W tym obiektywie zobaczysz siebie na nowo. Poznaj smartfon stworzony do tego, by uchwycić ważne chwile

Producenci smartfonów od lat wiedzą, że przedni aparat, który służy do wykonywania portretów, musi mieć dobre parametry. Na rynek trafiło jednak właśnie urządzenie, w którym przednia kamera została wciągnięta na zupełnie inny poziom. 60-megapikselowe selfie, które uwieczni najdrobniejszy szczegół, nawet gdy jesteśmy w ruchu? Teraz to możliwe. Podobnie jak wykonywanie perfekcyjnych zdjęć nawet w warunkach nocnych. Ultranowoczesny design i turboszybkie ładowanie to kolejne innowacje, obok których trudno przejść obojętnie.

Od nowoczesnego smartfonu oczekujemy nie tylko tego, by był szybki, elegancki i długo działał na jednym naładowaniu. Dobrze zaprojektowane urządzenie powinno rozumieć, jakie są potrzeby użytkownika. Musi być nietuzinkowe, wyróżniające się z tłumu podobnych do siebie urządzeń. Na polskim rynku debiutują właśnie smartfony, które łączą w sobie wszystko to, co najlepsze. Wyjątkowe wzornictwo skrywa w środku równie wyjątkowe innowacje. Chodzi o nową serię Huawei nova 10.

Kiedy będziemy mogli się przekonać, że nasze urządzenie wyposażone jest w aparat z krwi i kości? A czy jest coś bardziej istotnego od uwieczniania najważniejszych momentów w naszym życiu? Trudno osiągnąć dobre rezultaty w tej dziedzinie bez wyjątkowego aparatu. Smartfon Huawei nova 10 Pro ma aż dwa aparaty przednie, które zwracają uwagę swoimi możliwościami i świetnie sprawdzają się np. przy portretowaniu.

Fotografuj z precyzją, która cię zaskoczy. Portretuj siebie dzięki przełomowym innowacjom

Główny aparat serii nova 10 oparty jest o wyjątkowy moduł Ultra Vision o rozdzielczości 50 megapikseli. Producent dołączył jeszcze aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z obiektywem ultraszerokokątnym oraz dedykowane oczko do analizowania głębi. Za spektakularne efekty odpowiada nie tylko szkło, ale i sensor. W tym wypadku jest on duży – mierzy aż 1/1.56 cala. Gwarantuje wysoką czułość na światło, co pozwala użytkownikom na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć.

Nie zabrakło tu innej kluczowej dla jakości zdjęć innowacji – matrycy filtrów barwnych RYYB stworzonej przez inżynierów Huawei. Jak to działa? Zastępuje zielone piksele w czujniku żółtymi, zwiększając pobór światła o 40 procent. Czułość na światło aparatu to aż ISO 400000. To nie tylko teoria, tego typu parametry pozwalają skutecznie poprawić wydajność przy słabym oświetleniu. Efekt? Wyraźne zdjęcia pełne najdrobniejszych detali - nawet w warunkach nocnych.

Idealne zdjęcia nie byłyby możliwe bez wsparcia ze strony sztucznej inteligencji. Huawei stworzył unikatowe algorytmy, które dokonują analizy kompozycji, wzmacniają światło, korygują jasność skóry i cieni – i to w trzech wymiarach. Pozwala to również na poprawę wydajności zarówno przy oświetleniu przednim, podświetleniu, jak i zakresie dynamicznym. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu nova 10 Pro tak dobrze sprawdza się jako smartfon do portretów i selfie.

Niesamowite efekty daje też funkcja rozmycia w ruchu. Pozwala jednym przyciskiem zmienić miejski pejzaż, światła przejeżdżających samochodów, pędzący za plecami pociąg w niesamowite, tętniące życiem i tym, co "tu i teraz" tło.

Wyjątkową jakość zdjęć Huawei uzyskał dzięki jeszcze jednej innowacji. Błyskawiczny autofocus z poczwórną detekcją fazy i technologią zerowego opóźnienia migawki pozwala uchwycić chwilę – zanim fotografowane osoby się poruszą, zanim przemieszczający się przed obiektywem przedmiot zdąży zniknąć. To rozwiązanie sprawdzi się w szczególności we wszelkich dynamicznych rozwiązaniach – gdy w obiektywie chcemy uchwycić sport, wyścigi czy koncert. 

Przełomowy aparat przedni. Rynek czegoś takiego jeszcze nie widział

Największym przełomem jest jednak przedni aparat Multi-Vision w modelu Huawei nova 10 Pro. Po raz pierwszy do przedniego aparatu w smartfonie wprowadzono ultraszerokokątny obiektyw z 60-megapikselową matrycą, połączony z dodatkowym, 8-megapikselowym aparatem z obiektywem do zbliżeń i portretów. Z kolei duża, mierząca 1/2,61 cala matryca jest w stanie obsługiwać zdjęcia i filmy w standardzie 4K. Twoi znajomi i rodzina w końcu zmieszczą się w każdym kadrze, a portrety przedstawią Cię jeszcze korzystniej!

Przedni aparat modelu Huawei nova 10 pro jest wyjątkowy z jeszcze jednego względu. Chodzi o wyjątkowo szybki autofocus z poczwórną detekcją fazową. Skutek? Idealna ostrość nawet przy zmieniających się tłach i teksturach, ruchu, uśmiechu, grymasie, zmieniającej się pozie. Smartfon pozostaje skupiony na tobie.  Nikt nie lubi przecież zdjęć, które byłyby idealne, gdyby nie były rozmyte.

Huawei nova 10Huawei nova 10 Materiał promocyjny

Nie trać czasu i naładuj smartfon ultraszybko

Huawei nova 10 Pro korzysta z przełomowego systemu ładowania 100 W Huawei SuperCharge. Nazwa w pełni odzwierciedla szybkość, bo naładowanie urządzenia z poziomu 20 do 80 proc. zajmuje zaledwie 10 minut. "Zatankowanie" energii do pełna również jest szybkie – potrzeba na to zaledwie 20 minut. Inżynierowie chińskiego giganta zadbali o to, by cały proces odbywał się w bezpieczny sposób – smartfon wyposażony jest w nowy wewnętrzny system odprowadzania ciepła i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Składający się z 15 warstw system wypełniony cieczą wyjątkowo skutecznie radzi sobie też z chłodzeniem urządzenia podczas jego normalnej pracy. Granie, rozmawianie, filmowanie, wszystko to, co wymaga od procesora wejścia na najwyższe obroty, nie przełoży się na niekomfortowo nagrzane urządzenie.

Nie tylko innowacje, ale i piękna forma

W parze z wyjątkowymi innowacjami idzie podejście do designu. Jest ono nowatorskie, świeże, po prostu piękne. Prosta bryła o lekko zaokrąglonych narożnikach niemal w całości wypełniona jest wyświetlaczem zagiętym po bokach. Granice między ekranem a obudową stały się niemal niewidoczne, zaznacza je jedynie gustowna, czarna krawędź. Na uwagę zasługuje dyskretny, ale potężny aparat idealnie wtopiony w górny narożnik wyświetlacza.

Z tyłu w oczy rzuca się z kolei wyspa z aparatem. Wyjątkowy prestiż urządzenia został podkreślony przez potrójne złote obramowanie. Obok znalazła się jeszcze dyskretna dioda służąca do doświetleń.

Na uwagę zasługują też inne cechy modelu nova 10 Pro. Mamy tu do czynienia np. z wyjątkowym ekranem OLED, który nie tylko jest zakrzywiony, ale potrafi wyświetlać obraz z częstotliwością 120 Hz. Pozytywnych doświadczeń dodaje również interfejs EMUI 12 wspierany przez sztuczną inteligencją. Nova 10 Pro to również wyjątkowo dużo miejsca na dane (256 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB pamięci RAM) i łatwa wymiana plików,  szczególnie za sprawą rozwiązania Huawei Super Device.

Huawei po raz kolejny zaprezentował urządzenia, które można uznać za przełomowe. Przedni aparat chyba po raz pierwszy konkurować może z głównymi aparatami. Huawei uznał bowiem, że uchwycenie chwili jest najważniejsze. Bez względu na to, czy chcemy uwiecznić pejzaż, przyjaciół czy nas samych.

Więcej o: