odbiornik z ekranem o rozdzielczości 4K.

Coraz więcej treści, które możemy oglądać za pomocą telewizora, sprawia, że wybieramy większe ekrany. W kategorii telewizorów 4K to co najmniej 55 cali, a są tez takie, które mają 75 czy 85 cali.

 4K? Jest w czym wybierać!

Część osób zastanawia się czy zmiana na telewizor 4K ma sens, skoro nie wszystkie treści są emitowane w tym standardzie. Z miesiąca na miesiąc przybywa kanałów, transmisji, filmów i seriali dostępnych w wysokiej rozdzielczości. Operatorzy telewizji wprowadzili na rynek dekodery i kanały 4K – głównie sportowe.

Naprawdę intrygującą nowość wprowadza do swojej oferty Samsung. Jako pierwszy na rynku poza urządzeniami z iOS udostępni aplikację iTunes Movies & TV Shows. Dzięki niej użytkownicy będą mogli przeglądać pozycje ze swojej biblioteki iTunes oraz wypożyczać filmy i seriale ze sklepu iTunes Store. Co szczególnie istotne zawiera ona duży wybór produkcji w standardzie 4K HDR.

Treści w wysokiej rozdzielczości w Samsung Smart TV jest oczywiście znacznie więcej. Filmy i seriale w najlepszym ze standardów oferują też m.in. Netflix czy HBO. Wbrew wielu powszechnie panującym opiniom ludzkie oko doskonale wychwytuje zwiększoną rozdzielczość obrazu. Film wyświetlony w rozdzielczości 4K na tym samym telewizorze wygląda znacznie lepiej, niż wyświetlony w rozdzielczości HD.

Samsung Smart TV ze wsparciem dla iTunesSamsung Smart TV ze wsparciem dla iTunes Samsung

Telewizor to nie telewizja

Nowoczesny telewizor nie może istnieć bez sieci. Głównie dlatego, że umożliwia nam ona dostęp do dziesiątek aplikacji takich jak chociażby YouTube czy przeglądarka internetowa. Każdy, kto posiada telewizor z funkcją Smart TV wie, jak wygodne jest przeskakiwanie pomiędzy różnymi źródłami treści. Samsung wprowadza do swojej oferty nowość, która tę wygodę zwiększy jeszcze bardziej.

Jego najnowsze telewizory będą wyposażone w funkcję Remote Access. Umożliwi ona wygodny dostęp do komputera znajdującego się w domowej sieci. Bez konieczności sięgania po kabel HDMI – obraz wyświetli się wprost na telewizorze.

Ta sama funkcja umożliwi bezprzewodową współpracę z tabletami i smartfonami. Dzięki temu wieloma aplikacjami będzie można sterować za pomocą telewizora. Bez sięgania po telefon.

Samsung Remote AccessSamsung Remote Access Fot. Samsung

Zapewni ona lepszą łączność bezprzewodową z komputerami PC, tabletami i smartfonami, umożliwiając użytkownikom zdalne sterowanie kompatybilnymi programami i aplikacjami za pośrednictwem telewizora Samsung Smart TV oraz myszy i klawiatury.

Bez potrzeby korzystania z osobnego kabla HDMI domownicy będą mogli za pomocą telewizora uzyskać zdalny dostęp do znajdującego się w innym pomieszczeniu komputera PC czy tabletu, aby przeglądać strony internetowe czy przeszukiwać sieć. To z pewnością jedna z najbardziej ekscytujących nowości na rynku telewizorów.

8K wchodzi na rynek, dlaczego warto go rozważyć?

Technologia 4K nie trafiła jeszcze do wszystkich konsumentów, tymczasem na rynku dostępne są jeszcze bardziej nowoczesne telewizory. Te posiadają już technologię 8K. Tym, którzy w pierwszym odruchu powiedzą “ale przecież nie ma filmów w takiej rozdzielczości”, warto wyjaśnić, że to nie do końca prawda.

Samsung Q900R - telewizor 8K, który korzysta ze sztucznej inteligencjiSamsung Q900R - telewizor 8K, który korzysta ze sztucznej inteligencji Samsung

Samsung opracował bowiem rewolucyjną technologię, która dokonuje inteligentnego dostosowania przeskalowania wyświetlanego obrazu. Za proces odpowiadają algorytmy sztucznej inteligencji (AI). Dzięki temu praktycznie każdy materiał wideo będzie można zobaczyć w wyższej jakości. Nadaje to materiałom stworzonym w niższej rozdzielczości kompletnie nową jakość.

MicroLED - wiemy jaka jest przyszłość

Samsung jako lider branży telewizorów jest już gotowy na kolejną rewolucję. Będzie nią technologia microLED. Na czym polega rewolucyjność tego rozwiązania? Ekrany w telewizorach Samsung zbudowane są z milionów diod LED w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim emitujących światło. Właśnie taki podział barw pozwala wyświetlać olśniewające kolory i zapewnić jakość obrazu, która przewyższa rozwiązania oferowane przez inne technologie wyświetlaczy obecnie dostępne na rynku.

Rewolucja związana z microLED polega nie tylko na nowym sposobie wyświetlania obrazu. Użytkownik będzie mógł w łatwy sposób powiększyć swój telewizor. Wystarczy, że zmieni proporcje modułów tworzących obraz.

75 calowy telewizor Samsung Micro-LED75 calowy telewizor Samsung Micro-LED Samsung

Jest to możliwe, gdyż telewizory microLED w ogóle nie posiadają ramek. Są też niezwykle cienkie, w konstrukcji przypominają wręcz plakaty, które “przykleja” się do ściany. Przyszłość jest już za progiem i ma być dostępna dla wszystkich.

Więcej o: