Pomaga sprostać dojrzałym wyzwaniom. Poznaj moc laptopa, który pomaga nie tylko w studiowaniu

Zdobywanie wiedzy wymaga odpowiednich narzędzi, by było efektywne. Jaki komputer wybrać, by nawet najbardziej wymagające zadania, takie jak praca z multimediami, nie były obciążeniem? Warto postawić na nieprzeciętną wydajność.

Wybór odpowiedniego komputera nie zawsze jest prosty, bo pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników i parametrów. Tym, którzy studiują zależy przede wszystkim na wysokiej wydajności. Liczą się jednak i inne parametry, które sprawią, że komputer sprawdzi się w różnorodnych sytuacjach. Godne uwagi są też innowacyjne rozwiązania, które nie tylko pomagają rozwiązać szereg praktycznych problemów, ale i znacząco podnoszą komfort korzystania z urządzenia.

Co za tym wybrać? Dwa modele przykuwają uwagę w sposób szczególny – HP Spectre, który łatwo dostosować do różnego rodzaju aktywności i HP Envy, który słynie z legendarnej wręcz wydajności.

Potężny procesor w dwóch wyjątkowych modelach. Poznaj jego moc

HP Spectre x360 to w zasadzie dwa urządzenia w jednej obudowie – niezwykle wydajny, inteligentny laptop może bowiem z łatwością przeistoczyć się w praktyczny tablet dzięki dotykowemu ekranowi. I to nie byle jakiemu, bo wykonanemu w technologii OLED, która zapewnia nie tylko idealne nasycenie kolorów, ale i nieskończony kontrast, doskonałą czerń i świetne odwzorowanie ruchu. Ponadto ekran może pochwalić się certyfikatem Eyesafe – dzięki zmniejszonej emisji niebieskiego światła pomaga chronić wzrok a także może być wpływać na lepszy sen. To rozwiązanie doceni każdy student, który musi wypełnić nie tylko zadania związane ze zdobywaniem wiedzy, ale często już te związane z pracą. Ekran – o wyjątkowej proporcji i rozdzielczości (3:2, 3K2K) jest też wyposażony w powłokę antyrefleksyjną. Sprawdzi się zarówno na sali wykładowej, w akademiku, restauracji czy mieszkaniu.

HP EnvyHP Envy Materiał promocyjny

Równie innowacyjne jak ekran jest serce HP Spectre x360. Znajdziemy tu bowiem niezwykle wydajny układ Inter Core i7 jedenastej generacji. Wyposażona w niezwykle zaawansowany układ graficzny Iris Xe świetnie poradzi sobie zarówno z edycją filmów wideo jak i tworzeniem treści 3D. Wydajność urządzenia podnosi też innowacyjne konstrukcja termiczna. Inżynierowie HP zadbali o to, by chronić komponenty przed przegrzaniem. Na dłuższy czas pracy na baterii ma z kolei automatycznie regulowana wydajność i ustawienie szybkości pracy wentylatora.

Laptop powinien mieć jeszcze jeden atut, którym HP Spectre x360 może się pochwalić. Akumulator urządzenia pozwala bowiem na nawet 17 godzin strumieniowania filmów w rozdzielczości HD. 11,5 godziny pracy z wyświetlaczem OLED powinno z kolei pozwolić na sprostanie wszelkim, nawet tym bardziej zaawansowanym potrzebom.

Innowacje widoczne są i w innych funkcjach komputera – automatyczna regulacja poziomu zasilania nie tylko zapobiega przegrzaniu, ale też niepotrzebnemu wyczerpaniu akumulatora. Kiedy nie jest to konieczne system nie będzie po prostu pracował z pełną mocą. HP Display Control to z kolei funkcja, która dostosowuje parametry wyświetlacza do rodzaju wyświetlanej treści. HP Spectre x360 rozumie, czy pracujesz, oglądasz film, a może przeglądasz stronę internetową. Kolory i inne parametry obrazu zostają automatycznie dostosowane do nieco odmiennych potrzeb. HP zadbał nawet o automatyczną kalibrację kolorów. W modelu HP Spectre x360 przebiega ona w sposób autonomiczny – ekran samodzielnie dostosowuje się do rodzaju pomieszczenia. Innego natężenia potrzebujemy przecież w domowym zaciszu, a innego w ostro oświetlonej sali wykładowej.

Komputer HPKomputer HP Materiał promocyjny

Mobilność czy wielki ekran? Wybierz swoje rozwiązanie

Użytkownicy mają do wyboru kilka modeli i różne konfiguracje. HP Spectre x360 oferowany jest w  wersji 14 calowej! Każda z nich ma nieco odmienny czas pracy na baterii, różni się też wyposażeniem – do modelu 14-calowego dostępne jest na przykład praktyczne pióro świetlne. 

HP Spectre x360 jest urządzeniem gotowym do pracy w każdych warunkach – dzięki kamerze sprytnej ukrytej w ekranie pozwoli wziąć udział w wykładzie online, zebraniu, sprawdzi się jako narzędzie nauki, pracy ale i rozrywki. Może pochwalić się idealnym połączeniem wydajności i wytrzymałości. A do tego jest zaprojektowane w niezwykle elegancki sposób.

Inżynierowie zadbali też o istotne w dzisiejszych czasach kwestie bezpieczeństwa. Kamerę można zasłonić za pomocą jednego przycisku. Naszą prywatność chroni też przycisk HP Sure View Reflect oraz błyskawiczne wyciszanie mikrofonu.

Inną ciekawą propozycją dla tych, którzy chcą wykorzystywać moc procesora do wielu zadań jest HP Envy. Stylowa i elegancka obudowa skrywa potężny układ Intel Core i7 zdolny do płynnej obsługi wielu zadań jednocześnie. Bez problemu wyeksportujemy nim plik wideo o rozdzielczości 4K. Wielkim wsparciem w nauce i pracy będzie też szybka zintegrowana karta graficzna Nvidia GeForce MX 150 wykorzystująca innowacyjną architekturę Pascal przyjazną multimediom.

W nauce i pracy liczy się coś jeszcze – ergonomia. HP Envy oparto na nowatorskiej konstrukcji uniesionych zawiasów, które umożliwiają wygodniejsze korzystanie z klawiatury, ale mają też znaczenie dla systemu chłodzenia. A to przekłada się na wysoką wydajność.

Prywatność pod kontrolą. Jeden przycisk chroni wszystko

Wyjątkowe wzornictwo HP Envy uzyskano stosując jeszcze jedno nowatorskie rozwiązanie. Wyświetlacz typu Edge-to-edge potrzebuje zaledwie milimetrowych ramek.

Envy dostępny jest w dwóch wymiarach – dla bardziej mobilnych użytkowników idealna będzie wersja z ekranem 13,3 cala. Wytrzyma na jednym ładowaniu naprawdę sporo bo aż 14 godzin. Ci, którzy potrzebują narzędzia pracy o większym ekranie z pewnością sięgną po model z wyświetlaczem o przekątnej aż 17,3 cala. Przy rozdzielczości 4K, technologii AMOLED wzbogaconej o warstwę dotykową trudno mieć jeszcze większe wymagania.

I w przypadku HP Envy projektanci zadbali i prywatność. Dzięki funkcji HP Sure View jeden przycisk zapewnia prywatność, a bezpieczeństwo i prywatność danych logowanie za pomocą wbudowanego czytnika linii papilarnych.

Więcej o: