Innowacje w hostingu pomogą Twojej firmie walczyć o klienta w trudnych czasach. Poznaj narzędzia, które pomogą Ci prowadzić biznes

W dobie spowolnienia gospodarczego sprawnie działająca strona internetowa może stanowić podporę każdego biznesu. Warto pamiętać, że innowacyjny hosting to taki, który pozwoli reagować na wzmożone zainteresowanie klientów. Tego typu rozwiązanie wdrożyła w Polsce nazwa.pl. Dzięki usłudze Cloud Hosting reakcja na większy ruch występuje w tysięcznych częściach sekundy.

W niepewnych czasach gospodarczych każda przewaga, jaką zyskamy nad konkurencją i każdy ukłon w stronę klienta mogą przynieść pozytywne skutki. Dlatego warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które z jednej strony poprawiają sposób funkcjonowania firmy, a z drugiej rosną razem z nią.

Dla konsumenta olbrzymie znaczenie ma szybkość realizacji jego żądań. Proces ten rozpoczyna się już w momencie przeglądania oferty. Dlatego też warto wybrać dostawcę usług hostingowych, który zapewnia dostęp do najnowocześniejszych narzędzi, przyspieszających komunikację z klientem bez względu na to, jak skomplikowanych instrumentów to wymaga.

Cloud Hosting, czyli zasoby setek serwerów w cenie jednego

Jedną z innowacji, która pozwala zaoszczędzić klientowi sporo czasu, jest Cloud Hosting. Dane nie są przechowywane, jak w przypadku tradycyjnego rozwiązania, na jednym dysku twardym konkretnego serwera. Trafiają do wirtualnej chmury. Warto podkreślić, że usługa hostingu wykorzystuje różnego rodzaju aplikacje i usługi, dzięki chmurze dostęp do każdej z nich jest szybszy i łatwiejszy.

To rozwiązanie ma też istotną cechę – jest elastyczne. W praktyce oznacza to, że w momencie zwiększonego zainteresowania ofertą zasoby w chmurze są automatycznie zwiększane. Skalowanie zasobów pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb, które w poszczególnych godzinach czy dniach mogą znacząco się różnić.

Firma nazwa.pl, niekwestionowany lider hostingu w Polsce, pozwala na dynamiczne przydzielanie zasobów do każdej ze stron, w oparciu nie o jeden, a wiele serwerów. Dzięki takiemu zabiegowi czas reakcji serwera spada do tysięcznych części sekundy. Nadmierne obciążenie jest błyskawicznie wykrywane i rozkładane na większą liczbę maszyn. W tradycyjnym hostingu nie uzyskamy takiego wsparcia nagłego zainteresowania ofertą.

Zaawansowane rozwiązania reagują na przeciążenie w tysięczną część sekundy

Mechanizmem, który reguluje pracę serwerów, jest tzw. load balancing. Dzięki jego zastosowaniu, w razie wystąpienia obciążenia natychmiast przydzielane są dodatkowe zasoby. Dzieje się to w pełni automatycznie, przez całą dobę.

Cloud Hosting oferowany przez nazwa.pl jest też rozwiązaniem niezwykle szybkim, serwery oparte są bowiem na procesorach Intel Xeon taktowanych zegarem 5 Ghz. Współdziałają one z najnowocześniejszymi na rynku dyskami Intel Optane.

Dzięki innowacjom, w które zainwestował gigant hostingu, strony mogą ładować się nawet 10-krotnie szybciej. A zastosowanie Cloud Hostingu, dające dostęp nie do jednego, a setek serwerów, sprawia, że maksymalne parametry szybkości i efektywności można utrzymać w zasadzie całą dobę, 365 dni w roku. I to bez ręcznego „sterowania” zasobami.

Jeżeli chcielibyście samodzielnie przekonać się, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje teraz możliwość sprawdzenia hostingu w chmurze bezpłatnie. Czytelnicy mogą aktywować za darmo usługę Hosting Cloud Basic na okres sześciu miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie www.nazwa.pl wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

gj66-8375-7625

Termin ważności kodu rabatowego: 31.09.2020 r.

Więcej o: