Niespełna 2 grosze za kartkę A4. Dzięki HP Neverstop Laser możesz drukować tanio i bez końca

Jaka powinna być idealna drukarka dla biznesu? Na pewno szybka, niezawodna i tania w eksploatacji. Te wszystkie cechy spełnia HP Neverstop Laser. Pierwsze na świecie urządzenie, które nie wymaga...wymiany kartridży.

Nowa drukarka HP jest monochromatyczna i dedykowana przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom. Sprawdza się bowiem wszędzie tam, gdzie konieczne jest częste drukowanie wielu stron dokumentów czy szkiców. Ponadto model ten cechuje się także najniższym kosztem uzupełniania tonerów wśród drukarek laserowych HP, można zaoszczędzić nawet do 80% na koszcie tonera.

HP Neverstop Laser, czyli drukarka, która nie wymaga wymiany kartridży

Jak działa nowe rozwiązanie opracowane przez HP? Zasada jest banalnie prosta. W typowej drukarce laserowej, co pewien czas konieczne jest dokupienie kasety z tonerem i zamontowanie jej w miejsce starej. To nieco problematyczne i dość drogie. Za każdym razem trzeba bowiem kupować nowy kartridż, który przecież do najtańszych nie należy.

W przypadku HP Neverstop Laser - toner uzupełnia się za pomocą dedykowanego aplikatora, który wyglądem przypomina strzykawkę. Aplikator ten wystarczy włożyć w odpowiednie miejsce i przekręcić. Elektronika zadba o resztę - toner, który ma postać proszku zostanie automatycznie przesypany do zbiornika.

Kluczowy w tym procesie jest fakt, że pojedyncza strzykawka wystarcza na wydrukowanie znacznie większej liczby stron niż typowy kartridż, co obniża koszty eksploatacji. Po pierwszym otwarciu zestawu można wydrukować aż 5000 stron A4, a zakup aplikatora to koszt zaledwie 49 zł (sugerowana cena) i wystarcza na wydrukowanie 2500 stron A4. Jak łatwo wyliczyć, jedna strona A4 kosztuje zatem niespełna 2 grosze.

Kolejny atut ma związek z ekologią – w 25 proc. sprzęt wykonano z surowców wtórnych. 75 proc. materiałów użytych do produkcji zestawu do uzupełniania tonera stanowią tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu.

materiał partnera

Drukowanie bez przestojów, czyli szybka i łatwa aplikacja tonera

W przypadku HP Neverstop Laser oszczędzamy jednak nie tylko pieniądze, ale również czas i nerwy. Uzupełnienie tonera zajmuje zaledwie 15 sekund i nie wiążę się z koniecznością otwierania obudowy drukarki. Z takim zadaniem poradzi sobie każdy pracownik i po wymianie materiałów eksploatacyjnych będzie mógł błyskawicznie wrócić do pracy.

Innowacyjny system uzupełniania tonera za pomocą aplikatora można zobaczyć na filmie instruktażowym.

"Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonymi wśród europejskich przedsiębiorców, niemal 75 proc. właścicieli małych firm stwierdziło, że potrzebuję drukarki, której konfiguracja i eksploatacja nie wymagają dużego wysiłku. HP Neverstop Laser poprzez zastosowanie rewolucyjnego systemu napełniania oraz integrację cyfrową, eliminuje typowe dla dotychczasowych rozwiązań przerwy w druku. Tym samym, zapewnia przedsiębiorcom przewagę konkurencyjną, pomagając im rozwijać ich biznes" - mówi Marcin Olszewski, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska.

Co więcej, w HP Neverstop Laser bęben drukarki można wymienić samodzielnie bez konieczności oddawania sprzętu do serwisu. Koszt nowego bębna jest dość niewielki i wynosi około 309 zł, a w zestawie dostajemy zapas tonera na 5 tys. stron, co jest dodatkowym atutem. Dokładnie tyle samo stron można wydrukować od razu po zakupie urządzenia, jeszcze przed pierwszą aplikacją tonera. Jak podaje HP, to do dziesięciu razy więcej stron w porównaniu do drukarki laserowej HP w tej samej klasie.

Szybkość drukowania na najwyższym poziomie

HP Neverstop Laser to nie tylko drukarka bezproblemowa i tania w eksploatacji, ale również bardzo szybka. Wydruk jednej strony zajmuje mniej niż kilka sekund, a czas ten jest taki sam niezależnie od ilości tekstu na stronie. Wydrukowanie kilkuset stron powinno zająć zatem najwyżej kilkanaście minut.

Wygodny wyświetlacz i drukowanie z aplikacji

Na tym zalety jednak się nie kończą. Jak przystało na nowoczesną drukarkę, HP Neverstop Laser ma kilka udogodnień, które są niezastąpione podczas codziennej eksploatacji. Pierwszym takim elementem jest czytelny wyświetlacz na froncie urządzenia, który informuje o poziomie napełnienia zbiornika z tonerem oraz przypomina o konieczności uzupełniania zapasu.

Drugim jest możliwość podłączenia drukarki do różnych typów urządzeń. HP Neverstop Laser w wersji 1000w umożliwia bowiem całkowicie mobilną pracę. Ma moduł Wi-Fi, który pozwala na obsługę drukarki całkowicie bezprzewodowo z poziomu urządzenia mobilnego (w dalszym ciągu jest również możliwość podłączenia drukarki kablem).

HP przygotowało także specjalną aplikację na systemy operacyjne Android i iOS. HP Smart pozwala drukować z dowolnego miejsca, bezpośrednio ze smartfona, Dropboxa, poczty elektronicznej czy dysku Google. Szybko, łatwo i bezproblemowo. Oznacza to nie tylko większą wygodę, ale również oszczędność czasu, bo plików, które mamy zapisane na smartfonie lub tablecie nie musimy przesyłać na komputer, aby zlecić wykonanie wydruku.