Technologiczny przełom, za który pochwali cię dentysta. Elektryczna szczoteczka, która zadziwia skutecznością i... ciszą

Czy przedmioty codziennego użytku mogą być doskonalsze? Okazuje się, że innowacje mogą zmienić na lepsze urządzenia, które dobrze znamy. I rozwiązać problemy, o których nigdy nawet byśmy nie pomyśleli. Przekonać się o tym można podczas mycia zębów.

Najlepszym przykładem innowacji, która odmienia nasze codzienne życie jest szczoteczka do zębów Oclean X Pro Elite. Jej projektanci poradzili sobie z problemem, z którym zmagają się czołowi producenci. X Pro Elite jest bowiem znacząco cichsza. Poziom hałasu obniżono tu do poziomu zaledwie 45db, dzięki technologii aktywnej redukcji szumów Whisper Clean.

Możesz nie wiedzieć, że źle myjesz zęby przez hałas. Ta szczoteczka to zmieni

Eliminacja hałasu  daje wiele pozytywnych efektów. Po pierwsze eliminuje dyskomfort, który w sposób mniej lub bardziej świadomy może nas nawet skłonić, by mycie zębów przyspieszyć. Hałas sprawia też, że - nie chcąc budzić członków rodziny lub współlokatorów - zęby myjemy krócej, niż to konieczne. Wyeliminowanie hałasu prowadzi więc do lepszego dbania o nasze zdrowie.

Tajemnicą rozwiązania jest zastosowanie ultradźwiękowego, bezszczotkowego silnika opartego na lewitacji magnetycznej. Silnik szczoteczki potrafi wykonać aż 42.000 obrotów na minutę. Unikatowe rozwiązanie wykorzystuje też algorytm stworzony przez Oclean. Dostraja on fale dźwiękowe do poziomu niesłyszalnego dla ludzkiego ucha - powyżej 20.000 Hz.

O tym, że rozwiązanie jest skuteczne, świadczy certyfikat Quiet Mark. Jest to organizacja działająca od roku 1959, której celem jest wspieranie rozwiązań eliminujących hałas.

Oclean X Pro EliteOclean X Pro Elite materiał promocyjny

Innowacje, które pozwolą ci przejąć kontrolę

Technologicznych innowacji jest w Oclean X Pro Elite znacznie więcej. Urządzenie wykorzystuje standard szybkiego ładowania bezprzewodowego. Pełne naładowanie zajmuje zaledwie 3,5 godziny. Akumulator jest na tyle pojemny, że pozwala działać urządzeniu nawet przez 35 dni. Nowoczesny jest też kolorowy, dotykowy ekran wbudowany w szczoteczkę, oraz aplikacja, którą instalujemy na smartfonie. Ulepszony system operacyjny sprawia jednak, że myć zęby możemy bez sięgania po telefon. Większość przydatnych ustawień zmienimy, dzięki panelowi. Oclean OS w lepszy sposób monitoruje też proces mycia zębów.

Użytkownik ma do wyboru kilka trybów mycia zębów. Zmiany dokonać można zarówno z poziomu urządzenia, jak i aplikacji. Do wyboru mamy programy takie jak czyszczenie, czyszczenie delikatne wybielanie.  Można też ręcznie stosować intensywnością. Proces mycia zębów jest monitorowany i np. przy zbyt mocnym nacisku jesteśmy informowani o konieczności ponownego umycia danego obszaru.

Aplikacja Oclean potrafi jeszcze więcej - nawet dopasować plan mycia to stanu uzębienia i jamy ustnej. Ustawienia mogą uwzględniać nawet nasze nawyki żywieniowe.

Szczoteczka, która powie ci: Ten ząb trzeba umyć jeszcze raz

Szczoteczka Oclean X Pro Elite „wie", nawet kiedy jakiś rejon umyjemy zbyt pospiesznie lub niedokładnie. Informacje pomaga zbierać żyroskop wbudowany w urządzenie. Podsumowanie mycia zębów również pojawi się na ekranie - ocena punktowa pozwoli nam zrozumieć, czy proces przebiegł prawidłowo.

Oclean zadbał też o inne cechy urządzenia. Główki wykorzystują włosie DuPont charakteryzujące się dużą gęstością i odpowiednim zaokrągleniem włókien. Główka, wykorzystywana również w urządzeniach Xiaomi, jest wyposażona w specjalny pędzelek pomagający w czyszczeniu języka, co w jeszcze większym stopniu pomaga dbać o higienę jamy ustnej.

Szczoteczka Oclean X Pro Elite jest nawet wyposażona w funkcję inteligentnego wybudzania. Przywita nas gotowa do pracy, gdy tylko weźmiemy ją do dłoni. A cisza, jaka zapanuje podczas mycia zębów, sprawi, że wreszcie będziemy mogli zadbać o nie lepiej niż kiedykolwiek. Kto wie, może nawet nasz dentysta to doceni.

Oclean X Pro EliteOclean X Pro Elite materiał promocyjny

Więcej o: