Ta usługa zmieniła rynek e-commerce. Płacisz raz, przesyłki zamawiasz cały rok bez opłat

Polacy z każdym rokiem coraz bardziej kochają zakupy w sieci. W ciągu dekady ich wartość wzrosła o ok. 400 proc. Wszystko wskazuje na to, że trend przenoszenia się handlu do sieci się utrzyma, bo epidemia koronawirusa sprawiła, że Polacy częściej wybierają bezpieczną, internetową formę zakupów. Mając to na uwadze Allegro obniżyło cenę swojej przełomowej usługi. Dzięki Smart! można cieszyć się darmową dostawą produktów, darmowymi zwrotami i specjalnymi ofertami przez okrągły rok za jedyne 39 zł. Specjalna cena obowiązuje do 19 lipca.

Dekadę temu wartość rynku e-commerce w Polsce szacowana była na 16 mld zł. Z każdym rokiem – zarówno za sprawą coraz doskonalszej technologii jak i zmiany przyzwyczajeń – rynek rósł o kilkanaście-kilkadziesiąt procent. W roku 2015 wyceniany był na 32 mld zł. W ubiegłym internetowe zakupy Polaków zamknęły się już kwotą 50 mld zł. 

Ten rok, pomimo tego, że na przeszkodzie realizacji wcześniejszych prognoz stanął koronawirus, wciąż ma szansę być jeszcze bardziej wyjątkowy. Nie wiadomo co prawda, czy Polakom uda się pobić historyczne rekordy i zrobić zakupy w sieci na 70 mld zł, jak to przewidywali eksperci jeszcze pod koniec zeszłego roku. Wiadomo jednak, że to właśnie za sprawą pandemii Polacy jeszcze bardziej zaczęli kochać zakupy internetowe. 

Ta usługa zmieniła rynek e-commerce. Dzięki Allegro Polacy oszczędzili miliony 

Bez wątpienia wielką rolę w internetowym zrywie Polaków odniosło Allegro. Największa platforma do handlu w internecie w Polsce przyciągnęła klientów ofertą, która zmieniła zasady gry na rynku e-commerce. Chodzi o usługę Allegro Smart! Korzysta z niej już 2,6 mln osób, które  doceniły możliwość zaoszczędzenia sporych sum na kosztach transportu. Sporych, bo wynoszących łącznie aż 325 mln zł.

Płacisz tylko raz, a potem cieszysz się darmowymi przesyłkami. Teraz jeszcze taniej 

Allegro, dbając o to, by czas epidemii COVID-19 był dla polskich konsumentów jak najbardziej bezpiecznych, postanowił obniżyć koszt usługi Allegro Smart! Wcześniej usługa przez trzy miesiące była dostępna bezpłatnie dla wszystkich, którzy zdecydowali się aktywować Smart!.  

Teraz za rok bezpłatnych przesyłek trzeba zapłacić znacznie mniej, niż standardowo, bo jedyne 39 zł, czyli tyle, ile kosztują mniej więcej 3-4 przesyłki. 

- Zainteresowanie pakietem Allegro Smart! było tak duże, że zaoferowaliśmy możliwość dalszego korzystania z usługi przez cały rok za cenę obniżoną o 20 procent. Oznacza to, że klienci mogą teraz używać jej za 3,30 PLN miesięcznie. Dotychczasowi klienci Allegro Smart! także mogą skorzystać z tej promocji, przedłużając ważność pakietu na tych warunkach – wyjaśnia  Grzegorz Czapski z Allegro.  

Z usługi w nowej cenie korzystać mogą wszyscy – zarówno ci klienci, którzy aktywują usługę po raz pierwszy, jak i ci, którzy od dawna znają jej zalety.  

Smart! to rozwiązanie wyjątkowe, bo dzięki niemu można wybrać spośród trzech rodzajów darmowych dostaw – z Paczkomatu, kuriera, lub punktu odbioru. Warto podkreślić, że jest ich w Polsce 25 tys., dlatego ze znalezieniem punktu w najbliższym sąsiedztwie nie ma żadnego problemu.  

Dzięki usłudze Allegro Smart! bezpłatny jest również zwrot towaru, co przy zakupach w sieci ma niebagatelne znaczenie – bez wykupionego Smart! za odesłanie nietrafionego zakupu trzeba bowiem płacić z własnej kieszeni. A to koszt przynajmniej kilkunastu złotych za tylko jedną przesyłkę.  

Posiadacze usługi Allegro Smart! Zyskują coś jeszcze. Codziennie na portalu pojawiają się bowiem specjalne Smart! Okazje, które pozwalają zaoszczędzić na zakupie nawet kilkadziesiąt procent. Roczny koszt zakupu usługi może więc bardzo szybko się zwrócić.  

Allegro regularnie organizuje też dla uczestników programu festiwale zakupowe, takie jak Smart Week! z wyjątkowymi promocjami. Usługa Allegro daje też dostęp do przedsprzedaży  najatrakcyjniejsze koncertów, spektakli i wydarzeń dostępne na platformie eBilet.  

Allegro Smart! Zwróci się z nawiązką 

Ile można zaoszczędzić dzięki zapisaniu się do usługi Smart! Aktywni klienci serwisu zyskują przeciętnie od 80 do 120 zł. Warto więc zmienić swoje przyzwyczajenia i przestać przepłacać za przesyłki.  

W ramach Allegro Smart! bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł za wysyłkę do Paczkomatów i punktów odbioru oraz od 100 zł za dostawę kurierską w całej Polsce. 

Obniżona cena za roczny pakiet Allegro Smart! obowiązuje przez miesiąc - do 19 lipca. Wszyscy klienci, zarówno nowi, jak i obecni, mogą na tych warunkach aktywować pakiet na dedykowanej stronie www.allegro.pl/smart.

Więcej o: