30 lat temu jako pierwsi w Polsce rozpoczęli akceptację płatności bezgotówkowych. Sprawdź urodzinową promocję Polcard na terminale płatnicze

Polcard, firma, która od 30 lat rozwija płatności bezgotówkowe w Polsce, świętuje właśnie swoje urodziny. Z tej okazji przygotowała wyjątkową ofertę dla właścicieli firm. Będą oni mogli korzystać z usług na niezwykle korzystnych warunkach.

Płatności bezgotówkowe w sklepach, urzędach, komunikacji miejskiej są dzisiaj dla przeciętnego Polaka czymś zupełnie naturalnym. Łatwe płacenie za usługi i towary nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie 30 lat technologicznego rozwoju, który pozwolił Polsce od samego początku transformacji nadążyć za innowacjami płynącymi z Zachodu.

W Polsce płacić kartą można bez przeszkód w dużej mierze dzięki zaangażowaniu Polcard, który istnieje na rynku od roku 1991. To dzięki tej marce Polacy mogli łatwiej spełniać swoje marzenia, realizować plany, porzucić konieczność przywiązania do gotówki, co otworzyło wiele nowych horyzontów i możliwości.

Innowacje dla polskich przedsiębiorców

Polcard jest pierwszym operatorem, który rozliczał płatności kartami w kraju. Właścicielem znaku towarowego Polcard jest First Data Polska, firma należąca do Fiserv — jednego z wiodących globalnych dostawców technologii finansowych i płatniczych. Polcard jako pierwszy wprowadził też w 1992 roku terminal płatniczy. To rozwiązanie zyskało wielu zwolenników — zarówno wśród sprzedawców, którzy mogli zwiększać obroty, jak i klientów, którym zapewniało komfort i wygodę. Rok później Polcard, ponownie jako pierwszy agent rozliczeniowy w Polsce, wprowadził na rynek pierwszą polską kartę płatniczą.

– Wprowadzając do Polski terminale i karty płatnicze, Polcard wyprzedził swoje czasy, a filozofia wychodzenia naprzeciw potrzebom polskiego biznesu i polskich konsumentów towarzyszy nam niezmiennie przez trzy dekady. To Polcard jako pierwszy podejmował decyzje o wdrażaniu pionierskich rozwiązań płatniczych, takich jak chociażby płatności online. Dziś bezgotówkowe formy płatności to dla nas codzienność, ale warto przypomnieć, że jeszcze kilkanaście lat temu do awangardy technologicznej należały bankomaty czy Internet szerokopasmowy, a telefon służył wyłącznie do komunikacji werbalnej – wspomina Krzysztof Polończyk, Prezes First Data Polska S.A. należącej do Fiserv.

Duch innowacji, które ułatwiają rozwój firm, miast, urzędów, przyświecał firmie przez kolejne dekady, dzięki czemu szybko pojawiały się kolejne nowinki technologiczne. W roku 2000 Polcard rozpoczął obsługę płatności online, a w 2010 wprowadził — ponownie wyznaczając trendy na rynku — terminale mobilne.

Dzisiaj firma wciąż tworzy i promuje najnowsze rozwiązania płatnicze, które ułatwiają przepływ pieniądza. Jednym z nich jest aplikacja SoftPOS, która zmienia niemal każdy smartfon lub tablet z systemem Android wyposażony w technologię NFC w terminal płatniczy przyjmujący płatności zbliżeniowe. To rozwiązanie znacząco ułatwia prowadzenie biznesu, zapewnia możliwość przyjęcia płatności przy minimalizowaniu kosztów, co dla wielu przedsiębiorców ma niezwykle duże znacznie.

30 lat innowacji. Polcard cieszy się zaufaniem dziesiątków tysięcy polskich firm

Polcard przez kolejne lata nieprzerwanie tworzy szybkie, wygodne i bezpieczne rozwiązania płatnicze, uwalniające Polaków od konieczności posiadania gotówki. Upowszechnienie terminali na uczelniach, w urzędach (85 proc. z nich ma terminale Polcard), sądach, a nawet kościołach, przyczyniło się do znaczącego zwiększenia możliwości przeciętnego obywatela.

Istotna jest również współpraca Polcard z bankami. Nie tylko w kwestii obsługi kart, ale i bezpieczeństwa. Systemy firmy są bowiem w stanie wychwycić nietypowe transakcje i zaalarmować o nietypowym incydencie.

Polcard umożliwia również rozwój miast. Dzięki wprowadzonym przez niego do wielu pojazdów miejskich płatnościom zbliżeniowym. Pasażerowie nie muszą już martwić się o to, czy zdążą kupić bilet np. w kiosku.

Oferuje też inne rozwiązania, które pozwalają rozwijać firmę, analizować przepływ płatności, zarządzać transakcjami. Platforma OnePortal24 to doskonałe narzędzie, które pozwala kontrolować stan finansów w czasie rzeczywistym.

Polcard, materiał promocyjnyPolcard, materiał promocyjny materiał promocyjny

Urodzinowy prezent dla twojej firmy. Nie czekaj, skorzystaj z wyjątkowej oferty Polcard

Dzięki trzem dekadom nieustannych innowacji płatniczych Polcard obsługuje dzisiaj blisko 5 mln kart wydanych przez polskie banki. Dysponuje siecią ponad 190 tys. terminali płatniczych. Z usług firmy korzysta ponad 86 tys. firm.

30. urodziny są świetną okazją, by dołączyć do tego licznego grona. Polcard przygotował bowiem specjalną, jubileuszową ofertę dla firm z sektora MŚP. Przedsiębiorcy nie korzystający dotychczas z terminala mogą otrzymać terminal płatniczy za 0 zł przez pierwszych 12 miesięcy i nie będą też płacić prowizji w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Po upływie roku, przez kolejne 18 miesięcy, terminal kosztuje zaledwie 1 zł miesięcznie, a prowizja za transakcje ustalana jest indywidualnie — na atrakcyjnych zasadach.

Przedsiębiorcy, którzy już posiadają terminal płatniczy ale korzystają z usług innego operatora i chcą przyjść do Polcard mogą otrzymać urządzenie nawet na 30 miesięcy już od 1 zł miesięcznie. Również w tym przypadku prowizja wyliczana jest indywidulanie, w wyjątkowo korzystny sposób.

Zaufanie, którym przedsiębiorcy darzą Polcard, podobnie jak łatwość płacenia, nie wzięła się znikąd. Dlatego warto postawić na zaufanego i doświadczonego partnera, który od początku istnienia, stawia na innowacje, wyznacza rynkowe trendy i wykorzystuje cyfrowy potencjał, aby tworzyć przyjazną i nowoczesną rzeczywistość płatniczą. 30 lat wiedzy, doświadczenia jest w zasięgu ręki bardziej, niż kiedykolwiek.

Więcej o: