Złoty Graal poszukiwaczy bursztynu coraz bliżej. Chcą zrobić coś, czego jeszcze nie widzieliśmy

Przeszukują bałtyckie plaże, przemierzają Zatokę Pucką, a nawet po raz pierwszy schodzą pod wodę. Cel jest jeden - znalezienie Złota Bałtyku, które skrywa się gdzieś w wodach polskiego morza.

Czterech poszukiwaczy i ich ekipy dzień i noc przeczesują bałtyckie wybrzeże szukając tego, co morze skrywa najcenniejsze. Brodzą po pas w zimnej, sztormowej wodzie, zmagają się z wiatrem i falami, a nawet zejdą pod powierzchnię wody. Wciąż próbują nowych technik i sprawdzają nowe miejsca, aby znaleźć bałtycki skarb. O czym mowa? Oczywiście o bursztynie.

"Złoto Bałtyku" powraca z trzecim sezonem

Sztormowe wiatry poza bursztynem przyniosą na ekrany naszych telewizorów kolejny, trzeci już sezon bardzo lubianej produkcji HISTORY Channel. Tym, którzy już wcześniej oglądali nakręcone w 2019 i 2020 roku dwa pierwsze sezony "Złota Bałtyku", serialu przedstawiać nie trzeba. Ci którzy o nim nie słyszeli, będą mogli teraz go zobaczyć.

A jest ku temu nie lada okazja, bo już w najbliższy wtorek 23 marca na antenę telewizji HISTORY trafi pierwszy odcinek nowego, trzeciego sezonu "Złota Bursztynu". Poprzednie cieszyły się świetną oglądalnością. Każdy z odcinków pierwszego sezonu przyciągnął przed ekrany 90 tysięcy widzów, a drugi sezon w ciągu 5 tygodni od emisji zgromadził łącznie aż 1,7 mln oglądających.

Tym razem poszukiwacze Złota Bałtyku wracają w nieco powiększonym składzie i ze świeżym zapałem do pracy. Czy uda im się znaleźć zloty Graal poławiaczy, który być może spoczywa gdzieś w wodach polskiego morza? Jedno jest pewne. Nie poddadzą się łatwo i zrobią wszystko, aby odnaleźć najciekawsze okazy.

'Złoto Bałtyku' - sezon 3'Złoto Bałtyku' - sezon 3 fot. materiały promocyjne

Nowe, podwodne przygody poszukiwaczy bursztynu

Jeśli zachwyciły was dwa pierwsze sezony, najwyższy czas przygotować się na jeszcze więcej. Trzeci sezon serialu wraca w nieco odświeżonym składzie. Pojawią się trzy znane nam już ekipy - Krzysiek i jego ludzie znaleźli nową, potencjalnie lepszą działkę do przekopania, Tomek, po zdobyciu rekordu Guinnessa za największą rzeźbę z bursztynu stanie przed jeszcze większymi wyzwaniami niż dotychczas, a Benedykt przemierza wody Zatoki Puckiej zupełnie nową jednostką.

Do tej trójki dołącza teraz Przemek. To znawca bałtyckiego dna i nurek serwisujący niewielkie jednostki pływające. W trzecim sezonie serialu zajmie się odławianiem porzuconych kotwic i… poszukiwaniem bałtyckiego bursztynu. I robi to w sposób, jakiego do tej pory nie oglądaliśmy. Wykorzysta do tego celu nowe technologie.

Przemek wpadł na pomysł, aby skonstruować emitujący światło ultrafioletowe laser, który mógłby pozwolić wychwycić z morskiego mułu bryłki bursztynu. Pomysł zdecydowanie spodobał się Tomkowi, który – jako bardziej doświadczony poławiacz – przewiduje zupełną rewolucję w poszukiwaniach bałtyckiego skarbu. Nic nie jest jednak tak łatwe, jak mogłoby początkowo się wydawać, a aby wypróbować laser w praktyce będzie trzeba jeszcze zejść pod wodę.

Podczas gdy Przemek zajęty jest budową lasera, pozostali poławiacze szukają Złota Bałtyku w bardziej tradycyjny sposób. Niestraszne są im niskie temperatury, porywisty wiatr i skuwający wybrzeże lód. Poławianie bursztynu to zadanie dla prawdziwych pasjonatów, choć dla wielu jest także sposobem na życie.

Ale na prawdziwie wielkie bryły bursztynu trafią wyłącznie najwytrwalsi. Już w połowie sezonu w ich ręce trafią ponad półkilogramowe "kamienie", a jeszcze większe bryły zdają się być już na wyciągnięcie ręki. Czy któremuś z nich uda się odnaleźć "złotego Graala" Bałtyku, a więc największy okaz w karierze?

 

Nowe odcinki "Złota Bałtyku" już od wtorku

Emisja serialu rozpocznie się już w najbliższy wtorek 23 marca o godzinie 21:00, gdy na antenie telewizji HISTORY pojawi się pierwszy odcinek. Łącznie będzie ich pięć, a każdy kolejny emitowany będzie co wtorek o tej samej porze. Ostatni odcinek trzeciego sezonu zobaczymy 20 kwietnia.

Na ekranie na pewno nie zabraknie emocji, a poza pasjonującymi zmaganiami każdej z ekip, będziemy mogli podziwiać również niezwykłe wyroby z najlepszej jakości bursztynu. Przy okazji dowiemy się, jak profesjonaliści szukają bursztynu oraz poznamy wartość, jaką skrywa przed zwykłymi śmiertelnikami polskie morze.

To już trzeci raz, gdy telewizja HISTORY udaje się na północ, by podejrzeć, jak zdobywa się bałtyckie złoto. Kamera towarzyszy naszym poszukiwaczom na lądzie podczas przekopu działki u Krzyśka, nocą na brzegu morza podczas połowów Tomka i ekipy, w pracowniach wytrawnych bursztynników, na pokładzie nowego kutra WŁA-33 szypra Benedykta, a - w tym sezonie – także pod wodą! Wraz z nowym bohaterem - Przemkiem, nurkiem eksplorującym bałtyckie dno, przecina morskie głębiny ultrafioletową wiązką laseru, by dotrzeć tam, gdzie żaden z poszukiwaczy jeszcze się nie odważył

- chwali producent serialu.

Więcej informacji na temat serialu można znaleźć na Facebooku oraz stronie internetowej telewizji HISTORY.