Terminal płatniczy w telefonie? Z aplikacją PolCard Go wystarczy tylko jedno kliknięcie

Możliwość szybkiej i wygodnej zapłaty za towar lub usługę kartą, smartfonem lub zegarkiem, to preferowany przez coraz większą liczbę klientów sposób płatności. Co więcej, rozliczenia bezgotówkowe polubili też przedsiębiorcy. Z roku na rok rośnie liczba podmiotów akceptujących płatności kartą, szczególnie wśród małych i średnich firm. Wynika to głównie z konieczności dostosowania się do oczekiwań konsumentów, którzy chcą płacić bezgotówkowo już nie tylko w dużych sieciach handlowych, ale także na bazarze, u barbera, czy fryzjera. Na rynek wkracza pokolenie konsumentów, którzy mają jedynie cyfrowe doświadczenie, a rolą przedsiębiorców staje się zapewnienie im sposobu płatności na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

Firma Fiserv Polska, właściciel marki PolCard, która przyczyniła się do budowy lokalnego rynku płatności bezgotówkowych, wprowadziła do swojej oferty przełomowe rozwiązanie. Aplikację PolCard® Go, która pozwala zmienić firmowy smartfon lub tablet  w terminal płatniczy. To rozwiązanie szczególnie docenią przedsiębiorcy świadczący swoje usługi mobilnie, poza siedzibą firmy. Sprawdź, jak dzięki PolCard Go usprawnisz swój biznes, zbudujesz przewagę konkurencyjną i wizerunek nowoczesnego przedsiębiorcy. 

Płatności bezgotówkowe nabierają tempa

Z opublikowanego jesienią ub.r. raportu NBP dotyczącego zwyczajów płatniczych w Polsce w 2020 r. wynika, że liczba płatności bezgotówkowych w punktach handlowo-usługowych, urzędach oraz transakcjach P2P - po raz pierwszy w historii - była wyższa niż liczba płatności gotówkowych. 53% dokonanych transakcji stanowiły płatności kartowe, a 46% płatności gotówkowe (ok. 1% stanowiły inne metody bezgotówkowe). Pod względem wartości transakcji bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych różnica ta była jeszcze większa – 68% to płatności kartą płatniczą, a 29% to gotówka (ok. 3% to inne metody bezgotówkowe). To niewątpliwie jeden z wielu dowodów na to, że Polacy pokochali płatności bezgotówkowe i przedsiębiorcy powinni za tym trendem podążać.   

Mimo to wciąż jeszcze istnieje wiele miejsc i branż, w których nie można zapłacić kartą płatniczą. Potwierdzają to badania Fundacji Polska Bezgotówkowa z sierpnia 2021 r. Prawie połowa badanych, chciałaby mieć możliwość płatności bezgotówkowych na pobliskim bazarku lub punktach usługowych (np. u szewca, krawcowej lub mechanika).

Twój firmowy smartfon potrafi więcej, wystarczy, że mu na to pozwolisz

Rozwój technologii sprawił, że smartfony są dzisiaj niezwykle zaawansowane technicznie. Telefon, który już dawno przestał służyć wyłącznie do komunikowania, w kieszeni ma niemal każdy. Dziś, dzięki aplikacji PolCard Go, może on pełnić również funkcję terminala płatniczego, bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń.

PolCard Go jest odpowiedzią na obecne potrzeby klientów i zmiany zachodzące na rynku.

Aplikacja, która ma szansę zrewolucjonizować polski rynek, sprawdzi się w biznesach różnej wielkości i o różnym profilu działania.  Zarówno w restauracjach z opcją dostawy zamówień, jak również w firmach kurierskich czy sieciach handlowych korzystających z usług mobilnych kasjerów. To idealne rozwiązanie, by przyjąć płatność poza lokalem – przy dostarczaniu przesyłki, dania zamówionego na wynos, zakupów ze sklepu i w wielu innych przypadkach świadczenia usług w domu klienta. Dzięki aplikacji dostępnej w Twoim firmowym telefonie możesz akceptować płatności, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy tylko nawiązać współpracę z PolCard i zainstalować aplikację. Po jej aktywacji możesz przyjmować płatności wszędzie tam, gdzie jest Twój klient.

Proces płatności wygląda podobnie jak w przypadku użycia klasycznego terminala. Klient powinien zbliżyć swoją kartę, zegarek, opaskę do telefonu sprzedawcy i  w razie potrzeby na jego ekranie wprowadzić kod PIN. Aplikacja akceptuje płatności zbliżeniowe kartami – Visa i Mastercard. Obsługuje też karty zagraniczne, a klient może zdecydować, w jakiej walucie chce zapłacić.

Terminal w firmowym telefonie to nowe możliwości dla biznesu i swoboda dla klienta

Co zyskasz dzięki aplikacji PolCard Go? Swobodę w akceptacji płatności, oszczędność czasu, wizerunek innowacyjnej firmy, ale przede wszystkim dostosujesz się do oczekiwań klientów, którzy chcą płacić bezgotówkowo: kartami, telefonami, opaskami. Nie musisz też martwić się o wydawanie reszty i obsługę gotówki oraz o to, aby pamiętać o zabraniu ze sobą dodatkowego urządzenia płatniczego. Płatność możesz przyjąć telefonem. Po podpisaniu umowy z PolCard możesz zainstalować aplikację na służbowym telefonie lub tablecie z systemem Android i modułem NFC.

Poziom bezpieczeństwa PolCard Go jest równie wysoki, jak w przypadku tradycyjnych terminali. Aplikacja została certyfikowana przez organizacje płatnicze Visa i Mastercard, więc jest to rozwiązanie, któremu możesz zaufać.

Korzystaj z PolCard Go za darmo nawet przez 12 miesięcy

Dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie akceptowali płatności bezgotówkowych, aplikacja PolCard Go dostępna jest bez opłat w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Bądź pierwszy! Uruchom aplikację PolCard Go już dziś - od 1 marca br. zmieniają się zasady działania programu. Oferuj swoim klientom rozwiązanie, którego nie ma Twoja konkurencja. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o aplikacji, znajdziesz je na stronie: PolCard Go - Terminal w telefonie. 

- "Wierzymy w to, że innowacyjna aplikacja PolCard Go zmieni i usprawni proces płatności jak najszerszej grupy przedsiębiorców, którzy chcą iść z duchem czasu z myślą o swoich klientach" – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska S.A.

Dlaczego warto sięgnąć po PolCard Go?

Płatności bezgotówkowe stają się coraz powszechniejsze i nic nie wskazuje na to, by konsumenci się od nich odwrócili. Wręcz przeciwnie – Polacy chcą płacić bezgotówkowo w preferowany przez siebie sposób i chcą mieć taką możliwość niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Aplikacja PolCard Go pozwala na akceptację płatności w każdych okolicznościach – w biurze, na osiedlu, w domu klienta, podczas festynu, przy dostarczaniu posiłków, zakupów, elektroniki. Możliwości są niemal nieograniczone.

PolCard Go to świetny sposób na zdobycie nowych klientów - wielu konsumentów rezygnuje ze składania zamówień u dostawców, którzy utrudniają sposób płacenia. Prosta w obsłudze aplikacja może więc stać się źródłem nowych zysków i klientów, którzy chętnie będą do Ciebie wracać. Udostępnienie możliwość płatności kartą podniesie też poziom satysfakcji klientów i sprawi, że zwiążą się oni z Twoją firmą na dłużej.

Więcej o: