Aplikacje dla kierowców, usługi muzyczne, e-zakupy, a może gry? Wszystkie potrzebne programy znajdziesz na smartfonie Huawei

Aplikacje to w nowoczesnym smartfonie podstawa. Bez nich nie wykonamy przelewu, nie posłuchamy muzyki, ani nie zrobimy zakupów online. Huawei dobrze rozumie, jak ważne są aplikacje mobilne, dlatego całą ich gamę udostępnił w sklepie AppGallery. Dlaczego warto do niego zajrzeć?

Obecnie smartfon bez aplikacji mobilnych jest niemal bezużyteczny. Nie licząc tych najbardziej podstawowych, jak kalkulator czy telefon, niemal wszystkie musimy zainstalować samodzielnie. Oczywiście każdy współczesny smartfon ma już dedykowaną przestrzeń, z której wszystkie potrzebne apki można pobrać i zainstalować w pamięci urządzenia. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń Huawei, który wprowadził swój autorski sklep z aplikacjami AppGallery

AppGallery czyli tysiące aplikacji z wielu kategorii

Mowa oczywiście o AppGallery – programie, który dostępny jest zarówno w nowszych, jak i starszych telefonach od Huawei. Sklep ten może pochwalić się szybkością działania, ładnym, wygodnym i czytelnym interfejsem oraz mnogością funkcji ułatwiających codzienne korzystanie.

Nie to jest jednak w AppGallery najważniejsze. Kluczową zaletą sklepu jest rzecz jasna potężna baza aplikacji. Obecnie biblioteka sklepu liczy sobie 96 tys. pozycji, a aż ponad tysiąc z nich to programy polskie. Z AppGallery regularnie korzysta aż 490 mln użytkowników z całego świata.

Oczywiście, aby przeglądanie tak wielkiej bazy było komfortowe, została ona podzielona na kilkanaście kategorii tematycznych, wśród których znajdziemy m.in., takie jak narzędzia, motoryzacja, podróże, rozrywka, sport i zdrowie, biznes i wiele innych.

Szczególną uwagę warto zwrócić jednak na cztery kategorie, których obecność w AppGallery Huawei podkreślał w ostatniej kampanii prowadzonej w kanałach digital firmy. Są to kategorie: muzyka, zakupy, nawigacja oraz gaming. W każdej z nich znajdziemy dziesiątki rożnych programów przydatnych chociażby w robieniu zakupów w e-sklepach, słuchaniu muzyki, odnajdywaniu drogi za kołkiem, także w celu relaksy przy ulubionej grze.

Huawei AppGalleryHuawei AppGallery fot. materiały partnera

Pięć niezwykłych aplikacji

Warto przy tym wspomnieć o pięciu wyjątkowo ciekawych aplikacjach, które stanowią swoistą wizytówkę każdej z czterech kategorii w AppGallery. Są to TIDAL (muzyka), OLX oraz InPost (zakupy), AutoMapa (nawigacja) i World of Tanks (gry). Każda z nich oferuje unikatowe funkcje, które Huawei pokazywał ostatnio na filmach publikowanych w kanałach social media.

Pierwsza z aplikacji (TIDAL) to przedstawiciel popularnych (zwłaszcza w ostatnich latach) programów do streamowania muzyki z internetu prosto na telefon. Cechą charakterystyczną tej apki jest nacisk stawiany na jakość dźwięku płynącego ze słuchawek lub głośników sparowanych z urządzeniem mobilnym Huawei.

W TIDAL włączyć możemy chociażby tryb Hi-Fi i słuchać muzyki w bezstratnej jakości 1411 Kbps lub przy jeszcze wyższej przepływności (co przekłada się na liczbę szczegółów w płynącym dźwięku) 2304-9216 Kbps. To zaleta, której nie znajdziemy w konkurencyjnych popularnych aplikacjach tego typu.

Kolejne dwa programy (OLX i InPost) choć są różne, świetnie uzupełniają się wzajemnie. OLX to dobrze znana w Polsce platforma handlowa z ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży różnych przedmiotów. Za pośrednictwem aplikacji OLX na telefonie Huawei możemy wystawić ogłoszenie sprzedaży posiadanego przedmiotu lub przeglądać i odpowiadać na oferty innych osób.

InPost oferuje z kolei aplikację pozwalającą na sprawne odbieranie i nadawanie paczek. Jeśli nadajemy sprzedany przedmiot lub odbieramy kupiony, najłatwiej będzie zrobić to za pomocą Paczkomatu. A jego obsługa będzie najszybsza i najłatwiejsza z poziomu własnego smartfona. Do tego bez konieczności czekania w kolejce.

Kolejną z aplikacji jest AutoMapa, a więc aplikacja, która przydaje się szczególnie kierowcom. Program pozwala nie tylko na wyznaczanie trasy, obliczanie czasu przejazdy i precyzyjne prowadzenie nas do celu, umożliwia również skorzystanie z komunikatora, który jest połączeniem krótkofalówki i CB radia zamkniętego w smartfonie.

World of Tanks to z kolei propozycja dla osób, które po pracy lub szkole lubią zrelaksować się przy odrobinie mobilnej rozrywki. Z poziomu telefonu Huawei możemy zagrać w legendarną już strzelankę czołgową 3D. W World of Tanks znajdziemy ponad 350 różnych pojazdów bojowych, którymi możemy toczyć bitwy ze znajomymi.

Oczywiście wymienione wyżej pięć aplikacji mobilnych to dopiero początek możliwości, które otwiera przed nami AppGallery. W sklepie tym znajdziemy tysiące innych programów, które pozwolą zabić czas lub załatwić pożyteczne sprawy. Wszystko z poziomu smartfona - bez konieczności korzystania z komputera. Warto więc wejść do świata AppGallery i sprawdzić, jakie programy oferuje sklep z aplikacjami od Huawei.