65 cali a może jeszcze więcej? Duże telewizory podbijają domy Polaków. Oto dlaczego

Polacy coraz częściej chcą, by telewizor zapewniał im nowy poziom wrażeń i emocji. Coraz więcej osób przekonuje się nie tylko do urządzeń wyposażonych w najnowocześniejsze matryce. Na popularności zyskują też telewizory duże. Jak wynika z wewnętrznych estymacji firmy Samsung - w 2021 roku udział modeli o przekątnej 65 cali lub większej może przekroczyć 20 proc. Tymczasem w 2019 roku współczynnik ten wynosił 10 proc, a w 2020 16 proc.

Z badań, które przeprowadziła firma Samsung w 2019 roku wynika, że prawie 80 proc. ankietowanych, którzy niedawno kupili telewizor 55 cali żałuje, że jednak nie zdecydowała się na większy ekran. Badanie przeprowadzono w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i we Włoszech.

Najnowsze technologie aż proszą się o powiększony rozmiar. Uniknij rozczarowania

Skąd to zafascynowanie większym rozmiarem telewizora? Zawsze urzekały nas duże ekrany, a ktoś, kto miał telewizor większy od naszego, zazwyczaj budził zazdrość. Na dużym widać więcej i lepiej. Niby to banalne, ale prawdziwe. Inaczej ogląda się mecz piłkarski na 32 calach, a inaczej na ekranie o przekątnej 75 cali. Na tym małym się podgląda. Na tym dużym, jeśli jeszcze mecz jest ciekawy, emocje są zupełnie inne i bliżej jesteśmy współuczestnictwa w wydarzeniu. Widzimy źdźbła trawy na koszulce gracza, krople potu, łatwiej dostrzec gesty niezadowolenia, szeroko potem komentowane. To tak, ja siedzieć w pierwszym rzędzie i wszystko doskonale widzieć. Warto mieć duży telewizor i zająć to miejsce dla wybranych z obrazem w doskonałej jakości.

Modele Neo QLED, które Samsung zaprezentował w tym roku charakteryzują się wyjątkowymi parametrami obrazu. Zastosowano w nich ciągle rozwijaną technologię kropek kwantowych, które odpowiadają za idealne nasycenie kolorów oraz udoskonaloną, choć można też powiedzieć, że rewolucyjną , technologię Quantum Mini LED. To ona, dzięki precyzyjnemu sterowaniu setkami lub tysiącami miniaturowych Mini Ledów pozwala osiągnąć niezwykle wysokie parametry kontrastu, koloru i wyrazistości. Co zyskujemy? Niezwykłe, realistyczne, pełne szczegółów obrazy, a wysoka jasność umożliwia oglądanie filmów w jasno oświetlonych pomieszczeniach.   

Wielkie zasługi ma tu też sztuczna inteligencja, która samodzielnie poprawia jakość obrazu. Procesor AI Neo Quantum, będący sercem najnowszych modeli, potrafi wyostrzyć krawędzie obrazu, wyróżnić obiekty położone na pierwszym planie, a nawet odpowiednio dobrać parametry kontrastu, jasności czy ruchu.

Jakość obrazu przestała być technologicznym ograniczeniem, bo telewizory Samsung w sposób jeszcze bardziej doskonały, potrafią zwiększyć rozdzielczość obrazu. Dlatego też nie dziwi już nie tylko fakt, iż 4K stał się absolutnym minimum, wielu widzów chce jeszcze więcej wrażeń, które zapewnić mogą najlepsze telewizory Samsung z ekranami 8K. Nie bez znaczenia jest też częstotliwość odświeżania, która w przypadku najnowszych modeli Samsunga wynosi 120hz. Dzięki temu ruch – w filmie, transmisji meczu, wyścigach – zawsze jest niesamowicie płynny a obraz szybko podąża za akcją.

Technologia nie jest już barierą. Sięgaj po większe emocje na większym ekranie

Telewizory Neo QLED są wręcz stworzone do oglądania filmów i seriali, śledzenia transmisji sportowych, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga po modele większe.

- Duży ekran to po prostu lepsze wrażenia. A jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zakup nowego telewizora to najczęściej kilkuletnia inwestycja, warto dodać te 10 – 20 cali do pierwotnie rozważanej wielkości urządzenia. Szybko przyzwyczajamy się do dobrego, dlatego jestem pewien, że w efekcie, gdy zainstalujemy większy ekran w salonie, podziękujemy sobie za te dodatkowe cale – podsumowuje Grzegorz Stanisz, szef sprzedaży i marketingu urządzeń RTV w firmie Samsung.

Większy telewizor daje ci jeszcze więcej

Duży telewizor ma jeszcze kilka innych zalet. Dobrych wrażeń nawet większemu gronu widzów zapewni Ultra Szeroki Kąt Widzenia. Dzięki tej technologii obraz wygląda dobrze z każdego miejsca na kanapie. Duży ekran wymaga też jeszcze jednego rozwiązania, które Samsung wprowadził do swoich modeli. Chodzi o Powłokę Antyrefleksyjną.

Duży telewizor daje możliwość skorzystania z praktycznej funkcji Multi View. Ekran telewizora można podzielić na dwie lub nawet cztery części (modele NeoQLED 8K), wyświetlić na ekranie zawartość smartfona, komentować na żywo, przeżywać sportowe emocje „na odległość" – z rodziną lub przyjaciółmi.

Telewizor SamsungTelewizor Samsung Materiał promocyjny

Telewizory Samsung zapewniają jeszcze więcej wrażeń, bo inżynierowie firmy nie zapomnieli o jeszcze jednym kluczowym aspekcie. O dźwięku. Mamy tu do czynienia z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+ lub Pro (w modelu QN900A). Co w praktyce daje to rozwiązanie? Bardziej realistyczny świst tenisowej piłki czy dźwięk przejeżdżających po ekranie motocykli. Ci, którzy liczą na jeszcze głębsze wrażenia mogą rozszerzyć domowy zestaw o soundbar Q-Symphony, taki jak np. Q800A. Dźwięk przestrzenny będzie bowiem jeszcze głębszy, bo specjalny system wykorzysta również głośniki wbudowane w telewizor.

Telewizory Samsung stanowią prawdziwe ukoronowanie rozwoju technologicznego. Nasycenie koloru, poziom czerni, kontrast, jasność bieli, ruch, szczegółowość, osiągnęły poziom na tyle duży, że oglądanie wszelkich treści jest teraz jeszcze większą przyjemnością. Planując zakup urządzenia, które służyć ma nam przez lata, warto wziąć to pod uwagę.

Teraz jest świetna okazja do zmiany.

W ramach aktualnej promocji przy zakupie wybranych telewizorów Samsung Neo QLED, można otrzymać zwrot nawet do 2000 zł. Promocja trwa do 7 listopada lub do wyczerpania zapasów.

Więcej o: