Odnajdą się w każdej przestrzeni. Jeszcze bardziej smukłe i lepiej zaprojektowane. Sprawdź, jak najnowsze telewizory współgrają z wnętrzami

Smukłe ramki, grubość wynosząca zaledwie dwa centymetry, uchwyt zmyślnie ukryty w urządzeniu. Tak, telewizor może dziś być prawdziwym dziełem sztuki, które trudno będzie odróżnić od obrazu czy plakatu. Wszystko dzięki innowacjom.

Styl nowoczesny – funkcjonalność i prostota w połączeniu z nową technologią

Nowoczesne aranżacje wnętrz uosabiają nasze potrzeby, które pojawiły się w pierwszej połowie XX wieku. Bogata ornamentyka wnętrz i mnogość przedmiotów były kiedyś synonimem luksusu, dzisiaj to podejście zmieniło się diametralnie. W XXI wieku stawiamy na funkcjonalność, praktyczność i minimalizm. Mieszkanie w stylu nowoczesnym jest jasne i otwarte przestrzennie. Bardzo ważne są w nim barwy, które najczęściej nawiązują do podstawowych kolorów, jak czerń, biel, beż, granat i szarość. Tworząc wystrój w stylu nowoczesnym, sięga się po surowe, naturalne materiały.

Współczesne wnętrze jest eleganckie, ale nie przytłacza. Dużą rolę w tworzeniu modernistycznej aranżacji odgrywają meble i wyposażenie. Są one przede wszystkim proste w formie. Z tego względu w nowoczesnym mieszkaniu znajdziemy długą i szeroką sofę, proste regały na książki i klasyczne komody z ostrymi krawędziami. Nie zabraknie też pomysłowego stolika kawowego i nowinek technologicznych. Duży głośnik, bezprzewodowa ładowarka czy efektowny telewizor harmonijnie wpisują się w surową estetykę i współgrają ze skórzanymi, betonowymi czy drewnianymi elementami mieszkania.

Wystrój nowoczesnego mieszkania uzupełnią telewizory LG OLED serii G1 Gallery i C1, które są polecane do szeroko rozumianej rozrywki, gwarantującej najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Dzięki ekranowi OLED 120 Hz bardzo dobrze sprawdzą się w zaaranżowanym kinie domowym przy odtwarzaniu filmów 4K HDR, oglądaniu widowisk sportowych, a nawet w roli monitora gamingowego.

LG OLEDLG OLED materiał promocyjny

Telewizory serii G1 Gallery i C1 doskonałą jakość obrazu zawdzięczają samoświecącym pikselom, które są źródłem szerokiego zakresu barw, głębokiej czerni oraz nieskończonego kontrastu, nieosiągalnych dla innych wyświetlaczy. Nazwa serii LG OLED G1 Gallery nie jest przypadkowa, dzięki wieszakowi dołączonemu w zestawie, telewizor niemal idealnie przylega do ściany i wygląda jak obraz. Włączając funkcję Galeria można wyświetlać prawdziwe dzieła sztuki, dostępne w aplikacji, jak również zdjęcia z prywatnej kolekcji.

Styl art deco – tekstura, geometria i dekoracja

Art deco jest dekoracyjny i pełen luksusowych dodatków. Uznawany za jeden z najpopularniejszych stylów. Królują w nim różne tekstury i materiały, a pojęcie figury geometrycznej ma ogromne znaczenie. Opływowy kształt kanapy, okrągły stolik kawowy i kanciasta komoda współgrają ze sobą w jednym pomieszczeniu. Styl art deco pokochał drewno pokryte błyszczącym fornirem, naturalny marmur, szkło i mosiądz, które łączy się z welurem, złotymi detalami i matowym wykończeniem.

Jak urządzić mieszkanie w stylu art deco? Przede wszystkim trzeba wybierać dobre jakościowo materiały i urządzenia. Połączenie szlachetnych i nowoczesnych elementów wpływa nie tylko na wygląd mieszkania, ale też na jego charakter. Wnętrza art deco lubią się z delikatnymi barwami, w odcieniach złamanej bieli czy beżu, oraz wyrazistymi akcentami, przykładowo w kolorze butelkowej zieleni i śliwkowego fioletu.

W pomieszczeniach art deco dobrze wyglądają proste ekrany, które ładnie komponują się z asymetrycznymi tapetami na ścianach i złotym wykończeniem mebli. Telewizory serii G1 Gallery i C1 sprawdzą się tu idealnie. Zachwycają jednak nie tylko swoim wyglądem. Wyposażone są w procesor czwartej generacji, wykorzystujący sztuczną inteligencję (algorytmy głębokiego uczenia) do przetwarzania obrazu i dźwięku. Funkcja AI Picture Pro rozpoznaje na ekranie twarze i sylwetki osób. Rozróżnia też pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, aby uzyskać bardziej przestrzenny efekt wizualny. Warto też wspomnieć, że telewizory obsługują wyszukiwanie głosowe w języku polskim. Funkcja Magic Tap po dotknięciu pilota smartfonem umożliwia przesyłanie materiałów wideo na ekran TV lub odwrotnie.

Zdolność uczenia się i rozpoznawanie głosów domowników czynią telewizor niepowtarzalnym. Technologia LG ThinkQ pozwala kontrolować urządzenie, komunikując się w naturalny sposób za pomocą poleceń głosowych w języku polskim. Wyszukuje interesujące treści i steruje ustawieniami obrazu. Pilot Magic ma też możliwość wyłączenia obsługi głosowej TV.

Najnowsze modele LG zyskały też nową funkcję Next Picks, która analizuje preferencje użytkowników tak, aby mogli oni odkrywać więcej treści odpowiadających ich zainteresowaniom. To wprost wymarzony telewizor dla osób, które żyją szybko i potrzebują prostych rozwiązań, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie.

Styl loftowy – jasne, pełne światła pomieszczenia dla osób żyjących aktywnie

Loft to otwarta przestrzeń, którą cechuje minimalizm i dobre oświetlenie. W takich mieszkaniach na próżno szukać zamkniętych przestrzeni, złotych dodatków i bogatej ornamentyki. W loftowych pomieszczeniach znajdą się duże, przestronne okna, dobre oświetlenie, wysokie sufity i naturalne materiały wykończeniowe, jak cegła i beton. Jeżeli chcemy urządzić mieszkanie w stylu loftowym, musimy skupić się na jasnych kolorach i surowej estetyce. Skórzana kanapa, czarne przemysłowe dodatki i meble zrobione z drewnianych palet to nie wystrój dla każdego. Specyficzny klimat wnętrz loftowych to dobry wybór dla osób, które cenią sobie oryginalne i przestronne mieszkania. Dobrze odnajdą się w nich sportowcy, biznesmeni, ale też osoby związane ze sztuką, które pracują zdalnie i potrzebują artystycznej przestrzeni do tworzenia.

LG G1 GalleryLG G1 Gallery Materiał promocyjny

W loftowym pomieszczeniu telewizor nie powinien zajmować dużo miejsca. Musi być smukły i niewidoczny. Powieszony na dużej betonowej ścianie może wyglądać jak element wystroju. Najnowsze modele LG można uznać w tym kontekście za idealne - sprostają wymaganiom osób lubiących surowy i minimalistyczny styl. Są stworzone nie tylko z myślą o tych, którzy cenią funkcjonalność, ale też o wszystkich, którzy poszukują domowej rozrywki. Telewizory w intuicyjny i szybki sposób łączą się z konsolami najnowszej generacji. Firma LG  przygotowała specjalne menu dla graczy, które zapewnia dostęp do wszystkich ustawień związanych z grą w jednym miejscu. Dla mniej wprawionych graczy oferowane są automatyczne opcje odtwarzania obrazu w zależności od gatunku gry.

Najlepszą jakość obrazu przy oglądaniu filmów 4K HDR z serwisów VoD uzyskamy, dzięki najnowszej wersji Dolby Vision IQ.  Funkcja ta samodzielnie rozpoznaje gatunek oglądanej treści i uwzględniając jasność otoczenia (telewizory korzystają z wbudowanych czujników światła), optymalizuje parametry wyświetlanego obrazu. Z kolei za wirtualne i wciągające wrażenia dźwiękowe odpowiada rozwiązanie Dolby Atmos.

Telewizory LG OLED G1 i C1 są oficjalnie milsze dla planety. W porównaniu z telewizorami LED są bezpieczniejsze, ponieważ nie mają podświetlenia, do ich produkcji zużywa się mniej plastiku, wykorzystują mniej niebezpiecznych materiałów oraz stwarzają niższe ryzyko wytwarzania substancji zanieczyszczających powietrze w pomieszczeniu.

Dzisiaj telewizor nie musi być ciężkim i nieatrakcyjnym elementem naszego mieszkania. Może stać się bardzo ważnym dodatkiem, który nie tylko dopasuje się do różnych wnętrzarskich stylów, ale też ozdobi naszą aranżację. Produkty marki LG, poza wieloma technologicznymi udogodnieniami, wpiszą się w gusta nawet najbardziej wymagającego estety.  

Więcej o: