Zrób sobie prezent na święta. Dlaczego warto postawić na telewizję VOD?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to okres, w którym obdarowujemy najbliższych prezentami. Warto w tym czasie zrobić przyjemność również sobie, na przykład uzyskując dostęp do bazy tysięcy filmów i seriali. Jakie są zalety wideo na życzenie i dlaczego warto zdecydować się na taką usługę?

Video on Demand (VOD), czyli wideo na życzenie, to usługa, którą można nazwać "telewizją 2.0". W ramach jednej z dostępnych na rynku platform uzyskujemy dostęp do potężnej bazy seriali i filmów, które możemy oglądać w dowolnym momencie. Część z nich to zupełnie nowe produkcje, inne to znane i lubiane hity sprzed lat.

W ramach VOD, poza popularnymi hitami kinowymi i serialami z całego świata, dostajemy często również mnóstwo produkcji własnych, dedykowanych użytkownikom konkretnej platformy. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie. I to właśnie gigantyczna, zawierająca tysiące pozycji, biblioteka filmów oraz wolność wyboru są tu kluczowymi przewagami nad tradycyjną telewizją. 

W przypadku jednej z największych platform tego typu (Amazon Prime Video) w ramach usługi otrzymujemy dostęp zarówno do nowych, jak i starszych seriali (np. "Fleabag", "Good Omens", "The Boys" czy "The Grand Tour"), ale również wielu znanych i lubianych światowych hitów, takich jak "Ojciec chrzestny", "Cast Away" lub "Bezsenność w Seattle". Co więcej, oferta stale powiększana jest o kolejne propozycje.

To my decydujemy, kiedy i gdzie obejrzymy kolejny odcinek serialu lub na jaki film akurat mamy ochotę. Nie narzuca nam tego nadawca. Gdybyśmy akurat nie mieli pomysłu na kolejny seans, aplikacja Amazon Prime oferuje zestaw najciekawszych propozycji, które tworzone są na podstawie naszych preferencji. 

VOD — korzystasz, gdzie chcesz

Obecnie większość aplikacji od platform VOD (w tym również Amazon Prime Video) dostępna jest w języku polskim, a filmy mogą zostać ozdobione polskimi napisami lub lektorem. Wybór należy do nas. To my decydujemy czy wolimy postawić na oryginalną ścieżkę dźwiękową, czy dla wygody "zagłuszymy" ją polskim lektorem.

To jednak nie koniec zalet usługi. Z VOD korzystać możemy w dowolnym miejscu na świecie. I na dowolnym urządzeniu. W przypadku Amazon Prime Video do dyspozycji użytkownika oddano dedykowane aplikacje na telewizory Smart TV, ale również komputery z Windows i smartfony (lub tablety) z Androidem i iOS. W razie potrzeby dostęp do usługi można dostać również z poziomu przeglądarki internetowej (możemy korzystać aż z trzech urządzeń jednocześnie). 

Co więcej, ulubione programy można oglądać nie tylko, gdy mamy stabilne połączenie z siecią. Interesujący nas film lub odcinek serialu można pobrać w domu na urządzenie mobilne i cieszyć się rozrywką również poza domem – w pociągu, samolocie lub choćby na promie. To jak, gdzie i na czym oglądamy, zależy przecież od naszych preferencji.

Dobre filmy to sprawdzony prezent na święta.Dobre filmy to sprawdzony prezent na święta. Materiał promocyjny

Play ma promocję dla klientów

W jaki sposób płacimy za dostęp do VOD? Okazuje się, że nie jest to ani trudne, ani kosztowne. Założenie konta w serwisie zajmuje kilka minut, a płatności odbywają się w systemie abonamentowym. Jeszcze prościej (i taniej) mają jednak użytkownicy Play. 

Wszyscy klienci posiadający abonament telefoniczny, internetowy lub telewizyjny u Fioletowego Operatora mogą skorzystać z Amazon Prime Video przez 6 miesięcy od Play. Dopiero po pół roku darmowej rozrywki trzeba będzie zapłacić 25 zł miesięcznie za możliwość dalszego korzystania z usługi.

W ramach współpracy z Play dostęp do Amazon Prime Video jest bardzo łatwy. Założenie konta możliwe jest, chociażby z poziomu smartfona, a aktywować promocję możemy poprzez aplikację mobilną Play24 lub na TV BOX, ta opcja dostępna jest dla klientów z abonamentem telewizyjnym w Play. Nie ma konieczności dzwonienia do operatora lub stawiania się osobiście w salonie. 

Ułatwione są również płatności. Po zakończeniu półrocznego okresu promocyjnego Play może doliczać stosowną opłatę do rachunku za telefon lub telewizję. Warto zaznaczyć jednak, że subskrypcję w Amazon Prime Video w ramach promocji w Play możemy anulować w dowolnym momencie w aplikacji Play24 lub na TV BOX. Czemu więc nie spróbować?