Jakie są kluczowe cechy laptopa biznesowego? Wydajny procesor, pojemny akumulator, wyświetlacz wysokiej jakości? Tak, ale nie tylko! Jest też wiele kwestii, o których może nie myślimy na co dzień, ale składają się na całokształt i wpływają na komfort pracy.
A świetnym przykładem takiego właśnie – kompleksowo zaprojektowanego - sprzętu jest Lenovo ThinkBook 15 2. generacji. Jest on przedstawicielem biznesowej serii ThinkBook, która stanowi propozycję chętnie wybieraną przez przedsiębiorców, ale nie tylko.
Projektanci Lenovo biorąc na warsztat tworzenie 2. generacji ThinkBooka 15 nie chcieli zaskakiwać przyszłych klientów niespotykanym designem, a postawili na elegancję i porządnej jakości materiały. Nowy laptop wygląda dzięki temu świetnie – łączy nowoczesny design i biznesowe „zacięcie".
Komputer wyróżnia się też świetną jakością wykonania. Większą część konstrukcji – podobnie jak w pozostałych laptopach z serii ThinkBook wykończono przy użyciu anodyzowanego aluminium. Jakby tego było mało ThinkBook 15 2. generacji spełnia też wymagania militarnego standardu MIL-STD-810H.
To opracowany przez Departamentu Obrony USA zbiór wymagań wytrzymałościowych, które musi spełnić sprzęt. To sprawia, że gotowy produkt będzie służył przez lata i nie ulegnie zniszczeniu np. podczas biznesowej podróży.
A to sprawia, że ThinkBook 15 2. generacji jest propozycją idealną dla osób często korzystających z komputera poza biurem lub domem i często podróżujących. Podczas delegacji (ale i wyjazdu rodzinnego) można korzystać z laptopa bez obaw o jego wytrzymałość.
Potęga innowacji w wyjątkowym stylu. Ten laptop jest gotowy na pracę w każdych warunkach fot. materiał promocyjny
Ale nie tylko militarny standard sprawia, że ThinkBook od Lenovo jest dobrą propozycją dla często wyjeżdżających przedsiębiorców. Drugim bardzo ważnym aspektem są wymiary i waga. ThinkBook 15 2. Generacji mierzy 357 x 235 mm i ma 18,9 mm, a waży 1,7 kg. Biorąc pod uwagę normy wytrzymałościowe oraz metalową obudowę to naprawdę niewiele.
Niezwykle istotna jest też bateria. Ta w ThinkBooku 15 2. generacji ma 45 lub 60 Wh pojemności, co powinno wystarczyć odpowiednio na 6 lub 8 godzin pracy z dala od ładowarki. Nie będzie też problemu z ładowaniem, bo za uzupełnienie energii w akumulatorze odpowiada powszechny dziś we wszystkich urządzeniach mobilnych standard USB-C.
Poznaj laptopa, z którym będziesz pracować tak jak chcesz fot. materiał promocyjny
Przejdźmy do wydajności. Na niedobór mocy obliczeniowej w tym laptopie nie będą mogli narzekać nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Sercem tego ThinkBooka jest bowiem bardzo wydajny procesor Intel Core i7 11. generacji, czyli jeden z wydajniejszych mobilnych układów na rynku.
Komputer posiada wbudowany układ graficzny Intel® Iris® Xe lub Intel® UHD , oraz pamięć RAM o pojemności (w zależności od konfiguracji) aż do 40 GB. Taki zestaw pozwala na efektywną pracę nawet z bardzo obciążającym komputer softwarem.
Do tego Lenovo przygotowało oczywiście sporo miejsca na dane. Klienci mogą wybierać z dwóch szybkich dysków SSD M.2 PCIe (o pojemności do 1 TB) oraz dwóch HDD (1 lub TB), które są znacznie wolniejsze, ale nadają się świetnie do magazynowania danych.
Nie możemy nie wspomnieć o elemencie, na których przyszli użytkownicy komputera będą przecież patrzeć się przez cały czas – o ekranie. W ThinkBookua 15 2. generacji Lenovo zdecydowało się na 15,6-calową matrycę (TN lub IPS) w optymalnej do pracy rozdzielczości Full HD.
Ekrany w wersji z IPS otrzymały certyfikat niskiego poziomu światła niebieskiego TÜV Rheinland, dzięki któremu nasze oczy są mniej narażone na skutki długotrwałej pracy na laptopie. Światło niebieskie w nadmiernych ilościach może być szkodliwe dla naszych oczu, powodować zmęczenie, pogarszać jakość snu i utrudniać zasypianie. Wszystkie dostępne konfiguracje ThinkBooka 15 2. generacji posiadają antyodblaskowe matryce.
W zależności od upodobania możemy też zdecydować się na wersję z wyświetlaczem o 100-procentowym pokryciu gamy kolorów sRGB (to przydatne dla osób pracujących z grafiką), a także inną wersję z ekranem dotykowym. Ta ostatnia to ciekawa propozycja dla miłośników odręcznych notatek lub pracujących z programami graficznymi lub wideo.
Potęga innowacji w wyjątkowym stylu. Ten laptop jest gotowy na pracę w każdych warunkach fot. materiał promocyjny
To nie koniec, bo omawiany przedstawiciel serii ThinkBook może pochwalić się czymś jeszcze. To kompleksowy zestaw dodatków zapewniających komfort pracy i dbających o cyfrowe bezpieczeństwo.
Pierwszy element to szybki i dokładny czytnik linii papilarnych, stanowiący świetne i wygodniejsze od hasła zabezpieczenie dostępu do komputera. Umieszczono go w przycisku zasilania, dzięki czemu rozpoznaje linie papilarne już podczas uruchamiania laptopa. Nie zabrakło też fizycznej osłony na kamerę do wideorozmów, która w biznesowych sprzętach powinna być dziś standardem.
Lenovo zadbało też o bezpieczeństwo użytkownika w nieco mniej rzucający się w oczy sposób. To m.in. moduł Trusted Platform (TPM), samonaprawiający się BIOS, kontrola dostępu do portów wejścia i wyjścia, bezpieczne wymazywanie danych.
Są też elementy sprawiające, że praca staje się nieco łatwiejsza. To pełen zestaw portów – uniwersalne USB-C i dwa duże ("komputerowe") USB-A, Thunderbolt, HDMI, LAN (RJ45), gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, otwór Novo, gniazdo linki zabezpieczającej Kensington NanoSaver, a nawet wskaźnik stanu baterii.
Jak widać, nie tylko procesor, wyświetlacz czy pojemny akumulator stanowią wyznaczniki dobrego laptopa biznesowego. Są oczywiście niezwykle istotne, ale pożądanych cen jest zdecydowanie więcej. Wszystkie razem sprawiają, że praca może być bardziej efektywna i komfortowa w każdych warunkach.