Te smartfony wyznaczą standardy dla branży. 100-krotny zoom, ultraszybkie ładowanie, procesor wspierany sztuczną inteligencją. Poznaj serię P40

Huawei od kilku lat udowadnia, że każdy z jego flagowców jest jeszcze bardziej przełomowy od poprzedniego. Nowa seria smartfonów P40 wpisuje się w ten trend z co najmniej kilku powodów. Huawei P40 Pro+ oferuje na przykład niespotykany na rynku 100-krotny zoom. Jakie innowacje znalazły się w innych modelach serii: P40 Pro i P40? Zaskoczeń nie brakuje.

Huawei po raz kolejny udowodnił, że trudną sztukę tworzenia smartfonów idealnych opanował do perfekcji. Dowodzi tego najnowsza seria urządzeń z serii P40. Porównując ją z poprzednią generacją, z pewnością nie można mówić o kosmetycznych zmianach. Na wielu płaszczyznach najnowsi przedstawiciele rodziny P są przełomowi, a nawet wyznaczają standardy dla całej branży.

100-krotny zoom, czyli fotografia jutra w twojej kieszeni

Huawei od lat, głównie dzięki rozwojowi autorskich technologii, jest liderem mobilnej fotografii. To smartfony z serii P jako pierwsze potrafiły na przykład wykonywać dobrej jakości zdjęcia w bardzo złych warunkach oświetleniowych – tam, gdzie inne urządzenia widziały po prostu ciemność Huawei, był w stanie wychwycić całkiem dużo detali.

Aparaty, które wprowadzono w serii P40, są jeszcze bardziej przełomowe. Przede wszystkim wielkość pojedynczego piksela matrycy zastosowanej w aparacie wynosi zaledwie 2,44 μm – rekordowo mało. Dzięki temu matryca, jeden z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za jakość, jest w stanie zarejestrować znacznie więcej detali. A ponieważ rozmiar elementu jest z kolei niespotykanie duży - wynosi aż 1/1,28’’ - obraz może mieć wyjątkową rozdzielczość.

Wyjątkowy sensor rejestruje znacznie więcej światła niż w innych modelach. Wystarczy dodać, że aparat Ultra Vision, który znalazł się w nowej serii smartfonów P40, został opracowany we współpracy z firmą Leica, specjalizującą się w profesjonalnej fotografii.

Aparaty w poszczególnych modelach serii nieco się różnią. I tak na przykład smartfon Huawei P40 Pro korzysta z systemu czterech obiektywów. Główny ma rozdzielczość 50 MP (f/1,8), dodatkowy to ultraszerokokątny Cine Camera o rozdzielczości 40 MP i przesłoną f/1,8. Trzeci z obiektywów służy do pomiaru przestrzeni kadru. Całości dopełnia teleobiektyw wyposażony w pięciokrotny zoom optyczny i 50-krotny cyfrowy.

Model Huawei P40 Pro+ podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Tu zastosowano teleobiektyw SuperZoom Array – jest on w stanie zarejestrować więcej światła o różnej długości fal. Zoom optyczny dzięki temu rozwiązaniu może być aż dziesięciokrotny. Cyfrowy jest na niespotykanym na rynku poziomie – pozwala przybliżać obiekty ze stukrotną mocą.

Seria Huawei P40 jest napędzana wyjątkowym procesoremSeria Huawei P40 jest napędzana wyjątkowym procesorem Materiały promocyjne

Również przedni aparat, niezbędny do robienia, chociażby udanych selfie, zasługuje na wyróżnienie. Zarówno w modelu P40 Pro jak i P40 Pro + Huawei zastosował matrycę o rozdzielczości 32 MP, obiektyw fotograficzny i dodatkowy obiektyw IR służący do wykrywania głębi.

Serce smartfonu, które rozumie twoją fotograficzną pasję

Fotografie wykonywane smartfonami z serii Huawei P40 nie byłyby wyjątkowe, gdyby nie serce urządzenia – wyjątkowo innowacyjna jednostka Kirin 990 5G. Moduł oparty na architekturze Da Vinci to nie tylko znacznie wyższa od poprzednich generacji wydajność.

Procesor z jeszcze większą skutecznością korzysta ze wsparcia sztucznej inteligencji. To dzięki niej zdjęcia wykonywane przez aparat mogą być tak wyjątkowe – redukcja szumów, filtrowanie 3D, szybka i innowacyjna edycja zdjęć jest możliwa właśnie dzięki autorskim rozwiązaniom z dziedziny AI.

Nawet technologia optycznej stabilizacji obrazu (OIS) korzysta z „wiedzy” sztucznej inteligencji. System AIS w inteligentny sposób niweluje z kolei zakłócenia wywołane drganiami ręki.

Poprawa jakości jest możliwa zarówno przy wykonywaniu zdjęć, jak i kręceniu filmów. W przypadku aparatów głównych jakość, wspierana sztuczną inteligencją, może sięgać rozdzielczości 4K przy zachowaniu płynności obrazu 60 fp/s. Aparaty przednie korzystają z kolei z dedykowanej aplikacji MeeTime. W tym wypadku sztuczna inteligencja pomaga w przeprowadzeniu wysokiej jakości rozmów nawet przy rozdzielczości Full HD.

Aparaty w smartfonach z serii P40 zachwycają możliwościamiAparaty w smartfonach z serii P40 zachwycają możliwościami Materiały promocyjne

Pokaż swoją wyjątkowość, dzięki systemowi edycji zdjęć, który rozumie twoje potrzeby

Sztuczna inteligencja wspomaga użytkownika nie tylko na etapie wykonywania zdjęć. Rozwiązania Huawei pozwalają je też edytować. Przykładem jest tu funkcja Golden Snap – AI Best Moments. Potrafi wybrać najkorzystniej prezentujący się kadr spośród wykonanej serii.

Sztuczna inteligencja zastosowana przez Huawei wciąga fotografię na jeszcze wyższy model dzięki możliwości edycji obiektów, które znajdują się na drugim planie. To, co w kadrze nie powinno się pojawić można usunąć z niespotykaną wcześniej łatwością.

Sztuczna inteligencja zastosowana w smartfonach serii P40 ma jeszcze jedną przewagę. Zbiera dane na temat otoczenia i fotografowanych obiektów przez 1,7 sekund przed i po zamknięciu migawki. Automatyczna analiza rozumie, które z kadrów użytkownik uznałby za najbardziej udane – podsuwa mu np. takie, w których nie ma przypadkowych osób, przechodniów, którzy przypadkowo weszli w kadr.

Użytkownik może więc w o wiele większym stopniu cieszyć się fotografią nie myśląc o jej technologicznym aspekcie. Efekty mogą być tylko imponujące, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że technologii, z których korzystają smartfony Huawei P40, P40 Pro i P40 Pro+ jest więcej. Procesor analizuje bowiem również mimikę twarzy – żaden uśmiech uchwycony przez obiektyw nie zostanie więc utracony.

Innowacje w slow motion? Huawei udowadnia, że to możliwe

Wyjątkowe możliwości aparatów zastosowanych w serii P40 potwierdza jakość filmów wykonywanych w slow motion – czyli spowolnieniu. Urządzenia pozwalają wykonywać filmy w tempie aż 7680 klatek na sekundę. Rzeczywistą prędkość odtwarzania można zmniejszyć do 1/256. Aparat w smartfonach Huawei dostrzeże więc detale, które nawet dla ludzkiego oka pozostają niewidoczne. Tryb poklatkowy Ultra-Wide-Angle 4K pozwoli z kolei zarejestrować spektakularne ujęcia w nawet nienajlepszych warunkach oświetleniowych.

Bateria i technologia jej ładowania – przełom, który docenisz na co dzień

Zarówno bateria, którą zastosowano w modelu P40 Pro i P40 Pro+, jak i sposób ładowania, z jakiego korzystają te modele, można uznać za od dawna wyczekiwany przełom. Pojemność akumulatora wynosi bowiem aż 4200 mAh, a technologia Huawei SuperCharge 40W pozwala znacząco skrócić czas ładowania. Wydajny energetycznie procesor i inne rozwiązania sprawiły, że smartfony, pomimo swoich nieprzeciętnych parametrów i możliwości, bez ładowania mogą funkcjonować nawet dwa dni.

Modele P40 Pro i P40 Pro + obsługują też ładowanie bezprzewodowe (odpowiednio 27 i 30W). Smartfony mogą stać się przenośnymi powerbankami – wyposażono je bowiem w funkcję ładowania zwrotnego.

Wzornictwo, które podkreśla nowoczesność

Biorąc smartfony z serii Huawei P40 wiemy od pierwszego „wejrzenia”, że mamy do czynienia z urządzeniami nowoczesnymi. Zakrzywione krawędzie ekranu, aparat umieszczony w rogu wyświetlacza (w modelach Pro i Pro+) tylko to wrażenie podkreślają.

Użytkowników ucieszą też inne parametry smartfonów. P40 Pro i P40 Pro+ mogą pochwalić się wyjątkowo dużym, bo mierzącym aż 6,58 cala po przekątnej wyświetlaczem. Podobnie jak w modelu P40 jest on wykonany w technologii OLED o rozdzielczości Full HD+. W przypadku ostatniego z urządzeń wielkość ekranu wynosi 6,11 cala.

Innowacji w serii P40 jest więcej – ulepszono tu nawet czytnik linii papilarnych. Nie dość, że jest wbudowany w wyświetlacz to w porównaniu do poprzedniej generacji działa o 30 proc. szybciej. Dla wygody użytkowników wprowadzono też wyjątkowo praktyczną funkcję FaceUnlock.

Wielką satysfakcję w użytkowaniu dają rozwijane od lat środowiska Emui 10.1, bazujące na systemie Android, oraz Huawei Mobile Services (HMS) – pozwalające na wygodny dostęp do aplikacji i funkcji.

Huawei po raz kolejny udowodnił, że 20 lat doświadczenia w branży, liczone w miliardach dolarów innowacje, współpraca z najlepszymi inżynierami rozsianymi po całym świecie w kilkunastu centrach badawczych, przynosi efekty. Smartfony z serii Huawei P40 to z pewnością jedna z najbardziej innowacyjnych i dopracowanych rodzin dostępnych na rynku. Każdy z modeli jest dobrym wyborem – zależy wyłącznie od tego ile chcemy przeznaczyć na urządzenie i jak wiele od niego oczekujemy.