Teraz możesz zobaczyć każdy detal nawet w dynamicznym ruchu. Dzięki innowacjom - które pozwolą ci cieszyć się sportem jak nigdy dotąd

Sezon sportowych emocji trwa w najlepsze. Po mistrzostwach Europy oraz igrzyskach olimpijskich ze snu obudziły się też najlepsze piłkarskie ligi świata. Ich poczynania można śledzić na żywo na trybunach albo w telewizji. Dla kibica, podobnie jak i zawodnika, liczy się każdy detal. Zamieszanie w polu karnym czy minimalny kontakt graczy na murawie - każdy fan chce widzieć więcej, ocenić sytuację szybciej niż sędziowski VAR. A dzięki sprzętowi LG OLED teraz jest to możliwe.

Telewizory LG OLED z serii G1 Gallery i C1 doskonale sprawdzają się, gdy oglądamy bardzo dynamiczne widowiska. A do takich niewątpliwie należą mecze piłkarskie. Zadowoleni będą również miłośnicy konsoli. OLED to technologia wprost stworzona do gamingu. Bowiem każdy piksel samodzielnie świeci, co gwarantuje idealną czerń, szeroki zakres barw i nieskończony kontrast.

Dream team na wyciągnięcie ręki

Ważną zaletą dobrego urządzenia jest wydajny procesor. Wydawałoby się, że o tego typu podzespołach słyszymy tylko przy okazji zakupu komputera lub smartfona. Ale podobnie jest także w przypadku telewizorów. A to dlatego, że kiedyś ich funkcje były ograniczone jedynie do wyświetlania kanałów satelitarnych lub treści pochodzących z różnego rodzaju odtwarzaczy. Teraz natomiast potrafią zastąpić wiele sprzętów. Między innymi dzięki funkcji Smart TV stają się prawdziwym centrum multimedialnej rozrywki.

Co to oznacza w praktyce dla fanów sportu? Funkcja AI Picture Pro wspierająca procesor użyty w modelach OLED rozpoznaje na ekranie twarze oraz sylwetki. Rozróżnia także pierwszy plan i tło, obsługując każdy element niezależnie. To pozwala uzyskać głębię obrazu, która sprawia, że kibic czuje się prawie tak jak na stadionie.

LG OLEDLG OLED Materiał promocyjny

Na widzów ceniących dobre nagłośnienie czeka standard Dolby Atmos. Dostępny już nie tylko na salach kinowych, ale również w naszych domach. Gdy dodamy do tego technologię AI Sound Pro, gwarantującą wirtualny dźwięk 5.1.2-kanałowy w połączeniu z efektami przestrzennymi, z całą pewnością poczujemy się tak, jakbyśmy siedzieli na piłkarskich trybunach. A trzeba przyznać, że jesienią będzie co oglądać. Pomiędzy wrześniem a listopadem nasza reprezentacja rozgrywa mecze decydujące o awansie do finałów Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Systemy zastosowane w telewizorach LG OLED gwarantują intrygująco mocne doznania. Na przykład przy oglądaniu akcji piłkarskiego dream teamu, który powstaje w stolicy Francji, albo też podczas śledzenia zmagań dwóch największych klubów Hiszpanii starających się o odzyskanie mistrzowskiego tronu. Tutaj z pomocą przychodzi m.in. technologia OLED Motion Pro – zmniejsza rozmycie obrazu obecne przy błyskawicznych kontratakach, sprawiając, że widok stanie się bardziej płynny i wyraźny. Dzięki temu można uniknąć irytujących sytuacji, kiedy postaci na ekranie się rozmazują, a piłka zaczyna smużyć, przypominając raczej ognistą kulę lecącą na nocnym niebie.

Starsze wyświetlacze nie były w stanie precyzyjnie odwzorować szybkiego ruchu – co jest przecież tak ważne w trakcie transmisji sportowych. Natomiast znakomicie sobie z tym radzą ekrany LG OLED 120 Hz w połączeniu z najbardziej zaawansowaną technologią.

Warto również pamiętać, że coraz więcej widowisk sportowych transmitowanych jest w technologii HDR, pozwalającej uchwycić zarówno piękne kolory, jak i każdy szczegół, np. czy zawodnik znajduje się minimalnie na pozycji spalonej. Chcemy natychmiast zobaczyć tę sytuację, by przedwcześnie nie cieszyć się z celnego strzału bądź martwić ze straconego gola. To nie takie łatwe, gdy decydują milimetry, a napastnik jest bliżej bramki niż ostatni obrońca, zaledwie o… palec u stopy. Technologia w LG OLED przychodzi nam z pomocą i żaden detal w trakcie meczu już nie umknie. Żyjemy w czasach, gdy w reprezentacji Polski gra zawodnik ogłoszony przez światową federację najlepszym piłkarzem świata 2020 roku. Być może prędko się to nie powtórzy, więc śledźmy jego sukcesy i rekordy, delektujmy się każdym zagraniem na boisku.  

Intuicyjna nawigacja

Weekendy to nie tylko upragniony odpoczynek, ale też święto każdego fana piłki nożnej. Wszystkie ligi rozgrywają wtedy swoje spotkania. Wybór jest ogromny, można się łatwo pogubić. Dzięki funkcji „Alert sportowy" mamy ten problem z głowy. Telewizor pokazuje powiadomienia przed, w trakcie i po meczu, tak aby nikt nie przegapił spotkania ulubionego zespołu, niezależnie od tego, co akurat będzie wyświetlane w tym czasie na ekranie.

Z kolei wyszukiwanie głosowe w języku polskim w pilotach Magic wyraźnie skraca czas, który trzeba poświęcić na włączenie interesujących nas relacji czy komentarzy i skrótów – a tych w dobie wielu platform streamingowych nie brakuje. Nowe menu w systemie webOS zostało zaprojektowane na potrzeby wymagających widzów – na przykład oglądających całe sezony seriali w ciągu jednego wieczoru albo kilka meczów rozgrywanych w jednym czasie, transmitowanych przez serwisy streamingowe. Do atutów systemu należy niewątpliwie także łączność z urządzeniami pracującymi w systemach inteligentnego domu.

LG OLED G1LG OLED G1 Materiał promocyjny

Telewizory przyjazne dla naszych oczu

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami, dlatego ważną zaletą są technologie chroniące nasz wzrok. Telewizory LG OLED otrzymały certyfikaty Eye Comfort Display oraz Eyesafe Display od organizacji TÜV Rheinland. Świadectwa ekspertów potwierdzają brak migotania obrazu i niski poziom emisji niebieskiego światła, które późnym wieczorem może przyczyniać się do problemów ze snem. To bardzo istotna informacja, bo najbardziej widowiskowe spotkania piłkarskie odbywają się właśnie o tej porze.

Nie zapominajmy również o ekologii. Urządzenia LG OLED z 2021 roku są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie mają podświetlenia. Do ich produkcji zużywa się mniej plastiku. Fabryki oszczędniej korzystają ze szkodliwych materiałów, stwarzają też niższe ryzyko wytwarzania substancji zanieczyszczających powietrze. Co więcej, w porównaniu z telewizorami LCD pod koniec życia produktu LG OLED odznaczają się wysokim wskaźnikiem recyklingu. Telewizory LG OLED są pierwszymi, które otrzymały wyróżnienie SGS Eco-Product przyznane przez światowego lidera w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji SGS Société Générale de Surveillance SA.

Modele z serii G1 Gallery dostępne są w rozmiarach 77, 65 i 55 cali. Wyróżniają się także designem. Zawieszone za pomocą dołączonego do zestawu wieszaka przylegają do ściany niemal idealnie. Stanowią estetyczny element wystroju wnętrza. Seria C1 to telewizory o przekątnej ekranu 83, 77, 65, 55 i 48 cali. Najmniejszy z nich doskonale sprawdzi się jako monitor gamingowy – potwierdza to przyznana właśnie w tej kategorii nagroda EISA. Z kolei największy znakomicie sprawdzi się podczas oglądania filmów w 4K HDR czy przeżywania wielu emocjonujących piłkarskich spektakli, których jesienią z całą pewnością nie zabraknie.

Więcej o: