Innowacje pomogą ci zadbać o zdrowie. Przechowuj, zmywaj, pierz bezpieczniej niż kiedykolwiek

Technologiczne innowacje mają olbrzymi wpływ na poprawę warunków, w których żyjemy. Przedmioty, do których już przywykliśmy - pralki, lodówki, zmywarki - pojawiły się nie tylko po to, by ułatwić nam życie. Stały się jednym z najpowszechniejszych sposobów, by pomóc utrzymać nam zdrowie - świeża żywność, czyste ubrania i naczynia są przecież jednym ze standardów życia zachodniego. Dziś mogą być jeszcze skuteczniejsze. Dzięki innowacjom lidera rynku.

Technologie wciąż się zmieniają, a innowacje zastępują mniej nowoczesne rozwiązania. Zmienia się przede wszystkim wydajność urządzeń, które zużywają coraz mniej energii czy wody. Ale innowacji, które zarówno poprawiają komfort jak i wpływają na bezpieczeństwo jest więcej.

Są istotne w dobie pandemii, bo jak najskuteczniejsza dezynfekcja przedmiotów codziennego użytku, produktów, które kupujemy w sklepach, a nawet żywności przygotowanej na wynos, może mieć kluczowe znaczenie.

Badania przeprowadzone przez Beko potwierdzają, że dla mieszkańców 31 krajów jednym z głównych zagadnień jest higiena. 75 proc. badanych przyznaje, że częściej sprząta swój dom, 64 proc. częściej robi pranie a 68 proc. dba o to, by opakowanie produktów zakupionych w sklepie pozostało czyste. Powszechne stało się dezynfekowanie zakupów przyniesionych ze sklepu, częściej czyścimy też przedmioty codziennego użytku: klucze, telefony, a nawet kurtki i płaszcze.

BekoBeko materiał promocyjny

Nowa technologia pomoże dbać o zdrowie. Poznaj HygieneShield

Jakie technologie wykorzystać, by skuteczniej chronić się przed wirusami i bakteriami? Do swojej oferty wprowadza je Beko. Firma opracowała serię nowych produktów z technologią HygieneShield. Wykorzystuje ona ciepło, parę i promienie UV, by jeszcze skuteczniej zwalczać wirusy i bakterie. Są one szczególnie istotne w dobie zagrożeń epidemicznych.

Inspiracją dla rozwiązań lidera rynku AGD była natura. Para, ciepło i promieniowanie UV jest przecież powszechne – emitują je źródła geotermalne czy słońce. W jaki sposób rozwiązania, które podpowiada natura, można zastosować w domu?

Klucze, telefon, pilot od telewizora. Dezynfekuj bez ryzyka zniszczenia

Jednym z najbardziej nowatorskich rozwiązań, które może dzięki Beko stać się powszechne, jest sterylizator wykorzystujący promienie. Do urządzenia przypominającego kształtem mikrofalówkę możemy włożyć przedmioty codziennego użytku takie jak klucze, butelki, portfele, zabawki.

BekoBeko materiał promocyjny

W ciągu 20-40 minut odpowiednia dawka promieniowania oczyszcza przedmioty, na których groźne wirusy i bakterie mogłyby przetrwać nawet kilka dni. Urządzenie jest proste w obsłudze – odpowiedni tryb można wybrać przyciskiem na niewielkim, funkcjonalnym wyświetlaczu.

Żywność przyniesiona ze sklepu może być zdezynfekowana. W lodówce

Technologia UV została wykorzystana przez Beko również w innych sprzętach domowych. Bezpieczne dla ludzi, lecz bezwzględne dla drobnoustrojów promieniowanie jest też wykorzystywane w nowym modelu lodówki Beko. Jedna z szuflad, do której wkładać możemy żywność, wykorzystuje lampy UV i lustra, by zdezynfekować np. żywność w opakowaniach pochodzącą ze sklepu w ciągu ok. 40 minut.

Co ważne funkcja samoczynnie wyłącza się na czas otwarcia drzwi lodówki i automatycznie wznawia działania po ich zamknięciu.

Piekarnik oczyści strumieniem pary. Dwa tryby, to samo bezpieczeństwo żywności i przedmiotów

Innowacje pomagające dbać o zdrowie pojawiły się też w piekarniku Beko. Potrafi on nie tylko podgrzać żywność, ale również oczyścić opakowanie. Wykorzystuje w tym celu skoncentrowany, 100 procentowo nasycony strumień pary wodnej.

Piekarnik wykorzystuje dwa tryby nowej funkcji. W temperaturze 70 stopni dezynfekowane są opakowania – na przykład pudełka od pizzy – bez zmiany struktury żywności i jej smaku. W kolejnym trybie, w którym temperatura wzrasta aż do 120 stopni, dezynfekować można np. przedmioty przeznaczone dla dzieci, takie jak butelki, kubki, zabawki czy przedmioty metalowe.

BekoBeko materiał promocyjny

Ta zmywarka uderzy parą prosto w brud

Epidemia koronawirusa zmieniła też nasze nawyki związane z jedzeniem. Posiłki częściej przygotowujemy w domu, dlatego na znaczeniu zyskują zmywarki. Okazuje się, że i one mogą wykorzystywać innowacyjne technologie w jeszcze większym stopniu poprawiające zdrowie.

Najnowsza zmywarka Beko wykorzystuje generator pary, który skutecznie usuwa nawet 99 proc. drobnoustrojów z powierzchni naczyń i sztućców.

Pierz, susz, odświeżaj. Innowacyjne rozwiązania wykorzystujące UV

Pandemia wpłynęła też na nasze podejście do prania. Badania wskazują bowiem, że coraz częściej pierzemy w wyższych temperaturach. Instynktownie chcemy pozbyć się zagrożenia. Pranie w wysokiej temperaturze nie zawsze jest bezpieczne dla tkanin, dlatego Beko wprowadził na rynek pralkę i suszarkę, które wykorzystują strumień powietrza o temperaturze 60 stopni Celsjusza, by skutecznie zdezynfekować ubrania bez udziału wody.

Czyszczenie ubrań może być jednak szybsze i jeszcze bardziej wzmocnione. Jeden z modeli wprowadzanych na rynek przez Beko został bowiem wyposażony w lampę UV. Dzięki temu rozwiązaniu ubrań nie trzeba prać – mogą zostać odświeżone w zaledwie 80 minut. Warto podkreślić bezpieczeństwo produktu – źródło promieniowania jest bowiem ukryte wewnątrz urządzenia, a szkło drzwi pokryte jest specjalnym, nieprzepuszczającym promieni UV filtrem.

Sprzęty Beko to przykład na to jak innowacje mogą zwiększyć funkcjonalność urządzeń. Piekarniki, pralki, zmywarki mogą wykonywać więcej zadań, w większym stopniu dbać o nasze zdrowie.

 
Więcej o: