Komputer, który pomaga dotrzymać słowa. Sprawdź wydajność, która się sprawdzi w nauce i pracy

Nie ma nic gorszego, niż komputer, który w środku dnia nie ma już energii w akumulatorze, albo którego wydajność jest tak niska, że na wszystkie operacje czekać trzeba wieki. Na szczęście na rynku są dostępne komputery, które wydajnością nie ustępują jednostkom stacjonarnym. Taka wydajność sprawdzi się i w nauce i w pracy.

Nowoczesny komputer powinien łączyć w sobie kilka cech, bez których trudno uznać go za maszynę dostosowaną do współczesnych realiów. Z jednej strony musi być bowiem wydajny, z drugiej zdolny do długiego działania, warto też, by był poręczny, wygodny, dostosowany do specyfiki naszej nauki czy pracy.

Każdy student wie, że jednym z największych wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny świat, jest potrzeba elastyczności i mobilności. Czy da się ją połączyć z wydajnością? Z pewnością tak, ale tylko dzięki wyborowi odpowiedniego laptopa.

HP EnvyHP Envy Materiał promocyjny

Wydajność, która cię zaskoczy. Znasz ją z komputera stacjonarnego

Wydajność, która z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających, zapewniają procesory najnowszej generacji. Wyjątkową propozycją jest jedenasta generacja procesora i7. To ośmiowątkowy układ, który podnosi wydajność mobilnego komputera na poziom, który jeszcze niedawno był zarezerwowany na komputerów stacjonarnych.

Procesor 1165G7, spotykany m.in. w modelach HP Spectre i HP Envy, potrafi rozpędzić się w trybie turbo aż do 4,7Ghz prędkości. W przypadku modelu Envy na uwagę zasługuje wyjątkowo dodatkowa, wydajna karta graficzna. Zadowoliłaby z pewnością wielu graczy, została jednak zaprojektowana do kreatywnej pracy. Układ GeForce GTX, zastosowany w modelu Envy, wydajnością również bije na głowę wiele wcześniejszych układów.

Niezawodny komputer wymaga pojemnej i nowoczesnej baterii. W obu modelach HP spełnia ona oczekiwania. W przypadku modelu Spectre x360 sięga ona 17 godzin (w przypadku strumieniowania filmów HD) lub 11,5 godzin (to maksymalny czas pracy z wyświetlaczem OLED). Model HP Envy może pracować do 14 godzin (w przypadku modelu o przekątnej 13,3 cala) lub blisko 11 godzin (model z ekranem o przekątnej 17,3 cala).

Steruj mocą w prosty sposób, sam decyduj jak chcesz realizować zadania

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które zapewnia użytkownikom kontrolę nad tym, w jaki sposób komputer spełnia spełnia ich oczekiwania, jest centrum dowodzenia HP> Pozwala w prosty sposób, za pośrednictwem intuicyjnego menu, dostosować wydajność systemu, prędkość wentylatora a także poziom hałasu i temperatury. Użytkownik może więc sam zdecydować, czy w danym momencie zależy mu na jak największej wydajności, czy chce korzystać ze sprzętu w sposób zoptymalizowany a może energooszczędny.

Inżynierowie HP zadbali, by wydajność zwiększyć - np. w przypadku HP Envy 360 powiększono otwory wentylacyjne, podwyższono też konstrukcję rurki cieplnej. Wydajność dzięki temu wrosła, co przekłada się na większą niezawodność i płynność działania systemu.

HP EnvyHP Envy Materiał promocyjny

Dobierz ekran do swoich potrzeb

Modele HP zapewniają szeroki wybór przekątnych ekranu. HP Spectre 360, z dotykowym ekranem i „łamaną" konstrukcją", dostępny jest w wersji 14  calowej. Może więc być używany nie tylko jako komputer, ale bardziej profesjonalny tablet. HP Envy jest dostępny w wersji bardziej mobilnej - z ekranem o przekątnej 13,3 cale i „stacjonarnej", bo aż 17,3 calowej.

Uwagę zwraca technologia wykonania ekranu. Panele OLED gwarantują wysokiej jakości kolory, kontrast, nasycenie czerni. A rozdzielczość - w przypadku modelu Envy to aż 4K, w modelu Spectre 3K, pozwolą nie tylko na wygodną pracę z wieloma oknami. Sprawdzą się również w rozrywce.

Komputery HP z serii Spectre x360 i HP Envy są zaprojektowane do wydajnej i długotrwałej pracy. Sprawdzą się nie tylko na uczelni, podczas wykonywania zadań zleconych przez wykładowców, ale i w trakcie regularnej pracy. Bez problemu radzą sobie z multimediami, którymi naszpikowane są dziś wszystkie strony i aplikacje, mają zaawansowane narzędzia służące podniesieniu i utrzymaniu wydajności. Są elastyczne - można używać ich do najcięższych zadań, ale także tych lżejszych ciesząc się dłuższą pracą akumulatora. Sięgając po nowy komputer warto sięgnąć więc po dzieło inżynierów, którzy doskonale wiedzą czego użytkownicy wymagają od współczesnych maszyn.

Więcej o: