Sięgnij po rewolucję. Wyjątkowo mocny smartfon z 5G w zaskakującej cenie

Świat technologii przeżywa właśnie kolejną rewolucję. Dzięki 5G, internet w smartfonie może przyspieszyć do prędkości światłowodowej. Większa przepustowość sprawia, że z siecią może łączyć się jednocześnie więcej inteligentnych urządzeń. Nowy standard otwiera też drogę do lepszych usług. Dzięki odważnej strategii realme - jednego z producentów smartfonów, rewolucja ta jest dostępna w wyjątkowej cenie.

Przed dekadą w sklepach pojawiły się smartfony z innowacyjnym wówczas oznaczeniem. LTE oznaczało możliwość korzystania z wyjątkowo szybkiego internetu i wielu innych usług. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne pozwalają nam na wiele więcej. Sieć 5G ciągle się rozwija, a urządzenia z nią kompatybilne stają się coraz bardziej przystępne. Dlaczego nie warto zwlekać i wybrać smartfon z 5G już teraz?

Internet w smarfonie? Prędkość porównywalna do światłowódu

Rewolucja w telekomunikacji przyspiesza i dzieje się na naszych oczach. Jeszcze kilka lat temu standardem były telefony wykorzystujące technologię 3G. Internet mobilny był drogi, dostępny głównie w dużych miastach, był też wolny, bo maksymalna przepustowość standardu sięgała niespełna 30 Mb/s.

realmerealme (Materiał promocyjny)

Chwilę później wysłużony standard zastąpił nowy. 4G dawał dziesięciokrotny wzrost prędkości sieci, sięgający początkowo nawet 250 Mb/s. Dziś, kiedy w  Polsce dostępna jest już sieć 5G, możemy nazwać ją „rewolucją do kwadratu”, bo ta technologia umożliwia korzystanie z internetu z płynnością przewyższającej wiele popularnych usług domowych. Prędkość może bowiem sięgać nawet 20 Gb/s. W praktyce oznacza to, że połączenie mobilne może być zbliżone standardem do tego, które zapewni światłowód.

Nie tylko szybszy internet

5G rewolucjonizuje nie tylko szybkość korzystania z sieci. Otwiera drogę do lepszej jakości usług, operatorzy mogą bowiem zapewnić znacznie wyższą pojemność nadajników, mniejsze są opóźnienia, większa ogólna przepustowość.

Zmiana na 5G, której jesteśmy świadkami, umożliwia więc wygodne korzystanie z telefonu nawet, jeśli użytkowników wokół nas będzie wielu. Dzięki technologii 5G łatwiejsze będzie korzystanie z inteligentnych urządzeń – ich łączenie się z siecią nie będzie bowiem generowało takich zatorów, jak w przypadku 4G. 5G wydaje się też koniecznością w czasach, w których normą stają się spotkania i zebrania online.

Sięgnij po rewolucję, bo to tańsze niż myślisz

W świecie telekomunikacji zaszła jeszcze jedna kluczowa zmiana. Technologia, która jeszcze kilka lat temu zarezerwowana była dla urządzeń z najwyższej półki, trafiła do znacznie tańszych modeli.

W Polsce od dziś dostępny jest smartfon, który zapewnia znane z najwyższej półki rozwiązania w cenie wielokrotnie niższej. realme 8 5G nie tylko obsługuje standard 5G, ma też duży, 6,5 calowy ekran o częstotliwości odświeżania 90Hz (co docenią fani gier i filmów),  4 lub 6 GB RAM w zależności od wybranego wariantu i 128 GB miejsca na dane.

Główny aparat ma rozdzielczość 48 MP i wykorzystuje matrycę firmy Samsung, wspieraną przez dwa dodatkowe oczka w układzie 2 MP (portretowe) oraz 2 MP (makro). Z przodu znajdziemy natomiast kamerę do selfie z obiektywem 16 MP.

Kolejną jego zaletą jest bateria, której pojemność wynosi blisko 5000 mAh, co pozwala na wiele godzin rozmów, grania czy korzystania z aplikacji bez potrzeby ładowania.

realmerealme (Materiał promocyjny)

realme 8 5G wykorzystuje też najnowsze standardy komunikacji – WiFi w standardzie ac (jest więc kompatybilny z ruterami najnowszej generacji),  bluetooth w wersji 5.1 (co zapewni sprawniejszą komunikację z wieloma urządzeniami), i technologię NFC, otwierającą drogę np. do łatwych płatności w sklepie.

Debiutujący dziś w Polsce smartfon realme 8 5G dostępny będzie w cenie 999 pln i w dwóch wariantach pojemnościowych: 4+64GB oraz 6+128 GB. Większa z nich już od dziś dostępna jest w ofercie Euro RTV AGD, natomiast podstawową od 13 maja znajdziemy w ofercie sieci Plus.

Więcej o: