Szybki internet stacjonarny i więcej niż telewizja od polskiego operatora. Dlaczego warto zdecydować się na takie połączenie?

Czasy się zmieniają, a działający na polskim rynku operatorzy telekomunikacyjni starają się stale dostosowywać swoją ofertę. Obecnie coraz częściej w ramach jednego pakietu możemy otrzymać dostęp do telefonii komórkowej, internetu i telewizji. Czy warto zdecydować się na takie połączenie?

Jedną z firm, które mają w ofercie takie właśnie pakiety, jest Play, czyli operator kojarzony głównie z usługami telefonicznymi. Warto wiedzieć jednak, że przedsiębiorstwo dostarcza również internet stacjonarny do domów wielu Polaków oraz oferuje telewizję nowej generacji.

Nie tylko telefon, ale i internet

Zacznijmy jednak od początku. Choć sieć komórkowa w Polsce działa świetnie i wiele osób wykorzystuje ją również do podłączenia swojego domu do internetu, znacznie lepiej w takich zadaniach sprawdza się internet stacjonarny. Przede wszystkim dlatego, że połączenie kablowe jest stabilniejsze, oferuje mniejsze opóźnienia i jeszcze szybszy transfer danych.

Część operatorów komórkowych wyszła już naprzeciw oczekiwaniom klientów i dodała do oferty również internet stacjonarny. W przypadku wspomnianej sieci Play do wyboru oddano trzy opcje maksymalnej szybkości przesyłu danych. Transfer do 150 Mb/s to opcja idealna dla studentów lub singli. Internet z prędkością 300 Mb/s przyda się rodzinom lub w miejscach, gdzie z jednego połączenia korzysta kilka osób jednocześnie. Play oferuje również internet z prędkością do 600 Mb/s, który skierowany jest głównie do graczy i innych bardzo wymagających użytkowników.

Co więcej, w ofercie Fioletowego Operatora znalazły się dwie opcje abonamentowe – umowę można podpisać na czas nieokreślony (co daje swobodę np. osobom, które często zmieniają miejsce zamieszkania) lub standardowo – na dwa lata. W ramach trwającej do końca 2020 roku promocji, internet do 150, 300 lub 600 Mb/s możemy mieć przez pierwsze trzy miesiące za darmo. Warto dodać, że po stronie operatora leży zapewnienie odpowiedniego modemu z wbudowanym routerem Wi-Fi. 

Nie tylko internet, ale i telewizja

Internet stacjonarny to oczywiście nie wszystko, co znajdziemy obecnie w ofercie operatorów komórkowych. Część z nich dostarcza również telewizję. W przypadku Play jest to jednak coś znacznie nowocześniejszego od tradycyjnego odbiornika.

Mowa o PLAY NOW TV BOX, czyli telewizji rozszerzonej o funkcje VOD (wideo na życzenie). Pierwszy z pakietów telewizyjnych dostępny jest już w cenie 10 zł miesięcznie dla klientów Play i oferuje ponad 40 atrakcyjnych kanałów tematycznych, informacyjnych, rozrywkowych czy popularnonaukowych m.in. National Geographic, History, Comedy Central, TVN, Polsat. Wersja wzbogacona o dodatkowe kanały i pakiety kosztuje 35 zł. W ofercie rozszerzonej klient otrzymuje dostęp do ponad 90 kanałów w tym m.in. TVN24, wszystkich kanałów Eleven Sports, AXN, Cartoon Network, Nick Jr, Kino Polska.

Jaką ofertę telewizji warto wybrać?Jaką ofertę telewizji warto wybrać? Materiał promocyjny

PLAY NOW TV to także wiele filmów, seriali i bajek dla dzieci, dostępnych w dowolnym momencie. To my decydujemy, kiedy i co konkretnie chcemy oglądać. To jednak nie koniec, bo dodatkowo w prezencie Play daje dostęp do pakietu kanałów HBO, HBO2, HBO3, jak również biblioteki HBO GO na 3 miesiące bez opłat. To idealna okazja, aby nadrobić serialowe i filmowe zaległości. Wśród najnowszych hitów, które pojawiły się na platformie HBO GO znajdziemy serial twórcy "Wielkich kłamstewek" - "Od nowa" z Nicole Kidman i Hugh Grantem, niekwestionowany hit "Joker" Todda Philipsa, czy produkcje fantasy takie, jak "Mroczne Materie II" oraz "Wychowane przez wilki' znanego producenta Ridleya Scotta. Co więcej, w grudniu pojawią się kolejne premiery: seriale "Normalni ludzie", "Cztery wesela i pogrzeb", a także kolejne sezony znanych i popularnych tytułów takich, jak "Euforia" i "Hiszpańska księżniczka". Oprócz tego zadebiutują nowe propozycje kinowe, takie, jak komedia "Na noże" czy wojenny film akcji "Midway".

Częścią oferty jest urządzenie TV BOX, które po podłączeniu do dowolnego internetu, pozwala oglądać nie tylko kanały z PLAY NOW TV, ale także daje dostęp do bogatej oferty treści na żądanie. Umożliwia także korzystanie z dodatkowych aplikacji wideo np. Netflix, Amazon Prime Video, You Tube oraz wielu innych, które można pobrać ze sklepu Google Play. TV BOX podpięty do odpowiedniego telewizora odtwarza treści w jakości 4K i HDR, a dzięki funkcji wyszukiwania głosowego, można wygodnie znaleźć dowolny film, serial, czy dokument. 

Z oferty PLAY NOW można korzystać nie tylko na dekoderze TV BOX, ale także na innych urządzeniach elektronicznych oraz na stronie playnow.pl. Co ważne, przy korzystaniu z sieci Play oglądanie PLAY NOW nie pomniejsza pakietów danych klienta.

Dlaczego warto zdecydować się na takie połączenie?

Przede wszystkim dlatego, że połączenie internetu (stacjonarnego lub mobilnego) z usługami wideo jest zazwyczaj zdecydowanie korzystniejsze cenowo, niż opłacanie każdej z usług osobno. Play wystartował niedawno ze świąteczną promocją, w ramach kupując jednocześnie wybraną opcje internetu i telewizji PLAY NOW TV BOX , przez pierwsze 3 miesiące nie zapłacisz abonamentu. I tak w ramach trwającej promocji, internet stacjonarny wraz z PLAY NOW TV BOX możemy dostać już za 45 zł miesięcznie Jeśli zdecydujemy się na internet bezprzewodowy 100 GB i dorzucimy PLAY NOW TV BOX, abonament wyniesie 55 zł a pakiet Netbox 300 GB + telewizja od Play kosztuje 80 zł miesięcznie  

Warto zaznaczyć też, że w ramach każdego z tych pakietów otrzymujemy również w prezencie HBO GO na trzy miesiące i Amazon Promie Video na pół roku od Play. Świątecznych obniżek od Filetowego Operatora jest zatem całkiem sporo.