Dowiedz się jak technologia pomaga zdobywać wiedzę i realizować nawet najtrudniejsze zadania

Każdy student wie, że laptop to narzędzie, które pomaga w zdobywaniu wiedzy i realizacji ciężkich zadań musi być przede wszystkim wydajne. Sprzymierzeńcem może okazać się odpowiedniej klasy komputer. Jak go wybrać, czy połączenie potężnego procesora, wydajnej karty graficznej i nieprzeciętnego ekranu jest najważniejsze?

Od komputerów wymagamy coraz więcej, ponieważ otaczający nas świat przyspiesza. Łączenie obowiązków domowych, szkolnych i zawodowych, konieczność sprostania różnorodnym wyzwaniom, stają się codziennością. Odczuwają to w szczególności osoby, które studiują - w zdobywaniu wiedzy i realizacji trudnych zadań są im potrzebne niezawodne narzędzia.

Jednym z nich jest odpowiedni laptop. Jakie musi być urządzenie, które pomoże sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom? Warto, by sercem takiego komputera było urządzenie innowacyjne, wykorzystujące w maksymalnym stopniu rozwój technologii. Laptopy, które te wymagania spełniają to z pewnością HP Envy i HP Spectre.

Sercem obu urządzeń jest procesor z serii intel i7. Model i7- 1165G7 wyposażono w cztery fizyczne rdzenie, które jednocześnie potrafią przetworzyć aż osiem wątków. Oznacza to bezproblemową pracę z wieloma aplikacjami jednocześnie, nawet takimi, które wymagają obsługi multimediów i intensywnych działań obliczeniowych - np. eksportu pliku wideo.

Mocny procesor sprawdzi się w wielu praktycznych sytuacjach - pozwoli zaoszczędzać czas, pracować jednocześnie nad kilkoma zadaniami, płynnie przechodzić pomiędzy wątkami, obsłuży też komunikację wideo, odtworzy filmy w wysokiej rozdzielczości. Wszystko to bez „haczenia się", nagłych spowolnień, przestojów.

HP EnvyHP Envy Materiał promocyjny

Wydajność, która pomaga w wielowątkowym świecie

Wpływ na wydajność ma też karta graficzna. HP Spectre, komputer, który uznać można przede wszystkim za ultramobilny, bo łatwo zmienić go w tablet dzięki dotykowemu ekranowi i składanej obudowie. Może się również pochwalić wyjątkowo mocnym układem., - to Intel Iris Xe. W porównaniu z procesorem 10. generacji wydajność układu podniesiono dwukrotnie, można więc powiedzieć, że w niektórych zastosowaniach karta dorównuje układom dedykowanym. Intel Iris Xe spełnia wymagania wielu profesjonalnych programów graficznych - służących do obróbki zdjęć czy grafiki 3D.

W przypadku modelu Envy mamy do dyspozycji dodatkową kartę NVIDIA® GeForce® MX450. Wydajność tego układu, w porównaniu z tradycyjnym układem zintegrowanym, jest kilkukrotnie wyższa. Karta wyposażona jest też w technologię NVIDIA Optimus, która pozwala zachowywać balans pomiędzy wydajnością a zużyciem energii dostosowując parametry układu do potrzeb.

HP Envy, dostępny m.in. z ekranem o przekątnej aż 17,3 cala, sprawdzi się jako narzędzie do bardziej profesjonalnych i wymagających zadań. HP Spectre pomimo sporej wydajności jest urządzeniem wyjątkowo mobilnym i dwufunkcyjnym.

Ekran, który pozwala zobaczyć więcej

Niezwykle przydatny w wygodnym zdobywaniu wiedzy i efektywnym realizowaniu zadań jest też jeszcze jeden element komputera. Ekran. W przypadku HP Spectre mamy do czynienia z elementem wyróżniającym się, bo to rzadko stosowany w laptopach wyświetlacz OLED. Nie tylko nie męczy wzroku podświetlaniem, ale zapewnia wysokiej jakości kolory, kontrast, czerń. Nie bez znaczenia jest też rozdzielczość wynosząca 3K2K. Wygodne są także proporcje ekranu wynoszące 3:2. Idealne dla narzędzia pracy i nauki nie zawiodą też podczas relaksu - grania czy oglądania filmów i seriali.

HP Envy pochwalić się może dotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości… dobrej klasy telewizora. Tak, 4K UHD AMOLED zapewnią możliwość zmieszczenia na ekranie wielu aplikacji jednocześnie - ekran można więc spokojnie podzielić na części i wygodnie pracować nawet nad kilkoma zadaniami jednocześnie.

HP SpectreHP Spectre Materiał Promocyjny

Wiele udogodnień, które docenisz

Laptopy HP są wyposażone w szereg innych funkcji, które sprawią, że korzystanie z komputera staje się bardziej efektywne. Maszyny giganta technologii w świetny sposób zarządzają energią - podnosząc wydajność do maksimum, kiedy to konieczne i odpowiednio ją wygaszając, gdy zużycie energii byłoby marnotrawstwem. Laptopy HP świetnie też chronią prywatność - kamerę czy mikrofon można wyłączyć za pomocą dosłownie jednego przycisku. A prywatności danych strzeże wbudowany czytnik linii papilarnych.

Użytkowników ucieszy też czas pracy na baterii i szybkość ładowania. Model HP Envy jest dla przykładu wyposażony w innowacyjną technologię HP Fast Charge. Dzięki niej 50 proc. naładowania baterii osiągnąć można w zaledwie 45 minut*. Warto wspomnieć tu, że akumulator urządzenia jest potężny - pozwala na pracę do 14 godz. (w przypadku modelu 13,3 cala) lub blisko 11 godzin (przy modelu z ekranem o przekątnej 17,3 cala).

* Czas mierzony na podstawie badań laboratoryjnych.

Więcej o: