Kupujesz teraz, płacisz później, bez pytania banku o zgodę. Rewolucyjna usługa dostępna dla wszystkich

Zakupy w internecie powinny być i łatwe, i bezpieczne. W Polsce stała się dostępna nowa metoda płatności za zakupione towary. Można się nimi cieszyć bez martwienia się o płatność przez 30 dni lub. nawet 20 miesięcy. Wystarczy kilka kliknięć.

Często zdarza się, że chcemy kupić coś w sieci, ale nie jesteśmy pewni swojej decyzji. Zdarza się też, że przed ostatecznym zakupem chcielibyśmy towar przetestować. Trudno przecież przymierzyć ubrania czy buty przez internet, sprawdzić kolor, porównać rozmiar, dotknąć przedmiotu.  

Czasami nie mamy też dość zasobnego portfela. Co robić w takiej sytuacji? Zawsze istnieje możliwość zakupu ratalnego, ale to rozwiązanie nie jest idealne. Procedura bankowa wpływa bowiem na naszą zdolność kredytową, ze zwrotem towaru zakupionym w taki sposób formalności jest znacznie więcej. Trudno kupić na raty kilka par butów, by po przymierzeniu je zwrócić.  

Najpierw kup, zapłać później. W ciągu 30 dni, 3 miesięcy lub znacznie później

Na polskim rynku stało się dostępne narzędzie, które wszystkie te problemy rozwiązuje. To Allegro Pay, z którego korzystać mogą użytkownicy Allegro. Rewolucjonizuje zakupy przez internet, bo pozwala zarówno sprawdzić, czy zakupiony towar nam odpowiada, jak i odroczyć termin płatności – od 30 dni do nawet 20 miesięcy. 

Co szczególnie ważne, nowy sposób nie tylko nie wiążę nas umową z żadnym bankiem, ale też nie ma bezpośredniego wpływu na zdolność kredytową.  

Jak to działa? Kup i nie martw się o opłaty 

Aktywacja usługi przez stronę Allegro zajmuje kilka chwil, potrzeba tylko trzech kroków. Logujemy się, wypełniamy bardzo prosty formularz i… możemy już robić zakupy z odroczoną płatnością. Dodatkowo do końca października obowiązuje promocja – aktywacja usługi zasili nasze konto o 50 Monet.  

Płacąc za wybrany towar wybieramy Allegro Pay jako metodę płatności. Do wyboru mamy trzy sposoby rozliczenia. Po 30 dniach możemy spłacić należność jednorazowo. Bez żadnych opłat – regulujemy tylko tyle, ile wynosiła całkowita cena towaru z przesyłką. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi więc 0 proc.  

Drugi sposób to podzielenie płatności na trzy wygodne raty – ta opcja jest zarezerwowana dla użytkowników programu  Allegro Smart!. Należność spłacamy więc przez trzy miesiące. To przydatne, gdy robimy nieco większe zakupy, lub nie chcemy w dużym stopniu odczuć wydatku.  

Jeśli nasze potrzeby są większe, płatność możemy podzielić na 5, 10 lub nawet 20 miesięcznych rat. To wygodne, bo sprawi, że zakup towaru będzie dla nas znacznie mniej odczuwalny. Koszt tego typu rozliczenia nie jest wysoki – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - wynosi bowiem 7,44 proc. * Rozwiązanie jest więc konkurencyjne wobec tradycyjnego zakupu na raty lub kredytu.

Ile możesz wydać? Nawet 4200 zł 

Allegro Pay pozwala zapłacić za towary o łącznej wartości nawet 4200 zł. Wysokość limitu jest określana – czego wymaga prawo – na podstawie danych z Biura Informacji Kredytowej. Wpływ na niego ma też historia zakupowa.  

I tu uwaga, limitu nie musimy wykorzystywać od razu i w ciągu jednej transakcji. Możemy kupić coś za 300 zł i mieć wciąż 3900 zł „do wydania". Lub od razu zrobić zakupy za np. 4000 zł, mając w swego rodzaju „portfelu" 200 zł. Każda spłacona należność lub jej część odnawia nasz limit. O tym, ile środków wykorzystaliśmy informuje nas prosta grafika. Pokazuje kwotę limitu, wysokość środków do dyspozycji. W tym samym miejscu znajdziemy też informacje o najbliższych płatnościach.  

O tym, jaki „limit" ma do wykorzystania klient, decyduje ocena jego wiarygodności kredytowej (na podstawie weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej oraz biurach informacji gospodarczej), a także historyczne dane dotyczące zakupów na Allegro i korzystania z Allegro Pay. 

Poznaj wszystkie korzyści Allegro Pay 

Aktywacja usługi Allegro Pay umożliwia nam nie tylko odroczenie płatności. Dzięki usłudze towar możemy swobodnie sprawdzić w domu, a środki na naszym koncie nie są blokowane. Przykładów, w których to rozwiązanie się sprawdza jest całe mnóstwo – dobrej jakości buty kosztują przecież kilkaset złotych. Z Allegro Pay będzie można sprawdzić rozmiar i kolor kilku par i bez problemu zrezygnować z transakcji.  

Nowe narzędzie to również świetny sposób na nieprzewidziane wydatki. Nawet takie, które chcemy rozłożyć na 10 czy 20 rat.  

Ciesz się świętem zakupów jak nigdy. Dzięki nowej usłudze 

O tym, jak przydatnym narzędziem jest Allegro Pay będzie można się przekonać się już wkrótce. W ostatnim tygodniu września Allegro uruchamia bowiem jeden z największych festiwali promocji internetowego handlu – Smart! week - to cały tydzień zakupowych okazji. Dzięki Allegro Pay będzie z nich można skorzystać jeszcze łatwiej. 

Aktywacja usługi zajmuje dosłownie minutę, raz włączona może być wykorzystana w dowolnym momencie. Warto już dziś przygotować się więc do nowego sposobu robienia zakupów w sieci.  

___________

* Przykład reprezentatywny. Dla opcji spłaty w ciągu 30 dni: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0 proc., całkowita kwota kredytu: 500 zł, całkowita kwota do zapłaty: 500 zł, oprocentowanie stałe 0 proc., całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), umowa na 30 dni. Dla opcji spłaty w ciągu 3 miesięcy: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0 proc., jeśli korzystamy z pakietu Smart!, całkowita kwota kredytu: 849,90 zł, całkowita kwota do zapłaty: 849,90 zł, oprocentowanie stałe 0 proc., całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), 3 równe miesięczne raty w wysokości po: 283,30 zł. Dla opcji spłaty w ciągu 5-20 miesięcy: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 7,44 proc., całkowita kwota kredytu: 1027 zł, całkowita kwota do zapłaty: 1061,20 zł, oprocentowanie stałe 7,2 proc., całkowity koszt kredytu: 34,20 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 34,20 zł), 10 równych miesięcznych rat w wysokości po: 106,12 zł. 

Kalkulacje na dzień 08.03.2021 r. dokonane na reprezentatywnych przykładach. 

Umowa o kredyt konsumencki zawierana z Allegro Pay sp. z o.o. po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej, za pośrednictwem Allegro.pl sp. z o.o., umocowanej do czynności faktycznych dot. zawierania i wykonywania umów o kredyt konsumencki. Wymagana aktywna usługa Allegro Pay. To nie jest oferta w rozumieniu kodeksu cywilnego.