Telewizor we wnętrzu może być dziełem sztuki. Koniec z plątaniną kabli

Telewizor króluje w większości polskich salonów. Warto więc, by jego wygląd był nowoczesny. Samsung stworzył całą serię rozwiązań, które w idealny sposób łączą najdoskonalszą technologię z estetyką i elegancją.

Telewizor stanowił do tej pory spore wyzwanie dla projektantów. Zdarza się, że jego czarna bryła dominuje lub zakłóca wnętrze. Od kilku lat konsumenci wybierają coraz większe ekrany, co dbającym o estetykę pomieszczenia może sprawiać jeszcze więcej trudności.

Telewizor-kameleon

Samsung wprowadził do swoich telewizorów cały szereg rozwiązań, które tego typu problemy pozwalają rozwiązać. Jednym z najważniejszych jest Tryb Ambient. Na ekranie pojawić może się dekoracyjny obraz komponujący się z wnętrzem pokoju.

Telewizor z trybem AmbientTelewizor z trybem Ambient Fot. Samsung

Możemy też wybrać spersonalizowane tło i dopasować je do... koloru ściany.* Ta funkcja pozwala też na wyświetlanie zdjęć, a także przydatnych informacji np. dotyczących pogody. Kompozycja, która pojawia się na ekranie, może zostać stworzona z pomocą smartfonu. Zamiast czarnej plamy naszą ścianę może więc przyozdobić ulubiona reprodukcja dzieła sztuki, czy zdjęcia dzieci. Jeśli dobierzemy “wirtualną” ramkę do tych, które w naszym pokoju faktycznie wiszą, nadamy wnętrzu jeszcze większej harmonii.

Jeśli nasza ściana to ozdobne cegły, panele, czy tapeta możemy “przenieść” je na ekran telewizora – wystarczy zrobić odpowiednie zdjęcie i za pomocą prostej aplikacji dopasować widok na ekranie.

Bez plątaniny kabli

Kolejny problem, który rozwiązał Samsung, projektując swoje najnowsze telewizory, to mało estetyczne kable. Do telewizora musimy przecież podłączyć dekoder, konsolę, często i inne urządzenie. Plątanina kabli nie wygląda dobrze.

Jeden kabel zamiast plątaninyJeden kabel zamiast plątaniny Fot. Samsung

Samsung wprowadził więc innowację o nazwie One Invisible Connection (Jedno Niewidoczne Połączenie). To prawie przeźroczysty przewód, który łączy telewizor z kolejnym innowacyjnym pomysłem czyli z modułem One Connect. W tym module znajdują się w wszystkie niezbędne złącza, które pozwolą nam podłączyć konsolę, dekoder, dysk twardy czy soundbar. One Connect możemy ukryć w szafce, podłączyć tam swoje urządzenia, a za pośrednictwem jednego przewodu przesyłamy do telewizora wszystkie informacje i zasilanie. Unikamy plątaniny kabli . Proste, a zarazem genialne rozwiązanie.

Telewizor niemal wpasowany w ścianę

Samsung rozwiązał też jeszcze jeden inżynieryjny problem, który sprawiał, że telewizor wydawał się w pokoju optycznie większy, niż w rzeczywistości. Opracował wieszak No Gap. Telewizor QLED umieszczony na nim, w zasadzie przylega do ściany. Do tej pory nawet najbardziej cienkie urządzenia potrzebowały sporo miejsca z uwagi na mocowanie. Rozwiązanie Samsunga jest nie tylko eleganckie, ale podkreśla nowoczesność telewizora. Robi on większe wrażenie.

Lekkość telewizorów Samsung podkreśla też Design 360 stopni – telewizory są tak projektowane, aby wyglądały doskonale z każdej strony. Lekkość i designu podkreśla też brak ramek lub ich zminimalizowanie.

Samsung Design 360 stopniSamsung Design 360 stopni Samsung

W niektórych sytuacjach lepszym rozwiązaniem jest natomiast telewizor stojący na szafce czy półce. I w tym wypadku projektanci Samsunga znaleźli kilka ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim zmienili podstawę telewizora w miniaturowe dzieło sztuki. Użytkownik ma do wyboru różne warianty elementu, może więc zdecydować która podstawa najlepiej komponuje się z pomieszczeniem.

*Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.