Chytry płaci dwa razy. Nie tylko cena ma znaczenie. Oto, dlaczego warto patrzeć na jakość

Czy kupując taniej możemy tak naprawdę. kupić drożej? Tak. Produkty, które na pierwszy rzut oka wydają się tańsze, w praktyce mogą okazać się mniej trwałe, wydajne i bezpieczne. Jak zatem nie przepłacać wybierając produkt? Przykład to butelka czy dzbanek do filtrowania wody. Lepiej wydać nieco więcej na produkt, który przeszedł restrykcyjne testy już na etapie projektowania. Można na tym zyskać nie tylko przy sklepowej kasie, ale i w znacznie dłuższej perspektywie. Niska cena produktu może bowiem oznaczać wysoki koszt dla środowiska.

Wybierając różnego typu produkty często kierujemy się wyłącznie kryterium ceny. Może się jednak zdarzyć, że w parze z niską ceną idzie też niska jakość. A stąd już tylko krok do potwierdzenia znanego powiedzenia: Na tanie rzeczy stać tylko ludzi bogatych.  

Dlaczego warto zwracać uwagę na jakość? 

Produkty renomowanych firm kosztują często nieco więcej, ale zwykle nie bez powodu. Po pierwsze sporym wyzwaniem dla projektantów, twórców, inżynierów, jest sam projekt. Jeśli przedmiot, z którego korzystamy, ma być trwały, bezpieczny i funkcjonalny, powinien być starannie zaprojektowany i przetestowany. A to wymaga sporo środków na badania i rozwój.  

Renomowane firmy znaczne fundusze inwestują też w działania, które sprawiają, że ich produkty są bardziej przyjazne środowisku. Ci, którzy produkują towary najniższe jakości czy wręcz podróbki, nie są zainteresowani społecznymi konsekwencjami swoich działań. 

Firma, która dla ekologii robi wiele 

Przykładem marki, która zapewnia towary wysokiej jakości, jednocześnie prowadząc bardzo wiele projektów proekologicznych jest Dafi. Producent butelek i dzbanków filtrujących wodę, które pozwalają zaoszczędzić nawet tysiące złotych rocznie, mówi o sobie, że jest "naturalnie odpowiedzialny". Spółka zaangażowana jest w wiele projektów. "Parasol dla Natury", realizowany razem ze stowarzyszeniem MOST, chroni siedliska gatunków zagrożonych wymarciem. W ramach akcji wytypowano miejsca cenne przyrodniczo, których do tej pory jeszcze nie objęto ochroną.  

Firma posiada milion pszczół. Nad kilkudziesięcioma ulami czuwa Mistrz Pszczelarstwa z Ligi Ochrony Przyrody. Pracownicy firmy korzystają natomiast z przyjaznych środowisku materiałów – papier, koperty, torby, pochodzą tu z recyclingu.  

Dafi promuje także działania proekologiczne – zachęca m.in. do korzystania z przedmiotów wielokrotnego użytku. Firma współtworzyła pokaźnych rozmiarów mural, który w Kielcach aktywnie oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Zaprojektowała i wyprodukowała specjalne kontenery, do których zaleca wrzucać zużyte filtry dzbankowe i butelkowe. Mapa punktów nieustannie się powiększa.  

Warto wybrać sprawdzone produkty.Warto wybrać sprawdzone produkty. Materiał promocyjny

Lepsze, bo polskie 

Dafi jest przykładem  na to, że warto wybrać doświadczoną firmę z Polski. Produkty Dafi, marki w 100 proc. polskiej, to efekt 30 lat doświadczenia, wynik pracy inżynierów i ekspertów z nowoczesnego centrum projektowo-konstrukcyjnego. Jakość surowców i podzespołów jest na bieżąco sprawdzana w ciągle rozbudowywanym i udoskonalanym laboratorium. To gwarantuje nie tylko wysokie bezpieczeństwo, ale także niezawodność produktów. Liczne certyfikaty i znaki jakości - polskie i międzynarodowe - tylko tę jakość potwierdzają.  

Jeśli przeciętny użytkownik weźmie do jednej ręki polski kubek, czy dzbanek filtrujący, a do drugiej znacznie tańszy, "podrobiony" produkt, może nie zauważyć różnicy. Tymczasem produkty Dafi to efekt świadomego doboru materiałów, kontroli partii surowców, wewnętrznej kontroli jakości – zgodnej z najwyższymi standardami ISO. W szczególnie restrykcyjny sposób traktowany jest aspekt bezpieczeństwa.  

Ciesz się smakiem wody, wybierz to, co bezpieczne dla ciebie 

Według badań wykonanych na zlecenie firmy Formaste, właściciela Dafi, to dziś najczęściej wybierana marka w kategorii produktów filtrujących wodę kranową*. Trudno się temu dziwić, bo aktywne filtrowanie wody to wydajny ekonomicznie, bezpieczny i szybki sposób, by zwykłą "kranówkę" przemienić w wodę o znacznie lepszych walorach smakowych. Filtry Dafi skutecznie podnoszą jej jakość.  

Sięgnięcie po dzbanek czy butelkę filtrującą Dafi to nie tylko zapewnienie sobie i swoim bliskim bezpiecznego, wydajnego produktu. To ważny krok w stronę bycia bardziej świadomym konsumentem. Nie chodzi tylko o wspieranie firmy, której zależy na kondycji naszej planety. Sięganie po filtrowaną wodę to ważna zmiana nawyku, która pomaga chronić przyrodę. Wybierając sposób picia wody możemy zmienić nasze podejście do środowiska naturalnego, zmniejszyć wykorzystanie jego zasobów. 

*Formaster S.A. na podstawie badania przeprowadzonego przez Publicis Groupe, Brand Health Tracking, CAWI, All, 25-54, osoby z wykształceniem średnim+, N=1011, sierpień 2020 

Materiał powstał we współpracy z marką Dafi.