Odkryj pięć nowych technologii, dzięki którym obraz i dźwięk stają się rzeczywiste, jak nigdy. Nowa seria telewizorów Neo QLED

W tym roku na rynku telewizorów czeka nas kolejny przełom. Wszystko dzięki innowacjom lidera rynku, który nie tylko zmniejszył rozmiar diody odpowiedzialnej za podświetlenie ekranu, ale wprowadził też szereg innych ulepszeń. Dowiedz się, jak dzięki technologii telewizor jeszcze lepiej sprawdzi się jako domowe centrum rozrywki, nauki, pracy i dbania o zdrowie.

Czy telewizory mogą być jeszcze bardziej innowacyjne? W ostatnich latach producenci bardzo się starają się dostarczyć nowatorskie rozwiązania – rozdzielczość matryc sięgnęła 8K, a za poprawę jakości obrazu wzięła się sztuczna inteligencja. Dziś dążenie do innowacji idzie w parze z potrzebą częstszego przebywania w domu i jeszcze większą troską o środowisko.

Zupełnie nowa technologia wyświetlania. Przełom na rynku telewizorów staje się faktem

Samsung postanowił podnieść poprzeczkę i zaprezentował na targach CES 2021 kilka nowych modeli telewizorów, w których pojawiają się nowatorskie rozwiązania. Jednym z najważniejszych jest zupełnie nowa metoda podświetlania ekranu. Zastosowano tu nowatorski system źródła światła Quantum Mini LED, który w połączeniu z technologią Matrycy Kwantowej (Quantum Matrix) i nowym procesorem obrazu Neo Quantum, zapewnia zupełnie nowy poziom realistycznych doznań.

Co jest sekretem nowej technologii? Kropki kwantowe odpowiedzialne za niesamowitą jakość kolorów oraz niewiarygodnie mały rozmiar pojedynczej diody LED odpowiedzialnej za podświetlanie ekranu. W nowych modelach Samsunga – QN900A (8K) i QN90A (4K) – ma ona zaledwie 1/40 wysokości standardowej, dotychczas stosowanej diody.

Ich liczba, w porównaniu do starszych technologii, będzie znacznie większa, co przekłada się na precyzję obrazu, kontrast i czerń. Kluczowy wpływ ma tu też Matryca Kwantowa odpowiedzialna za precyzyjne sterowanie gęsto upakowanymi diodami Mini LED.

Matryca Kwantowa, procesor Neo Quantum, Quantum HDR. Dowiedz się, od czego zależy realizm obrazu

Jakość obrazu w telewizorach Samsunga może być jeszcze lepsza również dzięki nowemu procesorowi. Neo Quantum to nie tylko jednostka o zwiększonej wydajności, ale i lepiej radząca sobie z upscalingiem – automatycznym dostosowaniem materiałów stworzonych w gorszej jakości do wyższej rozdzielczości. Optymalizacja pozwala na znacznie wyraźniejsze wyświetlenie obrazu zarówno w rozdzielczości zbliżonej do 8K, jak i 4K.

Telewizor SamsungTelewizor Samsung Materiał promocyjny

Telewizory Neo QLED to również większe wrażenia płynące z technologii Quantum HDR. Wszystko przez zwiększoną skalę luminacji – teraz wynosi ona 12 bitów, co pozwala na stosowanie 4096 poziomów sterowania. Ciemniejsze fragmenty obrazu wydają się jeszcze bardziej ciemne, a jasne zyskują na rozświetleniu.  Kontrast i czerń będą imponujące.

Nowatorski w telewizorach Samsung Neo QLED jest nawet dźwięk. Gigant udoskonalił już wcześniej wprowadzoną specjalną technologię „Dźwięku Podążającego za Obiektem”. Głośniki nie są bowiem umieszczone wyłącznie u dołu. Ich skierowanie w górę i w bok pozwala przełożyć ruch obiektów na ekranie na wrażenia słuchowe.

Jeszcze więcej technologii i nowości

Dzięki nowym technologiom telewizor staje się jeszcze bardziej wszechstronnym urządzeniem. Dostarcza nie tylko rozrywki, ale może stać się częścią domowego biura – komputery PC można bowiem podłączyć do telewizora, zyskując bezpośredni dostęp do pakietu oprogramowania biurowego w przeglądarce urządzenia. Do współpracy z komputerem służy intuicyjna aplikacja Samsung Easy Connection.

Telewizory Samsung pozwolą też w jeszcze większym stopniu cieszyć się grami. Funkcja Super Ultrawide Gameview pozwala grać z wykorzystaniem proporcji ekranu 21:9 i 32:9, co docenią fani wielu czołowych tytułów.

Troska o środowisko też jest ważna

Samsung nie ogranicza swoich innowacji wyłącznie do jakości obrazu. Firma nie zapomina o tym, jak ważne dla klientów są kwestie związane z ochroną środowiska. Dlatego oprócz wprowadzania ekologicznych opakowań czy poprawy efektywności energetycznej urządzeń, producent wprowadził na rynek nowość. Pilot SolarCell zasilany energią słoneczną stanie się wkrótce w wielu telewizorach Samsung normą.

Więcej o: