Zdobywaj świat, rozwijaj się, ciesz się życiem. Bank zajmie się resztą

Dostęp do wyjątkowych miejsc i rozwiązań na całym świecie. Ochrona i zabezpieczenie przyszłości dla Ciebie i Twojej rodziny. Wsparcie profesjonalistów w inwestycjach i innych decyzjach finansowych. Można to zamknąć w dwóch słowach: bankowość prywatna. Wszystko po to, żebyś Ty mógł w pełni oddać się temu, co kochasz - rodzinie, realizowaniu pasji, zdobywaniu świata.

Nieograniczone perspektywy, ale i ciągłe wyzwania. Wspaniałe i niezliczone idee, a jednocześnie czas, którego wciąż jest za mało. Świat stoi przed nami otworem, ale czasem potrzebujemy wsparcia, żeby podjąć właściwe decyzje oraz żeby móc poświęcić się w całości temu, co dla nas najważniejsze. To dlatego tak wiele osób ceni sobie wszechstronną pomoc profesjonalistów i możliwości, które daje bankowość prywatna.

Elitarne inwestycje, unikalne usługi

Właśnie - a na czym polegają takie usługi premium? Na co konkretnie mogą liczyć klienci bankowości prywatnej?

To między innymi bardzo szeroko rozumiane doradztwo finansowe. Po pierwsze, chodzi o wsparcie inwestycyjne. To m.in. dostęp do starannie wyselekcjonowanych produktów inwestycyjnych z rynków polskich i zagranicznych oraz profesjonalne rekomendacje inwestycyjne w oparciu m.in. o sytuację rynkową i oczekiwania klienta. Te oczekiwania to oczywiście przede wszystkim cel i horyzont inwestycyjny oraz poziom akceptowanego ryzyka. Poza rekomendacjami autorytetów, klienci bankowości prywatnej mogą także liczyć na m.in. dedykowane raporty i analizy. Część inwestycji to tzw. subskrypcje zamknięte, czyli takie, do których nie mają dostępu osoby nieposiadające statusu klienta private bankingu.

Ale doradztwo finansowe nie ogranicza się wyłącznie do wsparcia w inwestowaniu. Profesjonalna pomoc przy zarządzaniu majątkiem to także wsparcie ekspertów z dziedziny kredytów czy ubezpieczeń. Słowem - poza wsparciem w bieżących decyzjach finansowych oraz w budowaniu kapitału, można liczyć także na pomoc w zakresie jak najpełniejszego zabezpieczenia przyszłości. 

Wsparcie nie tylko osobistego opiekuna, ale także całego zespołu ekspertów i doradców z obszaru rynków kapitałowych, rynków walutowych, kredytów hipotecznych, usług maklerskich oraz ubezpieczeń i dostęp do darmowej usługi doradztwa inwestycyjnego, to jeden z głównych punktów, którymi do rachunku bankowości prywatnej Citigold zachęca bank Citi Handlowy.

Do tego należy dodać rozwiązania bardzo potrzebne szczególnie osobom często podróżującym. To m.in. konta walutowe w wielu różnych walutach, możliwość płatności za granicą bez przewalutowania czy możliwość tzw. awaryjnej wypłaty gotówki (gdy straci się gotówkę i karty płatnicze). Rozwiązania walutowe na najlepszych, negocjowanych warunkach to zresztą domena banku Citi Handlowego. Mowa zarówno o usługach wymiany walut - według kursów aktualizowanych na bieżąco albo w momencie, gdy kurs przyjmie pożądaną przez klienta wartość - czy natychmiastowych przelewach walutowych, ale także o tzw. inwestycjach dwuwalutowych, czyli inwestycjach, w których zysk zależy od zachowania danej pary walutowej.

Ale nie tylko o takie typowo finansowe inicjatywy chodzi. Klienci bankowości prywatnej mogą często liczyć także na dedykowane, gwarantujące szeroką ochronę ubezpieczenia podróżne, a także rabaty w wielu elitarnych restauracjach i hotelach czy dostęp do ekskluzywnych saloników na lotniskach. Tę ostatnią możliwość mają klienci banku Citi Handlowy, posiadacze konta Citigold z kartą Citigold Lounge Pass. To "wejściówka" do saloników Executive Lounge na największych lotniskach w Polsce.

Jeszcze większe możliwości daje konto Citigold Private Client. W przypadku jego posiadaczy karta Priority Pass daje możliwość wejść do saloników na ponad 700 lotniskach całego świata. Klienci z tym kontem mogą także m.in. korzystać z usług concierge (czyli pomocy specjalisty w "załatwieniu" jakiejś sprawy, np. organizacji wyjazdu, rezerwacji biletu itp.), porad stylistów markowych butików czy wsparcia sommeliera w doborze win. Warto też dodać, że nowi klienci Citigold lub Citigold Private Client w ramach promocji mogą liczyć na premię 1 tys. zł. Podobną kwotą nagradzane są osoby, które skutecznie polecą rachunek Citigold.

Bank w tle, gotowy do działania

Między innymi dobra koniunktura w ostatnich latach sprawiła, że w Polsce szybko przybywało ludzi zamożnych. Według danych fiskusa, w zeznaniach PIT za 2018 r. dochody w kwocie ponad 1 mln zł wykazało ponad 30 tys. osób. Liczba milionerów z roku na rok będzie rosła. Podobnie jak osób po prostu zarabiających ponadprzeciętnie, ze sporym majątkiem, ale niekoniecznie milionerów. Wcale nie trzeba dysponować aż takimi aktywami, aby liczyć na przywileje bankowości prywatnej. Konto Citigold jest prowadzone za darmo przy saldzie na wszystkich rachunkach (czyli także np. na lokatach czy innych produktach) w wysokości min. 400 tys. zł. Utrzymanie takiego salda jest też warunkiem w promocji dla nowych klientów, w ramach której należy się premia 1 tys. zł.

Popularność tego typu bankowych produktów i usług w wersji premium nie dziwi. To niezwykle wygodne, gdy osobiści opiekunowie bankowi niejako stoją w tle, gotowi wspierać w codziennych działaniach i wyzwaniach, nie tylko stricte finansowym. Z takim "zapleczem" - pełną ochroną, bezpieczeństwem i wiedzą profesjonalistów - można wtedy w pełni skoncentrować się na tym, co w życiu najważniejsze, czyli rodzinie, rozwoju, pasjach.