ID Huawei - klucz do świata usług mobilnych Huawei. Ciesz się unikatowymi motywami i "zapamiętaj" wszystko w chmurze

ID Huawei to klucz do mobilnego imperium Huawei. Kilka prostych kroków wystarczy, aby cieszyć się wieloma możliwościami, które ułatwiają i uprzyjemniają codzienne korzystanie ze smartfona. Oto, jakie korzyści przynosi konto w usłudze Huawei.

Jeśli korzystacie ze smartfonu Huawei (lub Honor) zapewne macie już konto ID Huawei. Każdy nowy smartfon tego producenta przy pierwszym uruchomieniu prosi o założenie sobie własnego, indywidualnego profilu. Oczywiście można ten krok pominąć, ale nie warto tego robić. ID Huawei przynosi bowiem więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać.

ID Huawei pozwala wykorzystać w 100 procentach Usługi Mobilne Huawei

ID Huawei to cyfrowy identyfikator – konto, dzięki któremu możemy skorzystać ze wszystkich zalet Huawei Mobilne Services (szerzej pisaliśmy o nich w tym miejscu). To właśnie po zalogowaniu się do ID Huawei mamy "bilet" do wszystkich aplikacji i usług, jakie oferuje Huawei.

A na smartfonach tego producenta jest ich całkiem sporo. Wśród aplikacji, które wymagają ID Huawei warto wymienić m.in. aplikacje HiCare, HiGame, Phone Clone, Filmy Huawei, Motywy Huawei (Themes), Chmura Huawei (Mobile Cloud) oraz oczywiście sklep z aplikacjami Huawei AppGallery.

No właśnie ostatnia z tych usług, czyli AppGallery (szerzej o niej pisaliśmy w tym miejscu) to rozbudowany, wygodny, intuicyjny i bezpieczny sklep z aplikacjami. Pomoże znaleźć najlepszą aplikację i daje pewność, że pobieramy ją ze sprawdzonego źródła. Bez posiadania konta ID Huawei skorzystanie z AppGallery nie byłoby możliwe.

Druga z aplikacji, którą warto wyszczególnić to Motywy Huawei. Ta ceniona przez użytkowników usługa to gigantyczna biblioteka tysięcy obrazów tworzonych przez artystów z całego świata, które każdy użytkownik pobrać może na swój telefon. Ta ogromna galeria sztuki potrafi odmienić oblicze telefonu i jest dostępna o każdej porze dnia i nocy za darmo lub w zamian za symboliczną opłatę (od 0,49 zł do 19,99 zł). Co ciekawe, w całej Europie dzięki Motywom Huawei pobrano już 61 mln dzieł sztuki, a w samej Polsce fotografie z bazy Huawei ściągnięto 3,5 mln razy.

ID HuaweiID Huawei fot. materiał promocyjny

Nie ograniczaj się do pamięci urządzenia. Postaw na chmurę

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, dla którego warto skorzystać z ID Huawei jest chmura Huawei Mobile Cloud. No właśnie, technologie oparte na chmurze są w ostatnich latach coraz popularniejsze, bo zdecydowanie podnoszą komfort korzystania z urządzeń mobilnych, zapewniając dostęp do danych z każdego miejsca na świecie. Dla użytkowników konta ID Huawei, producent również przygotował całą gamę rozwiązań opartych na chmurze.

Pierwsza i najważniejsza rzecz, to możliwość pełnej personalizacji swojego urządzenia. Po wyjęciu telefonu z pudełka warto bowiem tak dostosować ustawienia smartfonu, aby korzystało się z niego wygodnie, intuicyjnie i przyjemnie. Chmura Huawei może wyręczyć nas w żmudnym określaniu ustawień, wykorzystując kopię zapasową preferencji użytkownika zapamiętaną z poprzedniego telefonu.

Dzięki ID Huawei, po zalogowaniu się na swoje konto, można także zyskać dostęp do takich danych, jak m.in. kontakty, SMS-y, notatki, nagrania, zapamiętane prognozy pogody, hasła do sieci Wi-Fi czy aplikacje, z których korzystaliśmy wcześniej. Mogą być one stale synchronizowane pomiędzy wszystkimi urządzeniami, na których jesteśmy zalogowani na dane konto.

Dostęp do wspomnień z każdego miejsca na Ziemi

To jednak nie koniec możliwości Chmury Huawei. Usługa pozwala także na przechowywanie znacznie większych plików, takich jak fotografie i wideo. Jeśli wyrazimy taką chęć, smartfon zostanie zintegrowany z chmurową galerią i będzie automatycznie zapisywać wszystkie nowe zdjęcia, zrzuty ekranu czy filmy nie tylko w fizycznej pamięci wewnętrznej, ale również na koncie ID Huawei. Warto tutaj dodać, że choć Huawei za darmo udostępnia 5 GB przestrzeni to w ramach świątecznej promocji producent oferuje 50 proc. zniżki na wszystkie usługi w Chmurze Huawei - 2 TB miejsca kosztują teraz 19,99 zł miesięcznie (lub 240 zł rocznie).

Dzięki temu, że chmurowa galeria jest ściśle zintegrowana z tą, obecną na smartfonie, nowo dodane pliki będą zawsze automatycznie pojawiać się na koncie (a usuwane będą same z niego znikać). Do swojej internetowej (oczywiście dostępnej tylko dla nas) galerii można zalogować się korzystając z portalu usługi Cloud (cloud.huawei.com). Dzięki temu będziemy mogli pokazać znajomym zdjęcia z wakacji, nawet jeśli zapomnieliśmy zabrać ze sobą telefonu.

ID HuaweiID Huawei fot. materiał promocyjny

Przy zmianie smartfona (albo dokupieniu np. tabletu) cała galeria zdjęć może też zostać automatycznie zsynchronizowana z nowym urządzeniem. Oczywiście pod warunkiem, że użytkownik wyrazi na to wcześniej zgodę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oczywiście przy korzystaniu z rozwiązań chmurowych bardzo istotne jest bezpieczeństwo naszych danych. Na szczęście Huawei deklaruje, że zadbał o to, aby do danych użytkownika miał dostęp wyłącznie on sam.

Producent nie tylko pilnuje aktywności na koncie ID Huawei, a w przypadku jakiejkolwiek podejrzanej powiadamia nas o tym, ale również wysyła wiadomość SMS w celu weryfikacji swojej tożsamości w przypadku logowania się z nieznanej przeglądarki lub urządzenia. Dzięki temu ma pewność, że z ID Huawei skorzystała uprawniona do tego osoba.

Warto wspomnieć też, że wszystkie dane, które Polacy powierzają Huawei są zapisywane na serwerach znajdujących się w Unii Europejskiej (a konkretnie w Niemczech) zgodnie z obowiązującym w UE prawem regulującym ochronę danych osobowych i prywatności.

Więcej o: