Wygodny, intuicyjny i przede wszystkim bezpieczny. Poznajcie AppGallery - sklep z aplikacjami od Huawei

Sklep z aplikacjami to chyba najważniejsze miejsce w dzisiejszym smartfonie i tablecie. To właśnie w nim znajdziemy wszystkie programy, które pomogą wykorzystać pełnię możliwości naszego urządzenia. Poznajcie Huawei AppGallery - wygodny, intuicyjny i bezpieczny sklep od Huawei.

Kluczowym elementem oprogramowania dzisiejszych smartfonów i tabletów są aplikacje. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie w jednym momencie przemienić nasze urządzenie w multimedialny kombajn, nawigację samochodową, narzędzie służące do pracy czy konsolę do gier. A w razie potrzeby skorzystamy też z przeglądarki, sprawdzimy pogodę, zrobimy zakupy przez internet czy zarezerwujemy nocleg za granicą.

Czasy, gdy po wyjęciu smartfona z pudełka otrzymywaliśmy gotowe (ale mocno ograniczone) urządzenie już dawno minęły. Dziś po zakupie nowego urządzenia mobilnego dostajemy jedynie podstawowe programy (takie jak kalkulator, kontakty czy przeglądarkę), które przydadzą się każdemu. Wszystkie inne aplikacje trzeba zainstalować samodzielnie, według własnych potrzeb.

Aby je zdobyć, trzeba oczywiście wejść do sklepu z aplikacjami. Można powiedzieć, że to rdzeń oprogramowania smartfonu, do którego zaglądamy w pierwszej kolejności. I tak, jak Apple ma swój App Store, Samsung - Galaxy Store, a Google – Google Play, na smartfonach Huawei od 2018 roku znajdziemy Huawei AppGallery.

Wygodny i intuicyjny

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wejściu w sklep Huawei to intuicyjny interfejs. Wszystko ma tu swoje miejsce i każdy element jest pod ręką. Na górze ekranu znajdziemy wyszukiwarkę aplikacji, poniżej producent w ciekawy graficznie sposób proponuje najciekawsze programy. Niżej umieszczono też segmenty z propozycjami aplikacji z konkretnych kategorii. Jeśli więc wchodzicie do AppGallery nie wiedząc, czego szukacie, z łatwością można natrafić tu na najciekawsze propozycje.

Huawei chwali się, że za ich przygotowanie odpowiadają specjaliści firmy, którzy przeczesują zasoby sklepu w celu wybrania najlepszych, najciekawszych i najbardziej dopasowanych programów. Starają się przy tym, aby oferta była na tyle różnorodna, by każdy znalazł coś dla siebie.

AppGalleryAppGallery fot. screen z AppGallery

Po wejściu w konkretną aplikację, sklep Huawei nie różni się zbytnio od rozwiązań konkurencji. Mamy tu zatem krótki opis programu, informacje na temat wersji aplikacji, rozmiaru pliku czy ewentualnych ograniczeń wiekowych użytkownika. Zaraz pod tytułem znajdziemy też standardową galerię zrzutów ekranu. Ciekawie zrobiono za to sekcję komentarzy, do której w łatwy sposób wchodzimy przeciągając palec w lewą stronę.

Nie można narzekać również na samo pobieranie aplikacji ze sklepu. U dołu ekranu znajdziemy przycisk "Zainstaluj", dzięki któremu możemy rozpocząć ściąganie konkretnej apki. Ogromnym plusem jest umieszczenie tuż obok (w nawiasie) informacji o wadze programu, dzięki czemu możemy oszacować, ile czasu zajmie instalacja i jak dużo transferu zużyje, a także, czy mamy wystarczająco dużo miejsca w pamięci smartfona.

Reasumując, cały interfejs Huawei AppGallery jest przejrzysty i dobrze zaplanowany, a wyszukiwanie i pobieranie programów bezproblemowe. Aplikacja sklepu jest też dobrze zoptymalizowana, bo działa bardzo płynnie.

AppGalleryAppGallery fot. screen z AppGallery

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Huawei deklaruje, że AppGallery to nie tylko wygodne, ale również bardzo bezpieczne źródło do instalacji aplikacji. Specjaliści firmy dodają do zasobów sklepu jedynie bezpieczne, sprawdzone programy dostarczane przez autentycznych deweloperów. Wszystkie sprawdzane są pod kątem „przyjazności” i bezpieczeństwa treści oraz kategoryzowane po wieku użytkownika.

Dodatkowo AppGallery oferuje czterostopniową detekcję zagrożeń, która "przepuszcza" do bazy sklepu wyłącznie bezpieczne programy.

Profesjonalny system zabezpieczeń zawiera mechanizmy detekcji szkodliwych zachowań, kontroli prywatności i skanowania luk w zabezpieczeniach. Poza tym oferuje ręczną kontrolę bezpieczeństwa prawdziwych imion i nazwisk oraz uwierzytelnianie prawdziwych osób, urządzeń i środowisk. Mechanizmy te zapewniają bezpieczne działanie wszystkich aplikacji dostępnych w usłudze AppGallery

- czytamy na stronie Huawei.

Warto też wspomnieć, że sklep standardy ochrony prywatności i bezpieczeństwa użytkowników (ma m.in. certyfikaty ISO 270001 i CSA STAR). Polscy klienci korzystając z AppGallery pobierają aplikacje z serwerów Huawei zlokalizowanych w Unii Europejskiej, a konkretnie w Niemczech.

Korzystanie z AppGallery może się opłacić

AppGallery to dość "świeży" produkt Huawei. Zadebiutował w kwietniu 2018 roku, a więc ok. półtora roku temu. Z tego też powodu wciąż bardzo dynamicznie się rozwija. Huawei dokłada wszelkich starań, aby zachęcić jak największą liczbę deweloperów do publikowania swoich programów w zasobach sklepu. Z tego powodu baza programów cały czas się powiększa.

Huawei deklaruje też, że stawia nie tylko na najpopularniejsze aplikacje, ale również te mniejsze, stworzone przez lokalnych twórców. I wygląda na to, że wychodzi mu to całkiem nieźle. W pierwszym tygodniu grudnia, podczas polskiej premiery Huawei Mate 30 Pro, polski oddział producenta przyznał, że już 70 proc. polskich aplikacji znajduje się w bazie AppGallery.

Producent stara się też zachęcić samych użytkowników do korzystania z zasobów sklepu, organizując różne promocje. Np. w listopadzie w zamian za zainstalowanie jednej z wybranych aplikacji Huawei oferował zniżkę (20 zł) na zakupy w internetowym sklepie marki - huawei.pl. Z tego samego powodu w AppGallery znalazła się sekcja "Prezenty", w której na właścicieli smartfonów Huawei czekają prezenty w aplikacjach.

Gdzie znaleźć AppGallery?

Sklep AppGallery jest domyślnie zainstalowany na wszystkich smartfonach Huawei i Honor od marca 2019 roku. Jeśli więc posiadacie takie urządzenie, AppGallery znajdziecie na liście aplikacji w smartfonie. Pozostali użytkownicy (warunkiem jest posiadanie telefonu z EMUI w wersji 5.0 lub nowszej) mogą pobrać go bezpośrednio ze strony internetowej.

Aktualnie z AppGallery korzysta już 2 mln użytkowników w Polsce i aż 390 mln na świecie.

Więcej o: