Ciszej, taniej, sprawniej. Zadbaj o ogród i czyste powietrze, dzięki akumulatorowym narzędziom ogrodniczym

Nadchodzi lato, a wraz z nim szczyt okresu wegetacyjnego w naszych ogrodach. Czy istnieją maszyny, które nie tylko działają niezwykle wydajnie i skutecznie, ale będą również pracować bez szkód dla środowiska naturalnego? W tym wypadku możliwe rozwiązanie, na jakie można się zdecydować, to akumulatorowe urządzenia ogrodowe STIGA E-POWER.

Osoby korzystające dotychczas z maszyn elektrycznych lub spalinowych, mogą nie zdawać sobie sprawy, jak wygodna jest praca z urządzeniami akumulatorowymi. Już pierwszy kontakt z takim sprzętem sprawia, że do pozostałych rozwiązań zwyczajnie nie chce się wracać. W tym sezonie w ofercie firmy STIGA znajdziemy szereg innowacyjnych narzędzi opartych na zaawansowanej technologii E-POWER. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Cicha i ekologiczna praca

Cisza i spokój - oto przepis na udany odpoczynek w przydomowym ogrodzie lub na działce. Silniki korzystające z akumulatorowej energii elektrycznej są niejednokrotnie tak samo wydajne, jak spalinowe, jednak pracują znacznie ciszej. Różnica w komforcie będzie ogromna nie tylko dla Ciebie - cichą pracę docenią wszyscy domownicy (w tym nasi czworonożni przyjaciele), sąsiedzi i okoliczna przyroda.

Pozostając w temacie przyrody - urządzenia akumulatorowe są w pełni ekologiczne. W przeciwieństwie do kosiarek, pilarek czy kos spalinowych, maszyny w technologii E-POWER nie emitują żadnych szkodliwych substancji do atmosfery, gwarantując czyste powietrze - bez dymu i nieprzyjemnego zapachu spalin. Brak emisji zanieczyszczeń i zużywania paliw kopalnych, czyli nieodnawialnych źródeł energii to troska o środowisko. Warto pamiętać, że obecnie energia elektryczna niejednokrotnie pochodzi z odnawialnych źródeł, np. słońca lub wiatru, dzięki czemu praca za pomocą opatentowanej przez STIGA technologii E-POWER wywiera jeszcze mniejszą presję na planetę. Wybór technologii akumulatorowej to przyjemniejsza praca i relaks w ogrodzie - bez szkody dla przyrody.

Niezrównany komfort

Wielogodzinna praca w ogrodzie pochłania wiele energii. Radość z pielęgnowania ogrodu mogą popsuć plączące się, zbyt krótkie kable lub hałas i dymienie spalin z silnika. Wszystkie te problemy rozwiązuje korzystanie z urządzeń akumulatorowych. Obecne dziś na rynku narzędzia E-POWER sprawiają, że pielęgnacja ogrodu staje się przyjemniejsza i wygodniejsza, niż kiedykolwiek.

W ofercie firmy STIGA znajdziemy m.in. kosiarki, kosy, pilarki, sekatory, dmuchawy, autonomiczne roboty koszące i traktory ogrodowe, które zasilane są za pomocą akumulatorów znajdujących się wewnątrz urządzenia. Co jest olbrzymią przewagą w porównaniu do urządzeń czerpiących energię z gniazdka sieciowego, maszyny korzystające z technologii E-POWER dotrą we wszystkie, nawet najbardziej niedostępne zakamarki ogrodu. Można z nich korzystać wszędzie - również w miejscach, gdzie nie ma doprowadzonego prądu.

StigaStiga materiał promocyjny

Sama instalacja lub wymiana akumulatora jest bezproblemowa i zajmuje najwyżej kilka sekund. Dzięki wygodnemu wskaźnikowi naładowania na zewnętrznym panelu (nie ma konieczności zaglądania pod pokrywę), można natychmiast sprawdzić poziom naładowania akumulatorów i optymalnie zaplanować czas pracy.

Takie rozwiązanie niweluje też wszystkie problemy związane ze żmudnym przygotowaniem i uzupełnianiem mieszanki paliwa oraz z brakiem zapłonu i uciążliwym uruchamianiem urządzeń spalinowych. Nie trzeba zmagać się z szarpaniem za linkę rozruchową w celu uruchomienia silnika. Wystarczy wpiąć akumulator, nacisnąć przycisk "start" i gotowe.

Optymalna wydajność

W kwestii praktyczności i wydajności urządzenia akumulatorowe nie ustępują tradycyjnej technologii elektrycznej i spalinowej. System E-POWER łączy zalety urządzeń zasilanych sieciowo oraz paliwem, niwelując przy tym wady tych rozwiązań. Myśląc o optymalizacji pracy, eksperci STIGA opracowali trzy serie urządzeń (Essential, Experience, Expert), aby najlepiej dopasować maszynę do wymagań i umiejętności użytkownika:

ESSENTIAL (seria 100) obejmuje lekkie i bardzo proste w obsłudze narzędzia, opracowane specjalnie dla hobbistycznych ogrodników oraz wszystkich stawiających na szybkość i łatwość uzyskania oczekiwanych efektów.

Narzędzia EXPERIENCE (seria 500 i 700) dedykowane są bardziej doświadczonym pasjonatom ogrodnictwa, którzy mierzą się z zadaniami na wyższym poziomie zróżnicowania, trudności i intensywności.

Maszyny z serii EXPERT (seria 900), czyli najmocniejsze i najbardziej funkcjonalne urządzenia do pracy w dużym ogrodzie, wybierane przez najbardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników.

Uniwersalne akumulatory 48V są kompatybilne z urządzeniami z serii 500, 700 i 900 - zatem, gdy jeden ulegnie rozładowaniu, można łatwo zastąpić go zapasowym, bez przerywania pracy na ładowanie. Wszystko to zasługa specjalnie zaprojektowanego zaawansowanego układu elektronicznego, który rozpoznaje współpracujące urządzenie i optymalizuje jego wydajność. Z kolei jedno ładowanie akumulatora 20V zasilającego wymiennie wszystkie urządzenia z serii ESSENTIAL pozwala na skoszenie średnich rozmiarów trawnika: kosiarka akumulatorowa Collector 132 AE z akumulatorem o pojemności 4 Ah pozwala na skoszenie 150 m2 trawnika. W przypadku kosiarki Collector 140 AE z dwoma akumulatorami 4 Ah, zakres pracy jest dużo większy i wynosi aż 350 m2.

Kosiarka STIGA Twinclip 950 SQ AE (z koszem o pojemności aż 70 l i funkcją zbierania), wyposażona w dwa akumulatory o pojemności 7,5 Ah, w ciągu zaledwie 50 minut skosi aż 1100 m2 - a to wszystko na jednym ładowaniu. Dokupując jednak dodatkowy zestaw można jednocześnie ładować zapasowe akumulatory i pracować bez końca - oznacza to brak przestojów, jeśli nie masz na nie czasu lub ochoty.

StigaStiga materiał promocyjny

Szereg oszczędności

Jest wiele zalet stosowania urządzeń akumulatorowych, ale czy jest to rozwiązanie korzystne pod względem cenowym? Technologia Stiga to przede wszystkim niższe koszty eksploatacji. Ceny energii elektrycznej są obecnie niższe niż korzystanie z paliw kopalnych - skoszenie trawnika lub przycięcie żywopłotu urządzeniem zasilanym prądem będzie kosztować mniej, niż użycie maszyny spalinowej. Dodatkowo, energię można uzupełniać w nocy, gdy opłaty za prąd są niższe. W przypadku posiadania własnych źródeł energii odnawialnej (generatora wiatrowego lub paneli fotowoltaicznych) koszty eksploatacyjne stają się znikome. W ujęciu długofalowym i przy regularnej pielęgnacji ogrodu możemy cieszyć się bardzo wyraźnymi oszczędnościami.

Co z kosztami konserwacji i serwisu? Urządzenia akumulatorowe nie wymagają takich nakładów jak spalinowe. Ich prosta budowa przekłada się na bezawaryjne działanie, brak konieczności dokonywania okresowych przeglądów i niższe koszty ewentualnych napraw (brak elementów awaryjnych, jak świece czy gaźniki).

Jedyne, czego do pracy potrzebują narzędzia E-POWER, to regularne ładowania. Wymagające testy STIGA potwierdzają żywotność akumulatorów na poziomie co najmniej 600 pełnych cykli. W praktyce oznacza to używanie sprzętu przez cały sezon, aż przez 10 lat.

Skoro zalet pracy ze sprzętem akumulatorowym jest tak wiele, dlaczego nie spróbować? Wybór STIGA to komfortowa, wydajna i ekologiczna praca przez długie lata.

Więcej o: