Tysiące produktów w obniżonych cenach. Tutaj Black Friday trwa przez cały tydzień

Black Friday nie musi trwać jeden dzień. Allegro ogłosiło bowiem start akcji Black Week. Przez 8 dni, aż do 30 listopada, na platformie znajdziemy tysiące, na bieżąco dodawanych, produktów w obniżonych (do 70 proc.) cenach. Dlaczego warto spędzić zakupowe święto na Allegro i jak jeszcze można zaoszczędzić?

Black Friday, czyli doroczne święto łowców okazji – choć przywędrowało do nas zza oceanu – coraz mocniej zadomawia się również w Polsce. To właśnie tego dnia – obchodzonego tradycyjnie w pierwszy piątek po amerykańskim Dniu Dziękczynienia – możemy znaleźć tysiące produktów w niespotykanych przez resztę roku cenach.

Tu Black Friday trwa cały tydzień

Black Friday w ostatnich latach coraz mocniej zadomawia się też w internecie, co w tym roku – z powodu aktualnie obowiązujących obostrzeń – będzie szczególnie widoczne. Nie bez powodu platformą, którą w czasie Black Friday zdecydowanie warto odwiedzić, jest Allegro.

I to nie tylko w sam piątek, ale przez ponad tydzień. Allegro wystartowało bowiem z akcją Black Week, czyli wielkim świętem przecen, które potrwa aż 8 dni. Rozpoczęło się właśnie dziś, a zakończy dopiero 30 listopada – w Cyberponiedziałek, czyli kolejne święto (tym razem internetowych) zakupów.

Jak działa Black Week na Allegro?

Allegro tłumaczy, że przecenionych produktów jest na tyle dużo, że jeden dzień nie wystarczy, aby klienci mogli znaleźć wszystkie interesujące ich oferty. W minionym roku podczas podobnej akcji na Allegro przez cały tydzień kupowanych było 2,2 miliona przedmiotów dziennie.

Jak zatem działa Blach Week? Zasada akcji jest prosta – każdego dnia, przez cały 8-dniowy Black Week na platformie będą pojawiały się kolejne promocje. Wśród nich znajdą się oferty na popularne produkty w najniższych cenach na rynku - codziennie o różnych porach dnia będą pojawiać się nowe okazje.

Kluczem jest tutaj stałe obserwowanie strony Allegro, tak, aby nie przegapić potencjalnie interesującej nas oferty. Tym bardziej że gama produktów będzie mocno zróżnicowana, a promocje sięgną aż 70 proc. Liczba ofert przygotowana w tym roku przez firmy sprzedające na Allegro to prawie pół miliona.

Na Allegro znajdziesz niemal wszystko

Dlaczego jeszcze warto zainteresować się ofertą Allegro podczas wielkiego święta zakupów? Z dwóch powodów. Po pierwsze Allegro już dawno z tradycyjnej platformy aukcyjnej przeobraziło się w nowoczesny sklep internetowy. Kupując w oficjalnym sklepie Allegro, otrzymujmy sprawdzone, markowe produkty z oficjalnej dystrybucji.

Po drugie dlatego, że...na Allegro jest niemal wszystko. Serwis nie jest sklepem internetowym, który sprzedaje przedmioty tylko z jednej lub kilka kategorii produktowych. Znajdziemy tam mocno zróżnicowaną, bardzo szeroką gamę produktów.

I tak, na platformie tej możemy kupić zarówno smartfony i inne urządzenia elektroniczne, jak i sprzęt do domu lub zabawki dla dzieci. To, z jak zróżnicowaną ofertą mamy do czynienia świetnie pokazuje chociażby zestawienie przecen, które pojawią się pierwszego dnia Black Week. Wśród nich znajdą się chociażby takie produkty jak konsola do gier Nintendo Switch, tegoroczne i zeszłoroczne iPhone’y, ale również wiertarko-wkrętarka Einhell czy woda perfumowana marki Calvin Klein.

Black Friday to jednak tradycyjnie święto związane szczególnie z szeroko pojęta elektroniką użytkową. Dlatego też sporo zniżek będzie obejmować smartfony, elektroniczne gadżety i akcesoria czy większe sprzęty RTV. Pierwszego dnia dostaniemy chociażby iPhone’a 11 przecenionego o 300 zł, robota sprzątającego Xiaomi tańszego również o 300 zł lub telewizor Samsunga o rozdzielczości 4K, ponad 900 zł taniej.

Allegro Smart, czyli dostawa za darmo

Kolejną przydatną usługą jest program lojalnościowy Smart. Powstał w 2018 roku i umożliwia robienie zakupów na platformie bez konieczności pokrywania kosztów wysyłki. Allegro Smart działa w ramach abonamentu, który opłacamy na jeden miesiąc do przodu (możemy w każdym momencie zrezygnować) lub z góry za cały rok. W drugim przypadku koszt członkostwa w Allegro Smart wynosi zaledwie nieco ponad 4 zł miesięcznie.

Warunek pominięcia kosztów dostawy jest jeden, ale prosty do spełnienia. Aby Allegro Smart zadziałało, musimy zrobić zakupy za przynajmniej 40 zł u danego sprzedawcy. Kwota 40 zł gwarantuje darmową dostawę do paczkomatów, a w przypadku zakupów za minimum 100 zł, dostępna jest również opcja darmowej dostawy kurierskiej. 

Koszty opłacenia przewozu bierze wtedy na siebie samo Allegro. Co ważne, nic nie zapłacimy również za transport przy ewentualnym zwrocie produktu w ciągu 14 dni od zakupu. Warto wspomnieć przy okazji, że podczas zeszłorocznego Black Week posiadacze Allegro Smart zaoszczędzili w ten sposób na dostawach aż 19,3 miliona złotych.

Na Allegro każdy powinien znaleźć coś dla siebie. A najlepszy czas na zakupy to właśnie Black Week. Jak szacuje Allegro, podczas zeszłorocznej akcji klienci zaoszczędzili średnio 20 proc. w porównaniu do zakupów poza promocjami. Black Week to również idealna okazja na znalezienie prezentu przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. A skoro na Allegro jest wszystko, istnieje spora szansa, że znajdzie się także coś, co podarujemy w grudniu swoim bliskim lub znajomym. 

Więcej o: