Jaki komputer wybrać, by nie zawiódł naszych oczekiwań? Na rynku są dostępne modele, które z jednej strony zaskoczą nas wydajnością, a z drugiej potrafią też w niezwykle elastyczny sposób dostosować się do rodzaju wykonywanych zadań. Po jakie rozwiązanie warto więc sięgnąć?
Karty graficzne, w które wyposażono modele HP Spectre x360 i HP Envy uznać można bowiem za jedne z najbardziej wydajnych. To właśnie dzięki układom GeForce GTX (w modelu Spectre) czy NVIDIA® GEFORCE® MX150 (w przypadku modelu Envy) wydajność komputera zadowoli nawet tych, którzy korzystali wcześniej z maszyn stacjonarnych. Testy udowadniają, że komputery świetnie radzą sobie w programach do edycji zdjęć, grafiki trójwymiarowej, montażu filmów.
Ta moc przyda się również podczas wielu mniej zaawansowanych zadań. Współczesne strony internetowe są bowiem przeładowane skryptami i multimediami, przez co nawet obsługa przeglądarki może wymagać więcej mocy, niż jeszcze kilka lat wcześniej. W nauce i pracy często korzystamy też z wideokonferencji - warto, by wysokiej jakości obraz nie zacinał się a jego przesyłanie nie spowolniało zadań, które przecież wykonujemy w tle. Często słuchając wykładowcy czy przełożonego jednocześnie używamy pakietu biurowego, eksportujemy plik wideo, renderujemy wizualizację etc. Zarówno modele HP Spectre x360 jak i HP Envy poradzą sobie z wszelkimi tego zadaniami bez problemu.
Komputer HP Materiał promocyjny
Bez względu na to, czy komputera chcemy użyć do nauki, pracy czy rozrywki, niezbędny jest nam pojemny akumulator. Na szczęście czasy, w których ledwie starczał na kilka godzin odeszły do przeszłości. W przypadku modeli HP Spcetre x360 i HP Envy wynosi on kilkanaście godzin. Ile dokładnie? To zależy od wersji.
I tak dla modelu HP Spectre x360 o przekątnej 14 cali filmy w rozdzielczości HD oglądać możemy aż 17 godzin - poprzez strumieniowanie. Wyświetlać je na ekranie możemy aż 11,5 godziny. Model 15-calowy strumieniować potrafi 10,5 godziny, a czas pracy akumulatora przekracza… 14 godzin. Model 13 calowy strumieniuje przez aż 16,5 godziny, taki też jest maksymalny czas pracy akumulatora.
HP Envy w przypadku modelu o przekątnej 13,3 cala działać może do 14 godzin, a filmy odtwarzać przez blisko 11. Wersja 17,3 calowa bez baterii wytrzyma niemal 11 godzin, a filmami pozwoli cieszyć się ponad 9 godzin.
Gdyby te wartości nie robiły wrażenia warto zauważyć, że laptopy HP korzystają z technologii szybkiego ładowania. 50 proc. pojemności można osiągnąć w zaledwie 45 minut * - tu musi byc gwiazdka . Wystarczy, by zapewnić sobie energii na cały dzień nawet, jeśli o poziomie baterii przypomni się nam niedługo przed wyjściem z domu czy zaplanowanym seansem, albo rozgrywką ze znajomymi.
Na uwagę zasługują jeszcze jedne cechy komputerów z serii HP Spectre x360 i HP Envy. To wyjątkowej jakości ekrany. Wykonane w technologii OLED znanej z wysokiej jakości telewizorów. Wrażenie robi też rozdzielczość - 2K3K w przypadku Spectre i 4K w przypadku Envy.
Oba ekrany są też dotykowe, a model Spectre ma obracaną matryce , dzięki czemu laptop staje się też tabletem. I to nie byle jakim, bo gotowym do rozrywki przez nawet kilkanaście godzin - niewiele tradycyjnych tabletów jest w stanie osiągnąć taki wynik, a jeśli weźmiemy pod uwagę niesamowity poziom wydajności, rozrywka staje się bezproblemowa jak nigdy.
Komputer HP Materiał promocyjny
Na uwagę zasługuje procesor Intel i7-1165G7. To jedenasta generacja układu, która „na pokładzie" ma już chyba wszystko, czego użytkownik mógłby oczekiwać od procesora. Szybkość, sięgająca 4,8 Ghz i wielowątkowość (proces obsłuży jednocześnie aż osiem operacji), to jedno.
i7-1165G7 wyróżnia się też obecnością technologii PCIe 4.0 - dzięki której i karta graficzna i dysk mogą być bardzo szybkie, USB 4 - podnosząca prędkość wymiany danych oraz pamięcią w standardzie LPDDR5 - dzięki której wydajność komputera wydatnie wzrasta.
Moc tak potężnego procesora wręcz trudno opanować. Na szczęście zaletą nowoczesnego układu jest możliwość dostosowania się do rodzaju pracy, którą maszyna wykonuje. W przypadku modelu HP Spectre x360 regulacja poziomu zasilania i zapobieganie przegrzaniu oraz wyczerpaniu akumulatora odbywa się w sposób automatyczny. Użytkownik ma jednak możliwość ręcznego sterowania poziomem wydajności samodzielnie decydując np. o maksymalnym zwiększeniu mocy. Możemy więc samodzielnie zdecydować, czy „wydusić z komputera" maksimum mocy podczas pracy albo rozgrywki.
* Czas mierzony na podstawie badań laboratoryjnych.