Jakie cechy powinien posiadać smartfon idealny?

Oprócz szybkiego procesora, wyświetlacza, który zapewnia świetne odwzorowanie kolorów i pojemnej baterii smartfon powinien oferować znacznie więcej. Innowacje, które sprawią, że telefon w jeszcze większym stopniu zastąpi aparat, konsolę do gier, czy pomoże w pracy

Smartfon, który spełni oczekiwania użytkowników oprócz dobrych podzespołów powinien pomagać w życiu codziennym. 

Przykładem takiego urządzenia jest smartfon marki Motorola z flagowej serii edge - model edge 20 pro, który został wyposażony w szereg przydatnych i praktycznych funkcji. Telefon może pochwalić się technologią 5G, wydajnym procesorem Snapdragon Qualcomm 870 i aż 12 GB pamięci RAM – ale to nie wszystko!

Motorola Edge 20 proMotorola Edge 20 pro Materiał promocyjny

Chcesz bardzo dobrych zdjęć?

Obiektyw peryskopowy daje aż 5-krotne przybliżenie optyczne, zaś cyfrowy 50-krotne, co jest charakterystyczne dla lunet. Liczba detali, które uchwycimy dzięki tym parametrom jest naprawdę duża. Edge 20 pro korzysta z zestawu trzech aparatów. Główny posiada matrycę o rozdzielczości 108 megapikseli. Przy sensorze o rozmiarze 1/1,52 cala umożliwa to rejestrowanie masy szczegółów.

"Na pokładzie" jest też obiektyw szerokokątny i do wykonywania zdjęć makro o rozdzielczości 16 megapikseli oraz 8-megapikselowy teleobiektyw. System aparatów w motorola edge 20 pro pozwala na robienie jasnych i wyraźnych zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych. Co istotne tryb Nigh Vision działa zarówno w przypadku głównego, jak i przedniego aparatu.

Czytelne, pełne detali i kolorów zdjęcia możemy więc uzyskać bez względu na to, czy robimy selfie, czy fotografujemy pejzaż, rodzinę czy przyjaciół długo po zmroku. Smartfon dostarcza też wyjątkowy efekt rozmytego tła podczas wykonywania zdjęć portretowych. Sztuczna inteligencja, z której korzysta samodzielnie rozpozna pierwszy i drugi plan. Za pomocą urządzenia można również nagrywać filmy w wysokiej jakości - rozdzielczość do aż 8K. Edge 20 pro zarejestruje obraz nawet w 960 klatek na sekundę. Ciekawym rozwiązaniem dla vlogerów (i nie tylko) jest tryb Dual Capture, który pozwala na nagrywanie i robienie fotografii wykorzystując do tego przedni i tylni aparat jednocześnie. 

Motorola Edge 20 proMotorola Edge 20 pro Materiał promocyjny

Płynny ekran, który cieszy wzrok w każdej sytuacji

Motorola edge 20 pro nie mogłaby być uznana za flagowca z krwi i kości, gdyby nie wysokiej klasy wyświetlacz, który cieszy oko w trakcie konsumpcji contentu. Technologia OLED zapewnia nasycenie kolorów, głęboką czerń i wysoki kontrast. 6,7 calowy ekran korzysta jednak z czegoś jeszcze – trybu HDR10+, który sprawia, że urządzenie błyskawicznie dostosowuje się do rodzaju wyświetlanych treści.

Kolejny atut ekranu to częstotliwość odświeżania. Wynosi 144 Hz, co jest spotykane w dobrych jakościowo monitorach gamingowych. Sposób odświeżania obrazu gwarantuje doskonałe odwzorowanie ruchu – nie tylko w grach, ale i w dynamicznych scenach serialu czy filmu. Tej klasy ekran świetnie nadaje się do śledzenia transmisji sportowych.

Motorola Edge 20 proMotorola Edge 20 pro Materiał promocyjny

Pracuj na smartfonie i korzystaj z trybu PC

Najwyższy z modeli w ramach nowej rodziny edge jest także świetnym narzędziem pracy, które może stanowić uzupełnienie naszego komputera stacjonarnego i/lub laptopa. Z platformy Ready For korzystać można bowiem na kilka sposobów. Po podłączeniu do komputera smartfona uruchamiamy tryb Ready For PC – co oznacza, że użytkownik otrzymuje dostęp do dwóch systemów (Android + Windows), wraz z zawartością na jednym ekranie. Przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie jest zwyczajnie proste.

Motorola Edge 20 proMotorola Edge 20 pro Materiał promocyjny

Rozrywka na nowym poziomie

Platforma Ready For umożliwia też błyskawiczne połączenie telefonu z telewizorem lub monitorem. Działa w kilku trybach (mobilny pulpit, czat wideo, gry i tv) dostosowanych do tego, co chcemy robić. Smartfon może zmienić się w pad do gier, w kamerę do prowadzenia wideorozmów, w pilot do przełączania się pomiędzy ulubionymi serialami i filmami. Może również pełnić rolę touchpada. Jednak w razie chęci skorzystania z peryferiów takich jak klawiatura, myszka, a nawet profesjonalnego pada do gier, to jest taka możliwość – wystarczy rzeczone urządzenia podłączyć do telefonu za pomocą łączności Bluetooth, czyli bezprzewodowo

Bateria, która potrzebuje minut, by działać przez godziny

Bateria o pojemności 4500 mAh, w którą została wyposażona edge 20 pro spokojnie wystarcza na dzień pracy. Gdy jednak telefon się rozładuje i pojawi się potrzeba szybkiego doładowania urządzenia, to można to zrobić w zaledwie 10 minut, dodając mu mocy na pracę przez 9 godzin.

Technologia szybkiego ładowania TurboPower™ 30 sprawia, że motorola edge 20 pro staje się o wiele bardziej praktyczna.

Motorola Edge 20 proMotorola Edge 20 pro Materiał promocyjny

Pełna inteligencji

Funkcji, które nadają edge 20 pro wyjątkowości jest więcej. My UX to wszechstronny pakiet narzędzi od Motoroli, który rozwija możliwości systemu Android. Dostarczając niestandardowe ustawienia umożliwia korzystanie z muzyki, filmów, gier i motywów urządzenia. My UX pozwala również sterować telefonem za pomocą prostych gestów Moto. Wśród nich jest latarka, którą włączycie podwójnym machnięciem telefonu, natomiast szybkie uruchomienie aparatu głównego można wywołać poprzez przekręcenie nadgarstka – robiąc to ponownie włączamy aparat do selfie.

Motorola Edge 20 proMotorola Edge 20 pro Materiał promocyjny

Flagowa propozycja Motoroli zachwyca nie tylko najwyższej klasy komponentami, bardzo dobrym aparatem i wyświetlaczem. Ma wiele funkcji, które ułatwiają pracę, zabawę, codzienne życie. Warto więc sięgnąć po urządzenie, które użytkownikom daje coś więcej.

Więcej o: