Ten smartfon zrobi z ciebie fotografa. Idealne zdjęcia w każdych warunków

Na polskim rynku debiutuje smartfon, który fotografię mobilną stawia na zupełnie nowym poziomie. Zaawansowane innowacje technologiczne działają w sposób inspirowany ludzkim okiem, po to, by wyrazistość szczegółów i wierność barw była jak najdokładniejsza. Jak działają systemy, które odpowiadają za najwyższą jakość zdjęć w smartfonie, który ma szansę stać się przebojem?

Na polskim rynku debiutuje wyjątkowo zaawansowany technologicznie Huawei 50 Pro – jeden z dwóch modeli zaprezentowanych przez jednego z największych producentów smartfonów na świecie. Fanom fotografii ma do zaoferowania wyjątkowo dużo.

Autorska optyka, autorskie technologie. Inspirowane ludzkim okiem

Urządzenie wyposażono nie tylko w podwójny moduł fotograficzny i autorską optykę Huwaei XD. Fotograficznym sercem najnowszego flagowca jest system aparatów Dual Matrix Camera. W jego skład wchodzą cztery obiektywy i laser, którego zadaniem jest pomiar odległości oraz dioda doświetlająca.

Główny aparat modelu Huawei P50 Pro może pochwalić się niebagatelną rozdzielczością 50 megapikseli. Kolejny z aparatów – monochromatyczny, to układ 40 megapikselowy. Za ujęcia szerokokątne odpowiada aparat o rozdzielczości 13 megapikseli, a całości dopełnia aparat z teleobiektywem o rozdzielczości aż 64 megapikseli. To dzięki niemu możliwy jest niespotykany na rynku smartfonów 200-krotny zoom. I to z zachowaniem wysokiej jakości szczegółów.

Najnowszy smarfon Huawei jest w stanie zrobić fotografa w zasadzie z każdego użytkownika i to w niemalże dowolnych warunkach. Za rejestrację szczegółowego obrazu odpowiada zaawansowany system optyczny Huawei HD. Ideą, która przyświecała inżynierom Huawei tworzącym to rozwiązanie, było… ludzkie oko.  Światło wykrywane jest przez dziesięciokanałowy, specjalny czujnik, który „rozpoznaje" ponad 2000 kolorów. Efekt? Dzięki zastosowaniu technologii True-Chroma możliwe jest podniesienie poziomu dokładności rejestrowanych szczegółów o nawet 50 proc.,  a odcieni kolorów o 20 proc. Obraz jest więc nie tylko pełen detali, ale i naturalnych barw.

Huawei P50 ProHuawei P50 Pro Materiał promocyjny

Jeszcze więcej technologii, które odpowiadają za jakość zdjęć

Za dokładne odwzorowanie jakości odpowiada kolejny system Super Color, który skupia się na precyzji w odwzorowaniu kolorów. Funkcja doskonale sprawdzi się nie tylko w dobrych warunkach oświetleniowych, ale również przy słabym oświetleniu. Lepiej widoczne tekstury i detale będą też dzięki tej funkcji widoczne na zdjęciach grupowych. Dynamika zwiększa się o 28 proc., przez co podświetlenie jest skuteczniejsze, światło i cienie zoptymalizowane a tekstury cechują się znacznie bardziej płynnymi przejściami tonalnymi.

Huawe P50 Pro to również przełomowe możliwości dotyczące kręcenia filmów. Można je nagrywać w rozdzielczości 4K i to w pełnym zakresie ogniskowych. Nowością jest też stabilizacja obrazu AIS Pro, która odpowiada za niwelowanie wstrząsów obiektywów nawet podczas wykonywania ujęć z ręki.

Huawei P50 ProHuawei P50 Pro Materiał promocyjny

Nie tylko udany aparat

Najnowszy smartfon Huawei wrażenie robi nie tylko aparatem. To flagowiec z krwi i kości, który wyposażony jest nowoczesny procesor Snapdragon 888, układ superszybkiego ładowania (66W Super Charge i bezprzewodowe 50W SuperCharge), pojemną baterię. Godny najwyższej półki jest też 6,6 calowy, zakrzywiony ekran. Wykonano go w technologii OLED, która jeszcze bardziej podkreśli jakość wykonywanych zdjęć. Wyświetlacz sprawdzi się też przy oglądaniu filmów, a nawet grach. Nie dość, że wyświetla ponad miliard kolorów z precyzją gwarantowaną technologią True-Chroma, to jest wyjątkowo czuły na dotyk i sterowanie poziomem podświetlania. W przypadku warstwy dotykowej mamy do czynienia z częstotliwością aż 300 Hz, a kierowanie natężeniem podświetlenia ekranu wykorzystuje sterowanie o częstotliwości 1440 Hz.

Huawei P50 Pro to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli na rynku. Oparty o autorskie, nowoczesne rozwiązania, sprawdzi się nie tylko podczas wykonywania zdjęć nawet w najtrudniejszych warunkach. Wybierając telefon warto sięgnąć po taki, który jest efektem prac nad autorskimi rozwiązaniami. To gwarantuje wysoką efektywność bez względu na to, do czego chcemy wykorzystywać nasze urządzenie.

Huawei P50 Pro, którego cena regularna wynosi 5 499 zł, w przedsprzedaży, od 8 lutego, można kupić w zestawie ze słuchawkami Huawei FreeBuds 4 wykorzystując przy tym kupon rabatowy o wartości 500 zł.

Więcej o: