Innowacje sprawiają, że strony mogą ładować się 10 razy szybciej. Sprawdź, jaka firma hostingowa zainwestowała w najnowszą technologię

Polacy coraz częściej korzystają z Internetu. Jest on już nie tylko źródłem informacji, ale również narzędziem wykorzystywanym nawet do zakupów. Szybkość działania stron internetowych jest jednym z kluczowych czynników odpowiedzialnych za satysfakcję konsumenta. Rozumiejąc to, nazwa.pl postanowiła wymienić swoje serwery na wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Dzięki innowacjom serwisy WWW mogą otwierać się nawet 10 razy szybciej.

Dostęp do Internetu w Polsce ma już niemal 90 proc. obywateli i blisko 100 proc. firm. Według najnowszych danych GUS Polacy wykorzystują sieć nie tylko do wyszukiwania informacji i kontaktowania się za pomocą serwisów społecznościowych. Coraz więcej mieszkańców kraju robi w niej zakupy.

Wartość rynku e-commerce w Polsce w 2019 r. została wyszacowana na aż 50 mld zł – wynika z raportu „Ecommerce Report: Poland 2019”. Polacy kupują w Internecie już nie tylko elektronikę, ale i odzież, obuwie, książki, a także bilety np. do kina czy na koncert.

Bez innowacji nie ma szans na rozwój

Wszystkie branże, które wykorzystują Internet jako kanał sprzedaży lub komunikacji, potrzebują nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają kontakt z klientem. Co mogą zrobić przedsiębiorcy, którym zależy na tym, aby korzystanie z ich stron było dla klientów komfortowe? Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór dostawcy usług hostingowych.

Tylko największe firmy dysponują odpowiednią infrastrukturą, która umożliwi bezproblemowe działanie serwisów WWW. Dla konsumenta czas ma bowiem wielkie znaczenie, w tym czas ładowania witryny. Największe firmy technologiczne w ciągu minionych lat intensywnie pracowały nad innowacjami, które poprawiłyby szybkość tego procesu. Jedna z takich najnowszych zdobyczy technologii dostępna jest teraz w Polsce.

Firma nazwa.pl zainwestowała w przełomową technologię. Strony ładują się nawet 10 razy szybciej

Jak szybko może ładować się strona? Ten wykres dowodzi, że wiele zależy od hostinguJak szybko może ładować się strona? Ten wykres dowodzi, że wiele zależy od hostingu materiał promocyjny

Szybkość dziania strony internetowej w dużej mierze zależy od czasu jej wczytywania. Kluczowe znaczenie ma tu dysk twardy, wykorzystywany na serwerze. Spółka nazwa.pl przeprowadziła wymianę swoich maszyn. Aktualnie korzysta jako pierwszy usługodawca w kraju z technologii Intel Optane. Dyski wykonane w przełomowej technologii 3D XPoint pozwalają na skrócenie czasu niezbędnego na załadowanie strony aż 10-krotnie. Ma to kluczowe znaczenie dla szybszego działania procesów, o których przeciętny użytkownik nawet nie wie – wydajniej działają bazy danych, aplikacje zainstalowane na serwerach, skrypty etc.

Firma nazwa.pl nie poprzestała jednak na wprowadzeniu najnowocześniejszych dysków. W serwerach wykorzystuje równie przełomowe procesory Intel Xeon E-2288G. To najszybsze jednostki dostępne na rynku, które możemy spotkać w serwerach.

„Dzięki wymianie serwerów strony WWW obsługiwane przez nazwa.pl działają kilkukrotnie szybciej niż na hostingu w firmach konkurencyjnych. Ta sama aplikacja WordPress, jak pokazał powyższy test, może działać nawet 10x szybciej po przeniesieniu jej do nazwa.pl z serwerów home.pl. Warto więc przed zakupem hostingu porównać nie tylko cenę, ale przede wszystkim szybkość działania oferowanych usług. Pomimo, że każdy dostawca zapewnia, że jego usługi są najlepsze, to jednak jak widać hosting hostingowi nierówny” – powiedział Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.

Testuj za darmo jedyną taką technologię w kraju.

Osoby i firmy zainteresowane najszybszymi serwerami w Polsce mogą je bezpłatnie testować przez 30 dni.

Spółka nazwa.pl, wprowadzając wspomniane rozwiązania jako pierwsza firma w kraju, umacnia się na pozycji lidera. Z jej usług skorzystał już 1 000 000 klientów, a liczba domen zarejestrowanych przez abonentów przekroczyła 4 000 000 sztuk.

Specjalnie dla czytelników przekazujemy kod rabatowy pozwalający aktywować za darmo usługę Hosting Cloud na okres 90 dni.

Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie: www.nazwa.pl wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy: qg33-3365-6334 

Termin ważności kodu rabatowego: 24.04.2020r.