Podczerwień, czujniki i sztuczna inteligencja teraz pomogą utrzymać twój dom w czystości. Łatwiej i wydajniej niż kiedykolwiek

Kurz, sierść, piasek, to prawdziwi wrogowie czystości w każdym mieszkaniu i domu. W walce o czyste i komfortowe wnętrze mamy jednak wielkiego sojusznika. W Polsce jest bowiem dostępny niezwykle innowacyjny robot sprzątający, który wykorzystuje technologię znaną z samosterujących się samochodów.

Utrzymanie czystości mieszkania i domu to zadanie, które wymaga sporo czasu i wysiłku. Z pomocą przyjść może jednak technologia. Warto po nią sięgnąć po najnowsze rozwiązania, bo wykorzystują one nie tylko kilka lat intensywnego rozwoju, ale i podnoszące wydajność świeże rozwiązania sprzętowe.

Xiaomi ROIDMI Eve PlusXiaomi ROIDMI Eve Plus Materiał promocyjny

Przykładem nowoczesnego rozwiązania jest w pełni autonomiczny robot sprzątający ROIDMI Eve Plus.  Nie tylko odkurza, ale i mopuje powierzchnie. Jest wyposażony w opcję czyszczenia intensywnego – z łatwością usunie więc plamy. Potrafi podzielić pomieszczenia na strefy i obszary, co ułatwia dokładne sprzątanie.

18 sensorów, laser i lidar

Xiaomi ROIDMI Eve Plus precyzję zawdzięcza 18 różnym sensorom, które pozwalają objąć zasięgiem nie tylko mieszkanie, ale nawet dom. Ma to olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo urządzenia, które orientuje się w przestrzeni – minimalizuje to ryzyko np. upadku, zaplątania się w kable, utknięcia. „Na pokładzie" znajdziemy tu m.in. czujnik antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, schodów, zbliżeniowy. Na jakość czyszczenia wpływ ma też spora moc ssania wynosząca 2700 Pa.

Urządzenie wyposażone jest w lidar LDS – specjalistyczne połączenie lasera i teleskopu. System omiata pomieszczenie wiązką podczerwieni i z dużą precyzją mapuje rozmieszczenie mebli i innych elementów wyposażenia. W podobnego typu rozwiązanie wyposażone są samochody autonomiczne – analizują otoczenie za pomocą nieco większego lidara.

Wyjątkowo wysoka jakość sprzątania możliwa jest dzięki sięgnięciu po sztuczną inteligencję. Ścieżka czyszczenia jest bowiem skrupulatnie planowana za pomocą algorytmów SLAM. Sposób czyszczenia pomieszczenia jest więc zawsze w inteligentny sposób planowany, a z każdym dniem ROIDMI Eve Plus nabiera doświadczenia. Poznaje bowiem nasz dom w coraz większym stopniu, zapisuje mapy, którymi kierował się sprzątając i ulepsza je.

Co posprząta twój robot? Właściciele zwierząt będą zachwyceni

Xiaomi ROIDMI Eve PlusXiaomi ROIDMI Eve Plus Materiał promocyjny

Zaawansowana technologia, w którą wyposażono ROIDMI Eve Plus sprawia, że po prostu sprawdza się w praktyce. System automatycznego wykrywania dywanu sprawi, że odkurzacz „rozumie", gdzie przebiega granica mopowania. Duża moc ssania, którą możemy sterować za pomocą aplikacji, będzie wybawieniem dla właścicieli domowych zwierząt. Wrogiem czystości jest bowiem nie tylko kurz, ale i sierść.

Robot, który sam po sobie posprząta

Xiaomi ROIDMI Eve Plus  wyróżnia coś jeszcze. Po zakończonym sprzątaniu robot sam powraca do stacji dokującej i zaczyna… sprzątać po sobie. Samodzielnie opróżnia zassany kurz i brud do pojemnika znajdującego się na ścianie. Duża pojemność – wynosząca trzy litry – sprawia, że opróżnić worek trzeba dopiero po kilkudziesięciu dniach.

Mało tego, robot wyposażony jest w specjalny system sterylizacji. Oczyszcza ona powietrze przechodzące przez stację, co pomaga pozbyć się groźnych drobnoustrojów i grzybów. Ozonowanie powietrza pozwoli też pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Xiaomi ROIDMI Eve PlusXiaomi ROIDMI Eve Plus Materiał promocyjny

Odkurzacz w automatyczny sposób samodzielnie się też naładuje – nie musimy pamiętać, by podłączać jakiekolwiek kable.

Łatwe sterowanie czyli osobisty asystent ds. porządku zawsze pod ręką

Sterowanie robotem jest łatwe zarówno z poziomu samego urządzenia, jak i aplikacji. Dostęp do wielu istotnych funkcji i informacji mamy bowiem na dotykowym wyświetlaczu, sterować urządzeniem możemy natomiast smartfonem.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz osobisty asystent ds. porządku jest gotowy na rozkazy nawet, gdy nie ma nas w domu. Sprzątanie możemy więc „zlecić" np. będąc jeszcze w pracy. Aplikacja pozwala też w prosty sposób planować sprzątanie – odkurzać możemy codziennie, mopować tylko w wybrane dni etc. Aplikacja pozwala nam też przejąć ręczną kontrolę nad robotem i ustawić mu jakieś konkretne miejsce wyczyścić jeszcze raz – zdarzają się bowiem zabrudzenia wyjątkowo odporne na mechaniczne usuwanie.

Xiaomi ROIDMI Eve Plus to urządzenie niezwykle praktyczne, które nie tylko pozwala zaoszczędzać czas. Czystość w domu to większy komfort, możliwość łatwiejszego relaksu, lepsze relacje rodzinne i więcej zadowolenia.

Więcej o: