Sześć produktów codziennego użytku, które wkrótce będą inteligentniejsze. Sprawdź, co dzięki nim zyskasz

Sięgając po innowacyjne produkty nie tylko ułatwiamy sobie życie. Wspieramy również rozwój technologii, które przynoszą oszczędności i wymierne korzyści zarówno nam, jak i planecie. Jak w codziennym życiu możemy zadbać jednocześnie o własny komfort, portfel i stan środowiska? Oto sześć urządzeń, które nam w tym pomogą.

Innowacje ułatwiają życie. Korzystanie z nowoczesnych produktów przynosi jednak nie tylko bezpośrednie korzyści. Wybierając rozwiązania, które stosujemy w naszym domu, samochodzie, otoczeniu, warto postawić na takie, które powstały w sposób przyjazny dla środowiska.

Po jaki sprzęt sięgnąć, by realnie zyskać?

Produkty, które realnie ułatwiają nasze życie, pozwalają zyskać zarówno portfelowi, jak i środowisku, to zarówno sprzęt codziennego użytku, jak i elementy wyposażenia domu czy samochodu. Oto krótki przegląd sprzętów, na które warto zwrócić uwagę.

1. Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencjaSztuczna inteligencja Fot. Pixabay

Jej rozwój ma wpływ na wiele branż. Sztuczna inteligencja odpowiada za nowe funkcje w smartfonach, pozwala na sprawniejsze funkcjonowanie sklepów internetowych, służy też jako narzędzie analityczne. Ale nie tylko - algorytmy są dziś wykorzystywane do rozbudowywania funkcji poszczególnych usług i urządzeń. Wiele przedmiotów codziennego użytku takich jak lodówki, pralki, samochody, telewizory wykorzystuje zasoby cyfrowej inteligencji do poprawy swojego funkcjonowania.

2. System zarządzenia ogrzewaniem EasyControl CT 200 - inteligentny sposób na ogrzewanie domu

EasyControl CT 200EasyControl CT 200 Materiał promocyjny

Oszczędności wynikające z korzystania z innowacyjnych rozwiązań są w zasięgu bardziej, niż mogłoby się to wydawać. Nie trzeba bowiem sięgać po rozwiązania bardzo drogie, takie jak np. auta elektryczne.

Przykładem jest EasyControl CT 200. To system sterowania ogrzewaniem  marki Bosch. Inteligentne urządzenia (regulator oraz głowice termostatyczne) i współpracująca z nimi aplikacja pozwalają w przemyślany sposób sterować ogrzewaniem w całym domu - np. wykrywają obecność domowników i samoczynnie zwiększają lub obniżają temperaturę tam, gdzie jest to niezbędne. Niezwykle nowocześnie zaprojektowane urządzenia można zainstalować nawet tam, gdzie są starsze instalacje grzewcze. Oszczędzanie jest więc możliwe bez ponoszenia znaczących inwestycji.

EasyControl pozwala zmniejszyć zużycie energii poprzez dostosowanie się do trybu życia domowników, indywidualne ustawienie temperatury w każdym pomieszczeniu osobno, a wszystko to przy pomocy estetycznego i czytelnego interfejsu.

3. Zmywarki PerfectDry z Home Connect. Zmywanie naczyń zdefiniowane na nowo

Zmywarka BoschZmywarka Bosch Materiał promocyjny

Marka Bosch zrewolucjonizowała rynek zmywarek. Nowa generacja zmywarek smart ułatwi codzienne obowiązki. System nowoczesnych koszy w nowych zmywarkach wprowadza kilka pomysłowych rozwiązań. Innowacje obejmują nowe systemy wysuwania, silikonowe elementy w górnym koszu, które są delikatne dla szklanek, a jednocześnie utrzymują je na miejscu. Dodatkowy trzeci kosz ExtraSpace oferuje nawet 25 proc. więcej miejsca w zmywarce na drobne naczynia.

Bosch gwarantuje doskonałe efekty suszenia oraz energooszczędność, dzięki zastosowaniu technologii Zeolith. Ten naturalny minerał wyciąga wilgoć i oddaje ją w postaci ciepła, co tworzy energooszczędny i niezwykle efektywny proces suszenia PerfectDry. W szczególności naczynia plastikowe, które można znaleźć w wielu domach w postaci pudełek śniadaniowych, plastikowych kubków i butelek dla niemowląt, są tak dokładnie suszone, że można je od razu odłożyć do szafki - co oznacza mniej kłopotów i mniejsze zużycie energii.

Kiedy zmywarka doskonale spełnia swoje zadanie, domownicy mogą usiąść i się zrelaksować. A teraz to luksusowe uczucie można celebrować jeszcze dłużej dzięki aplikacji Home Connect. Podłączone zmywarki mogą być monitorowane i obsługiwane w dowolnym czasie z dowolnego miejsca nawet poza domem czy z kanapy. Jeśli użytkownik zdecyduje się na krótką drzemkę, może skorzystać z funkcji "Silence on Demand", aby zredukować poziom hałasu, już cichego urządzenia, do minimum do 30 minut. Po tym czasie zmywarka automatycznie dokończy proces. Często używane kombinacje programów i funkcji można również zapisać i aktywować jednym dotknięciem palca, za pośrednictwem opcji Favourite w aplikacji lub bezpośrednio na zmywarce.

4. Pralka Bosch z systemem i-Dos. Nie zmarnuj ani kropli wody.

Pralka WAX32EH0EUPralka WAX32EH0EU Materiał promocyjny

To kolejny dowód na to, jak innowacje mogą poprawiać komfort, przyczyniać się do poprawy stanu środowiska i przynosić wymierne oszczędności. Dla kosztów olbrzymie znaczenie ma zużycie wody i detergentu. Optymalizację w tym zakresie zapewnia wykorzystana w pralkach marki Bosch technologia i-DOS. To w pełni automatyczny system, który sam dobiera ilość detergentu i wody niezbędnej do odpowiedniego uprania odzieży. Technologia ta pozwala skrócić czas prania . Innowacja przynosi więc korzyść środowisku, sprawia jednocześnie, że ubrania pozostają idealnie czyste.

5. INTEOX – miej dom i firmę pod kontrolą dzięki inteligentnym kamerom

Kamery wykorzystujące platformy InteoxKamery wykorzystujące platformy Inteox Materiał promocyjny

Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów Bosch jest platforma Inteox. Kamery, które ją wykorzystują, korzystają z inteligentnej technologii Intelligent Video Analytics. System ten jest w stanie nie tylko policzyć osoby znajdujące się w pomieszczeniu, ale także wykryć włamanie, nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dzięki inżynierom Bosch kamery są w stanie wychwycić nawet miejsce znajdowania się ewentualnych materiałów dowodowych.

6. Mobilne ogniwa paliwowe – dowiedz się, jaka przyszłość czeka motoryzację

Bosch wkracza na rynek ogniw paliwowychBosch wkracza na rynek ogniw paliwowych Materiał promocyjny

Bosch jest firmą, która działa na różnych polach. Oprócz sprzętu domowego i różnego typu urządzeń jest też liderem branży motoryzacyjnej. I w tym zakresie poprawa stanu środowiska wymaga rozpowszechniania innowacyjnych technologii. Dlatego Bosch podjął decyzję o wkroczeniu na rynek mobilnych ogniw paliwowych. Firma pracuje nad autorskimi, przełomowymi technologiami, które znajdą zastosowanie zarówno w pojazdach osobowych, jak i ciężarowych.

Według szacunków ekspertów, w ciągu najbliższej dekady udział pojazdów elektrycznych na świecie zwiększy się do 20 proc. Dlatego też nowe ogniwa, opracowane we współpracy ze szwedzką firmą Powercell Sweden AB, trafią na rynek nie później niż do końca 2022 roku.

Włączenie się w Boscha w produkcję ogniw sprawi też, że staną się one tańsze. – Dzięki masowej produkcji i rozpowszechnieniu tej technologii na rynku, Bosch skorzysta z efektu skali i obniży koszty – wyjaśnia dr Stefan Hartung, członek zarządu Bosch i przewodniczący działu Mobility Solutions.

Wybierając produkty Bosch, nie tylko korzystamy z innowacji ułatwiających codzienne obowiązki. Sięgając po produkty, które zaprojektowano i wyprodukowano z myślą o środowisku, sami dbamy o przyrodę.

Dlaczego innowacje są ważne?

Działania firmy Bosch, które na celu mają stworzenie bardziej innowacyjnych, oszczędnych, nowoczesnych rozwiązań, wpisują się w najlepsze światowe trendy. Przepisy przyjęte przez Unię Europejską zakładają bowiem podjęcie wielu działań, które mają prowadzić do zmniejszenia emisji CO2. Celem jest neutralność klimatyczna w roku 2050, ale kroków do osiągnięcia zerowego poziomu emisji jest wiele. Na przykład do roku 2025 poziom emisji gazów cieplarnianych przez samochody powinien być mniejszy średnio o 15 proc., a do 2030 o 30 proc.

Bosch planuje osiągnięcie neutralności klimatycznej już w roku 2021. Ślad węglowy jest stopniowo eliminowany ze wszystkich obszarów działalności firmy – od prac badawczo-rozwojowych przez zarządzanie aż po produkcję. I to we wszystkich 400 lokalizacjach na całym świecie, w których firma działa. Efektem tych wysiłków są konkretne produkty, po które warto sięgać, jeśli troska o środowisko jest nam szczególnie bliska.

Więcej o: