Bezpieczny w pracy, wydajny w podróży. Poznaj potęgę laptopów, które potrafią więcej

Laptop, który służy do pracy poza biurem, powinien być przede wszystkim wydajny. Ale nie tylko - dobrze, jeśli producent wyposażył go w szereg funkcji, które "sprawdzają się w praniu". I zapewniają bezpieczeństwo, które z dala od służbowych informatyków nie jest łatwo zapewnić. Jeden z czołowych producentów potrzeby mobilnych pracowników rozumie - jego laptopy są znacznie bardziej odporne na ataki, a odzyskać dane można zdalnie, bez wracania do biura.

Podstawową cechą urządzeń, od których wymagamy gotowości do bardziej zaawansowanej pracy, są najwyższej klasy komponenty. Osiągnięcie mocy, która nie zawiedzie użytkownika w różnych sytuacjach, jest szczególnie ważna w przypadku sprzętu mobilnego. Na rynku są dostępne urządzenia, które nie zawiodą użytkownika zarówno podczas pracy w biurze, jak i w domu czy w podroży. Laptopy z najwyższej półki wyróżnia też coś jeszcze - szereg innowacji i funkcji, które ułatwiają pracę i zwiększają bezpieczeństwo. Dlaczego warto po nie sięgnąć? 

Komputer pod ochroną nawet poza biurem. Lista funkcji, które musisz znać

Komputery mobilne wymagają nie tylko mocy, ale i wysokiego poziomu zabezpieczeń. Pracując w różnych miejscach, czy w czasie podróży korzystamy bowiem z różnego rodzaju sieci, narażamy się też w większym stopniu na uzyskanie dostępu do urządzenia przez osoby trzecie. Urządzenia HP wyposażone są w wiele technologii, które zarówno chronią nas przed skutkami cyberataku, jak i pozwalają w większym stopniu chronić ostęp do firmowych tajemnic.

Większą odporność na działanie szkodliwego oprogramowania zapewnia HP Sure Sense. Wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia. Sztuczna inteligencja pozwala znacznie szybciej rozpoznać szkodliwy załącznik, zainfekowany napęd taki jak pendrive USB. 

Warto, by nasz komputer samodzielnie umiał rozpoznawać zagrożenia, bo każdego dnia do sieci trafia 350 tys. zupełnie nowych wersji wirusów. HP Sure Sense w większym stopniu potrafi rozpoznać kod, który wcześniej nie był jeszcze używany do ataku. A to właśnie nowe wersje wirusów, robaków, trojanów, stanowią dla użytkownika największe zagrożenie.

Przed atakiem chroni też HP Sure Click. Technologia analizuje linki umieszczone w wiadomościach, komunikatorach, na stronach jeszcze zanim w nie klikniemy. Cyberprzestępcy często stosują bowiem phishing - podszywają się pod znane instytucje finansowe, firmy kurierskie a nawet przełożonych czy kolegów z pracy. Wysyłają spreparowane linki, które oprogramowanie HP może w porę wykryć.

Zagrożenie tego typu jest szczególnie niebezpieczne, gdy nie jesteśmy uważni - przestępcy wiedzą, że nie zawsze możemy poświęcić czas na sprawdzenie, kto go wysłał, gdyż ważniejsza jest dla nas w tym momencie jego treść. 

Kolejna funkcja, która sprawdzi się w pracy mobilnej to HP Sure Recover. Zadziała, kiedy jeśli już do ataku dojdzie. Zawsze może się zdarzyć, że na przykład ktoś zupełnie nieświadomie poda np. zainfekowany napęd USB, albo udostępni sieć, która nie jest bezpieczna. Rozwiązanie HP umożliwia odzyskanie kontroli nad komputerem. Funkcja  automatycznie przywróci system do stanu sprzed ataku. Co istotne, odzyskanie komputera jest możliwe tylko dzięki podłączeniu do sieci - operację możemy więc przeprowadzić z dowolnego miejsca.

Kolejnym, całkiem realnym zagrożeniem jest podsłuchiwanie i podglądanie przez przestępców. Laptopy HP przed takim zagrożeniem chronią. HP Privacy Camera zadba o prywatność użytkownika i bezpieczeństwo danych. To fizyczna blokada dostępu do kamery. Użytkownik nie musi obawiać się, czy jego działania - podczas wykonywania obowiązków zawodowych lub w czasie prywatnym - są obserwowane.

Komputer trzeba też chronić przed wzrokiem osób nieuprawnionych. Laptopy HP są wyposażone w funkcję HP Sure View, która uniemożliwia bowiem podejrzenie ekranu laptopa przez osoby postronne. Dzięki inżynierom HP w mniejszym stopniu musimy też obawiać się pracy w nieznanym środowisku, miejscach publicznych. Opcjonalne zabezpieczenie wbudowane w niektóre laptopy z serii Elite można aktywować jednym przyciskiem. Osoby, które stoją z boku ekranu, nie zobaczą jego zawartości.

Technologii, które można znaleźć w urządzeniach HP jest znacznie więcej. Specjaliści amerykańskiego producenta przewidzieli wiele okoliczności, które może spotkać biznesowego użytkownika w biurze, w domu, w podróży. Warto więc sięgnąć po sprzęt, który został stworzony z myślą o tym, by nie zawodził bez względu na sytuację.

Sprzęt wydajny. Moc, funkcjonalność, innowacje

Bezpieczeństwo, które zapewnia komfortową pracę w każdych warunkach, to jedno. Niezbędna jest jednak wydajność, bez której komfort pracy jest utrudniony. Laptopy HP korzystają z wysokiej jakości komponentów, które zapewniają najwyższy poziom wydajności Są wydajne, nawet jeśli pracować musimy intensywnie. Procesory, w które wyposażono laptopy są stworzone do wielowątkowej pracy. Wydajność serii ma swoje źródło nie tylko w nowoczesnych komponentach. 

Przykład to EliteBook x360. To genialna lekka konstrukcja laptopa, która dzięki precyzyjnemu projektowi i wykonaniu pozwala wydajnie pracować nawet kilkanaście godzin na baterii gdy jesteśmy mobilni. Za błyskawiczne wykonywanie naszych dyspozycji odpowiadają procesory Intela najnowszej generacji.

Uwagę przykuwa też wyjątkowy dotykowy wyświetlacz, który pozwala nie tylko na dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów, ale pozwala też zmienić laptop w tablet lub utranowoczesny notatnik. Dzięki dedykowanemu elektronicznemu piórku HP praca staje się nie tylko przyjemniejsza, ale zdecydowanie bardziej efektywna.

HP Elite x2 G8  w jeszcze większym stopniu uznać można za mobilne narzędzie pracy. Urządzenie w stopniu większym niż inne łączy bowiem zalety komputera i tabletu. I w wypadku tego urządzenia prawdziwą rewolucję wprowadza kompatybilne z urządzeniem pióro HP Rechargeable Active Pen. Dzięki poziomom nacisku "rozumie", co chcemy zrobić - napisać ręczną notatkę, nanieść poprawkę, zakreślić coś istotnego.

Więcej o: