Jak ocenić parametry nowoczesnych samochodów? Poznaj moc elektryków i hybryd w niepowtarzalnej formie

Spalinowy, elektryczny, hybrydowy? Jaki samochód wybrać? Teraz decyzję podjąć można znacznie łatwiej. Wyjątkowo bogata oferta jednego z największych producentów na świecie pozwoli dopasować poziom luksusu i zasięg pojazdu dokładnie do naszych potrzeb.

Wybór samochodu, który ma nie tylko spełniać podstawowe potrzeby, ale i zapewniać komfort i niezawodność, nie jest sprawą łatwą. Do wyboru są nie tylko różne marki, ale i rodzaje napędów. Oprócz tradycyjnych silników napędzanych benzyną czy ropą do głosu dochodzą motory elektryczne i hybrydowe. 

Jak najlepiej dobrać samochód do swoich potrzeb? Odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza dzięki prostemu narzędziu stworzonemu przez BMW. Znalezienie najbardziej odpowiedniego silnika wymaga bowiem odpowiedzi na zaledwie kilka pytań. Ile kilometrów pokonujemy w tygodniu, a ile w weekendy? Jak często wybieramy się w długie podróże? Czy mamy możliwość wygodnego ładowania samochodu w przypadku pojazdu hybrydowego lub elektrycznego – na przykład w miejscu zamieszkania lub pracy. 

BMW w swojej ofercie ma samochody, które sprawdzą się w każdym wariancie. W przypadku wielu modeli mamy bowiem możliwość wyboru napędu – benzynowy, diesel czy hybryda plug-in. 

Pod tym względem uwagę zwracają przede wszystkim modele BMW X1, BMW serii 3,  serii 5 czy X5, dzięki innowacjom niemieckich inżynierów mogą pochwalić się zasięgiem elektrycznego napędu wynoszącym aż 52-88 km. Z najbardziej ekonomicznego i ekologicznego sposobu poruszania się samochodem można więc korzystać na co dzień, nawet jeśli dystans do pracy jest spory, a w planach mamy też odwiedzenie szkoły czy sklepu. Samochody sprawdzą się także idealnie w dłuższych dystansach. 

BMW X1 xDrive25eBMW X1 xDrive25e Materiał promocyjny

Niepohamowana moc hybrydy. Przyjemność z posiadania samochodu o wyjątkowej formie

BMW zadbało o to, by samochody w każdym trybie jazdy dawały niesamowitą przyjemność prowadzenia. Na komfort ma też wpływ niespotykany, jak zawsze w przypadku bawarskich samochodów, projekt wnętrza i bryły.

BMW X1 xDrive25e, który przypadnie do gustu fanom mniejszych samochodów, może pochwalić się sporą mocą. Wynosi ona łącznie aż 220 KM, co zapewnia satysfakcję w każdych warunkach drogowych. Idealne zestrojenie zawieszenia, skrzyni biegów, napędu na cztery koła xDrive i silnika sprawia z kolei, że ten model BMW świetnie się prowadzi. 

BMW 330e, wyjątkowo dynamiczna limuzyna, również dostępna jest w wersji hybrydowej plug-in. Sercem pojazdu pozwalającym mu na spokojną elektryczną jazdę i „zrywanie asfaltu", gdy przyjdzie potrzeba, jest połączenie dwóch innowacji. Nowoczesnego silnika spalinowego BMW TwinPower Turbo i wydajnego napędu elektrycznego eDrive z technologię BMW EfficientDynamics. 292 koni mocy przy momencie obrotowym 420 Nm i łącznym zużyciu paliwa na poziomie od 1,4 l/100 km. 230 km maksymalnej prędkości i przyspieszenie od zera do setki w 5,9 sekundy mówią o skali innowacji wszystko. 

BMW X5 xDrive45eBMW X5 xDrive45e Materiał promocyjny

Charakter podkreślają tu nawet laserowe światła oświetlające na dystans do 600 metrów, wygodę zapewniają dźwiękoizolacyjne szyby, sportowe, podgrzewane fotele, system dźwięku przestrzennego czy automatyczna klapa bagażnika, a doznania z jazdy pozwala zwiększyć szklany dach. 18-calowe obręcze kół podkreślają również charakter samochodu.

Zasięg samochodu w trybie elektrycznym jest spory. Wynosi bowiem 61 km. Model można podłączyć do ładowania zarówno w pracy jak i domu. Warto podkreślić tu możliwość użycia ładowarki 22kW, która znacząco skraca czas potrzebny na „zatankowanie" pojazdu elektrycznością. 

BMW 545e spełni oczekiwania jeszcze bardziej wymagających kierowców. Potężniejsza sylwetka wymaga w tym wypadku jeszcze potężniejszego silnika. W wersji hybrydowej samochód ma aż 394 KM mocy i można go szybko ładować dzięki stacji naściennej BMW Wallbox, co trwa zaledwie 3,6 godziny. 

Wysokiej klasy limuzyna pozwala cieszyć się jazdom dzięki inteligentnym trybom, które zmieniają dynamikę i zachowanie samochodu na drodze. Technologia xDrive w tym wypadku do perfekcji rozdziela napęd na cztery koła, wpływa na poprawę bezpieczeństwa przy pokonywaniu zakrętów np. przez likwidowanie efektu nad i podsterowności. 

BMW X5 to dowód na to, że elektryczna rewolucja nie omija samochodów z kategorii SUV. Najnowszą generację pojazdu określa najnowsza wizja projektowa – stylistyka X. Od projektu wlotów powietrza i chłodnicy po bryłę, światła i inne detale wszystko jest tu dynamiczne, sportowe i nowoczesne. BMW idealnie udało się połączyć metal, szkło i ekskluzywne materiały.

BMW X5 w wersji Plug-in Hybrid pochwalić może się potężnym, wynoszącym 88 km zasięgiem. Inżynierowie bawarskiego giganta rewelacyjny wynik osiągnęli przez inteligentne zarządzanie energią. To algorytmy koordynują współdziałanie elementów napędu optymalizując zużycie energii do maksimum. 

BMW iX to z kolei samochód w pełni elektryczny. Pozwala pokonać naprawdę pokaźny, bo wynoszący aż 630 km dystans. Wszystko dzięki wyjątkowo niskiemu zużyciu energii elektrycznej. iX to dowód na to, że elektryk może mieć dużą moc. Ten model ma pod maską aż…523 KM. 

Ten pojazd BMW jest też dowodem na to, jak wielka rewolucja dokonała się w branży. 100 km zasięgu można bowiem osiągnąć w zaledwie… 6 minut ładowania. 80 proc. pojemności osiągnąć można już 40 minut, a „tankowanie do pełna" trwa mniej niż 11 godzin. 

W ofercie BMW znajdują się samochody, które spełniają różne oczekiwania dotyczące komfortu, kosztów dojazdu czy ekologii. Ci, którym zależy na stuprocentowej radości z bezemisyjnej i cichej jazdy mogą wybrać pojazd elektryczny. Hybryda Plug-In zapewnia wszechstronność przy zachowaniu sporej dynamiki jazdy. Silniki klasyczne zapewniają jeszcze większe wrażenia z jazdy, mogą też dać z siebie jeszcze więcej mocy. Samochód można więc bez problemu wybrać kierując się kryterium niezbędnego zasięgu, dostępności do ładowania, stosunkiem do kwestii ekologii i zrównoważonego rozwoju. BMW ma ofertę pełną komfortu i niezawodności dla każdego.  

BMW 330eBMW 330e Materiał promocyjny

Więcej o: