Dzięki temu sprzętowi odkryjesz granie na nowo. Wciągnij rozrywkę na wyższy poziom

Wraz z nadejściem nowej generacji konsol warto postarać się o to, aby czerpać jak najwięcej z tego, co oferują twórcy gier. Sprawić, aby cyfrowy świat stał się niemal rzeczywisty, a zwiedzanie go i korzystanie z jego funkcjonalności było bardziej "pod naszą kontrolą". W jaki sposób to osiągnąć? Wybierając odpowiedni sprzęt od producentów, którzy rozumieją graczy.

Fani gier mają w tym roku szczególne powody do zadowolenia. Na rynku zawitali bowiem reprezentanci nowej generacji konsol. Oferowane przez nie doświadczenia z grania są gigantycznym skokiem naprzód w kontekście jakości i wygody. A przecież to dopiero początek wieloletniej przygody, jaką przyjdzie graczom spędzić z ich konsolami.

Równie wiele powodów do radości mają w tym roku również użytkownicy komputerów PC. Nowe generacje procesorów czy świeże wersje kart graficznych pozwalają osiągać rzeczy, które do niedawna wydawały się dostępne tylko w sferze marzeń. Zarówno konsolowcom, jak i wyznawcom klasycznych „piecyków” pozostaje czekać na gry, które wykorzystają maksimum potencjału tych urządzeń.

Pełnia wrażeń w grach? Jak stopić się z wirtualnym światem

Nowa technologia pozwala grom wspinać się na poziomy zaawansowania i realizmu, które przekraczają nasze najśmielsze oczekiwania. Jednak bez wątpienia można stwierdzić też, że nie zawsze gra musi charakteryzować się najnowocześniejszą i najlepszą grafiką, aby zaangażować gracza. Bo też nie samymi wartościami wizualnymi człowiek żyje.

Ważna jest fabuła, mechanika, klimat i dźwięk. To właśnie ten ostatni element często zdaję się być pomijany, a pełni kluczową rolę w budowaniu atmosfery gry. To właśnie muzyka i efekty dźwiękowe są często odpowiedzialne za budowanie atmosfery, nadawanie scenom tempa, a nawet posuwanie samej fabuły do przodu. Odpowiednie udźwiękowienie pozwala graczom na pełną imersję w świecie gry. Dlatego jednym z najważniejszych atrybutów gracza powinny być wysokiej jakości słuchawki, które pozwolą grać i odczuwać rozgrywkę zgodnie z zamiarem producentów.

Kluczową cechą jest tutaj oczywiście jakość dźwięku. Najwyższą, dostępną w przystępnej cenie, oferują słuchawki gamingowe, które czerpią wzorce z modeli audiofilskich. Głębia dźwięku pozwala osiągnąć wrażenia, które umykają nam przy wykorzystaniu sprzętu niskiej jakości. Warto też zwrócić uwagę na funkcjonalność dźwięku przestrzennego – ten pozwala na umiejscowienie, skąd dokładnie pochodzi źródło danego dźwięku. Dzięki temu żaden przeciwnik nie podejdzie nas już niespostrzeżenie.

HyperXHyperX Materiał promocyjny

W odpowiedzi na potrzeby omówione wyżej i wyjście naprzeciw nowej generacji konsol, firma HyperX, od lat znana i kojarzona ze słuchawkami najwyższej jakości, wypuściła niedawno na rynek model HyperX Cloud Stinger Core Wireless. Te bezprzewodowe słuchawki oferują wyjątkowe doświadczenia z grania konsolach nowej generacji, a wyeliminowanie przewodów gwarantuje wyjątkowy komfort z rozgrywki.

A ten też jest nie bez znaczenia. Nowoczesne gry tworzone są z myślą o zatrzymaniu gracza na dziesiątki, a nawet setki godzin. Podczas gdy główne wątki fabularne w większości gier zajmują tylko ułamek tego czasu, to światy gier wypełniane są multum aktywności i wątków pobocznych, które jakością często dorównują, a nawet przewyższają te, dla których kupiliśmy dany tytuł. Dlatego wielogodzinne sesje powinny być dla nas jak najbardziej bezbolesne.

Dlatego producenci peryferiów gamingowych stawiają na obniżenie wagi swoich urządzeń i poprawę ich ergonomii. W przypadku słuchawek doskonałym przykładem może być np. model HyperX Cloud Flight S. Te słuchawki zaprojektowane z myślą o odpowiedzeniu na najważniejsze potrzeby graczy. Wygodne, wykonane z wysokiej jakości tworzywa i pozbawione kabli. Użytkowanie ich nawet przez długi czas nie męczy, a wrażenia z dźwięku pozwalają czerpać maksimum przyjemności z rozgrywki. Dodatkową zaletą jest fakt, że do ładowania słuchawki te wykorzystują standard Qi (technologia indukcyjna) dzięki czemu praktycznie nigdy nie powinny się rozładować.

HyperXHyperX Materiał promocyjny

Gra i praca w jednym stoją domu

Radości z grania powinno towarzyszyć uczucie, że nic nam nie przeszkadza. Kiedy czytamy naprawdę dobrą książkę, jest taki moment, kiedy przestajemy rejestrować słowa, zdania czy paragrafy. Strony zlewają się w jedną całość, a wydarzenia dzieją się przed oczami naszej wyobraźni. Podobnie jest z graniem, jeżeli odczuwamy pełen komfort, jesteśmy w stanie zanurzyć się w świecie gry i czerpać z niej pełnymi garściami.

Dlatego nowoczesne urządzenia stawiają na funkcjonalność i ergonomię. Dla przykładu, podczas grania na PC skupiamy się w pełni na ekranie, podczas gdy dłonie z pamięci wykonują skomplikowane manewry na klawiaturze. Dzięki funkcjom charakterystycznym przede wszystkim dla klawiatur mechanicznych, czyli antighostingu i n-key rollover, mamy pewność że każdy klawisz zostanie osobno zarejestrowany, dzięki czemu nasze zamiary znajdą odzwierciedlenie w czynach naszego awatara.

Wyjątkowo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość urządzeń do grania jest także ich wytrzymałość. Przełączniki wykorzystywane np. w klawiaturze HyperX Alloy Elite 2, powinny bez żadnego problemu wytrzymać do 80 milionów kliknięć. To, w połączeniu z solidną metalową konstrukcją gwarantuje wyjątkową żywotność urządzenia nawet w najbardziej frustrujących sekwencjach gier.

HyperXHyperX Materiał promocyjny

Ostatnie miesiące sprawiły jednak, że o sprzęcie komputerowym, który wykorzystujemy w domowym zaciszu, musimy myśleć nie tylko w charakterze rozrywkowym. Nowy model pracy, który bardzo często opiera się na trybie zdalnym sprawia, że musimy myśleć o zakupie urządzeń, z których do tej pory korzystaliśmy głównie w biurze. Zakup wygodnej myszki, czy klawiatury to teraz często kwestia faktycznej potrzeby. Dlaczego więc nie pożenić przyjemnego z pożytecznym? Wysokiej jakości sprzęt gamingowy to także doskonałe narzędzie pracy, które dostępne jest często w podobnym przedziale cenowym, co produkty kierowane do biur. Warto więc odpowiedzieć na potrzeby zarówno profesjonale, jak i rozrywkowe.

Dobrym przykładem może być tutaj mysz. Praca z gryzoniem jest nieporównywalnie wygodniejsza niż ta z gładzikiem. Bezcenny okazuje się być tutaj wysokiej jakości czujnik. W pracy zapewnia wygodę podczas wykonywanych zadań, w rozgrywce zaś precyzję, która może zdecydować o zwycięstwie lub porażce. Mysz HyperX Pulsefire Dart dla przykładu, zbudowana została przy wykorzystaniu wysokiej klasy czujnika Pixart 3389 o rozdzielczości aż do 16000 DPI. Przyciski oparte na przełącznikach Omron gwarantują pełną responsywność urządzenia, a jej wyprofilowany kształt sprawia, że dłoń nie męczy się nawet po całym dniu użytkowania. Wybór między urządzeniem do pracy, a tym do grania okazuje się prostszy niż mogłoby się wydawać – może on być jednym i tym samym.

Imersja, wygoda i jakość – dla graczy konsolowych, tych którzy wybierają klasycznego PC, czy dla osób pracujących zdalnie, warto wybrać peryferia, które pozwalają w pełni zanurzyć się w wirtualny świat i komfortowo korzystać ze sprzętu.

Więcej o: