Zaplanuj zakupy i oszczędzaj na produktach. Wszystko znajdziesz w aplikacji na smartfona

Smartfon to dziś niezastąpiony pomocnik na zakupach. Pozwala nie tylko zaoszczędzić czas na planowaniu, a następnie kupowaniu potrzebnych produktów. Umożliwia też skorzystanie z promocji i kuponów niedostępnych dla pozostałych klientów. Jak wykorzystać telefon, aby zaoszczędzić czas i pieniądze?

Wbrew pozorom sposób, w jaki dokonujemy zakupów od lat jest dość podobny. Zmieniły się za to narzędzia, z których korzystamy, dzięki czemu kupowanie codziennych produktów może być znacznie przyjemniejsze, wygodniejsze i tańsze. O ile kiedyś nieodłącznym elementem w supermarkecie lub drogerii była kartka z wypisaną listą zakupów, o tyle dziś mamy w kieszeni dużo bardziej zaawansowany przyrząd – nasz smartfon.

Zakupy z telefonem w ręku

Z poziomu telefonu z Androidem lub iOS możemy oczywiście uruchomić wirtualny notatnik. Znacznie lepszym pomysłem jest jednak skorzystanie z bardziej funkcjonalnego narzędzia, które ułatwi codzienne planowanie i dokonywanie zakupów. Modelowym przykładem jest nowa aplikacja mobilna Rossmann.

Twórcy połączyli w niej funkcje ułatwiające sprawne planowanie i kupowanie oraz metody pozwalające zaoszczędzić na zakupach. Dzięki temu nie tylko spędzamy mniej czasu na szukanie i wybieranie konkretnych produktów w drogerii, ale możemy liczyć na oszczędności.

Zakupy ze smartfonem zaczynamy w domu

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest oczywiście stworzenie własnego konta w aplikacji, które pozwala jednocześnie na korzystanie z możliwości Klubu Rossmann. Proces rejestracji jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Od tego momentu z własnego konta można też korzystać na innych urządzeniach, zachowując w pamięci własne ustawienia (np. ulubione produkty).

Warto dokonać rejestracji i zaplanować zakupy tworząc tzw. Listę+ jeszcze przed wyjściem do drogerii. Aplikacja Rossmann została bowiem podzielona na dwie kluczowe części, które dostosowują się do konkretnej sytuacji. Pierwsza – "Planuję zakupy" to miejsce, gdzie możemy dokładnie prześledzić listę produktów. Z poziomu tej karty dostajemy też dostęp do zakładki "MEGAOKAZJE", gdzie można znaleźć asortyment w atrakcyjnej promocji. Mając tańsze produkty w jednym miejscu znacznie łatwiejsze (i szybsze) jest znalezienie interesujących nas okazji.

Aplikacja umożliwia też oczywiście przejrzenie cyfrowej wersji gazetki Rossmann oraz wyszukanie konkretnych produktów (głosowo, tekstowo lub poprzez skaner kodów kreskowych) z całego dostępnego asortymentu. Wyszukiwarka korzysta ze skutecznego mechanizmu sugestii, aby podpowiedzieć rzeczy najbardziej dopasowane do konkretnego użytkownika. Podczas wyszukiwania możemy też używać filtrów, np. podając konkretną markę, kategorię lub przeznaczenie produktu.

W aplikacji widzimy nazwę, opis, zdjęcia oraz cenę konkretnego przedmiotu. Poniżej jest też możliwość rozwinięcia pełnej "prezentacji" produktu, sprawdzenia ich dokładnego składu oraz przeczytania opinii innych klientów. Gdy jesteśmy już zdecydowani, jednym dotknięciem palca możemy dodać przedmiot do wspomnianej już Listy+.

Jest to bardzo ciekawa funkcjonalność, której możliwości odkryjemy po zebraniu pięciu różnych produktów – aplikacja pozwala wtedy na obliczenie dedykowanego rabatu. Pokazujemy go przy finalizowaniu zakupów już w drogerii (rabat aktywowany jest po 15 minutach), dzięki czemu płacimy mniej niż w przypadku "spontanicznych" zakupów bez aplikacji.

Smartfon przydatny również w drogerii

Planowanie zakupów jeszcze w domu nie oznacza, że telefon będzie niepotrzebny w drogerii. Wręcz przeciwnie. Drugą naturą aplikacji jest zakładka "Jestem w drogerii". To w tym miejscu znajdziemy przygotowaną wcześniej Listę+. W aplikacji mamy już wcześniej wybraną "naszą" drogerię (jej zaznaczenie ma bowiem znaczenie już podczas budowania Listy+), dzięki czemu wygląd listy zakupów dostosowuje się automatycznie do układu produktów w sklepie.

Dzięki temu możemy wrzucać kolejne przedmioty do (prawdziwego już) koszyka w odpowiedniej kolejności. Znika zatem konieczność przechodzenia z jednego końca drogerii na drugi, aby znaleźć kolejną pozycję z listy. Aplikacja będzie również przydatna, gdyby jednak pojawiły się problemy z odnalezieniem konkretnego produktu.

W zakładce "Jestem w drogerii" znajdziemy również wirtualną kartę Rossmann. Na smartfonie wyświetlić możemy kod kreskowy, który należy pokazać kasjerowi przy finalizowaniu zakupów lub samodzielnie zeskanować przy kasie samoobsługowej, co w obecnej sytuacji jest nawet lepszym rozwiązaniem. Z poziomu aplikacji wyszukamy również drogerie Rossmann na mapie, co ułatwi znalezienie najbliższego punktu.

Wszystkie te funkcje dbają zatem o to, aby zaoszczędzić czas spędzony na robieniu zakupów już w samej drogerii. To ważne szczególnie w ostatnim czasie. Dzięki temu ograniczamy konieczność mijania się z innymi osobami w sklepie.

Klub Rossmann, który oferuje jeszcze więcej korzyści

Zakładając konto w aplikacji Rossmann automatycznie (bezpłatnie) dołączamy również do Klubu Rossmann. To miejsce dla klientów drogerii, które pozwala zaoszczędzić na zakupach. Każdy otrzymuje wspomniany już wcześniej indywidualny kod kreskowy, który należy udostępnić przy kasie w drogerii (lub zbliżyć do czytnika telefon z włączonym modułem NFC) lub samodzielnie zeskanować w kasie samoobsługowej. Wirtualną kartę można też przypiąć do pulpitu telefonu jako widget, aby ułatwić sobie dostęp do niej.

Dzięki obecności w Klubie możemy korzystać ze specjalnych (niższych) cen na konkretne produkty i otrzymujemy 20 proc. zniżki na natychmiastowy wydruk odbitek zdjęć. Członkostwo w Klubie Rossmann daje też dostęp do indywidualnych kuponów rabatowych z Listą+.

Korzystając z Klubu Rossmann wspieramy także cele charytatywne i środowisko naturalne. Robiąc zakupy z kartą Rossmann otrzymujemy 1 punkt za każde wydane 1 zł. Zbierane punkty w Klubie Rossmann wspierają wybraną organizację charytatywną oraz konkretny cel dodatkowy (np. na walkę z pandemią COVID-19).

Aplikacja, która "pamięta" za ciebie

Co ciekawe, aplikacja przydaje się nie tylko na etapie planowania i realizacji zakupów. Jest również asystentem przypominającym nam o konieczności dokupienia konkretnego produktu. Na ekranie głównym apki znaleźć możemy kartę "Sprawdź, czy Ci się nie kończy". W tym miejscu wyświetlane są produkty, które być może trzeba już dokupić.

Aplikacja rozpoznaje je, gdy skanujemy kartę w drogerii. Algorytm sprawdza, kiedy ostatnio kupiliśmy konkretny produkt i przewiduje, kiedy przypomnieć użytkownikowi o jego dokupieniu.

Więcej o: