Zamień pieniądze zamrożone w towarze na żywą gotówkę. Allegro z nowym narzędziem dla firm - Merchant Finance

Firmy, które handlują w internecie, działają w niezwykle konkurencyjnym środowisku. Internauci nauczyli się bowiem porównywać oferty, wyszukiwać niskie ceny, oglądać każdy przedmiot kilka razy. Allegro ma nowe narzędzie dla sprzedawców, które pomoże rozwijać się przy zmniejszonym zaangażowaniu własnego kapitału. Działa na dwa sposoby, ale efekt zawsze jest ten sam: Twoja firma zyskuje środki, które może przeznaczyć na inwestycje, towar, stworzenie miejsc pracy.

Przedsiębiorcy nieustannie poszukują sposobów na podbicie nowych rynków, zwiększenie liczby klientów i ilości zamówień. Nieustanny pęd ku rozwojowi jest wpisany w naturę każdego, kto prowadzi firmę.

Ta jest szczególnie istotna w handlu internetowym. Konsumenci mają bowiem potężne narzędzia, by szybko porównywać oferty i znajdować to, czego szukają. Jednym z najważniejszych instrumentów tego typu jest Allegro, platforma, która agreguje setki tysięcy ofert. Okazuje się, że największy polski serwis służący do handlu online ma wyjątkową ofertę również dla sprzedawców.

Zyskaj pieniądze na rozwój firmy na dwa sposoby

Chodzi o usługę Allegro Merchant Finance. To szybka metoda finansowania wydatków firmy, która sięgnąć może nawet 150 tys. zł. Jest to limit odnawialny, który może być wykorzystany na bieżącą działalność przedsiębiorstwa. Z jego pomocą można np. wyposażyć nowe stanowisko pracy - w ten sposób zespół firmy można rozbudować o np. specjalistę, który zajmie się sprzedażą w internecie lub ją rozszerzy.

Dzięki odnawialnemu limitowi, zapewnionemu przez PragmaGO, sprzedający na Allegro mogą dysponować pieniędzmi tak, jakby ich produkty zostały już sprzedane, a środki przeznaczyć na rozwój oferty na platformie. Jest to unikalna na rynku metoda finansowania zarówno w zakresie samego procesu, jak i dostępności.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Czy sprzedawanie na Allegro bez angażowania własnego kapitału będzie możliwe? Platforma planuje wielkie zmiany

Skąd Allegro wie, jaki limit może przyznać przedsiębiorcy? Dane generowane przez sprzedaż na Allegro pozwalają na zaproponowanie firmom finansowania ich przedsięwzięć na warunkach znacznie lepszych, niż te oferowane przez tradycyjne instytucje finansowe.

- Jest to szczególnie ważne w przypadku firm handlujących w internecie - mówi Ewa Kraińska, managerka odpowiedzialna za rozwój usług finansowych dla firm na Allegro. - Docelowo w przyszłości chcemy osiągnąć taką sytuację, w której firmy będą mogły prowadzić sprzedaż na naszej platformie bez konieczności angażowania własnego kapitału - dodaje.

Kilka prostych kroków dzieli cię od pieniędzy

Procedura dostępna dla klientów biznesowych jest prosta i składa się z czterech kroków. Należy wypełnić wniosek, w którym podamy wszelkie podstawowe dane potrzebne do weryfikacji wysokości limitu i wyrażamy niezbędne zgody. Po zapoznaniu się z umową musimy jeszcze wpisać kod SMS, który potwierdzi, że zgadzamy się na przedstawione warunki.

Pieniądze trafiają do naszej firmy, a my musimy jedynie spłacać raty w wyznaczonym terminie. Po każdej spłacie wysokość dostępnych środków automatycznie się odnawia, co umożliwia nam podejmowanie kolejnych wypłat. Regularne spłacanie należności może doprowadzić do zwiększenia limitu. Do zarządzania wypłatami i spłatami służy jeden prosty panel, wszystko mamy więc pod kontrolą.

Stworzyli narzędzie, które rozumie finanse twojej firmy w 3 minuty

Bezpieczeństwo finansowania narzędzia Allegro zapewnia PragmaGo, polska firma faktoringowa. To ona współtworzyła usługę Allegro Pay Business, która umożliwia możliwość późniejszego zapłacenia za zakupy bez konieczności ponoszenia dodatkowego kosztu. Wdrożyliśmy rozwiązania techniczne, które pozwalają na wykonanie przelewu na konto sprzedawcy do 3 minut od momentu złożenia wniosku na Allegro. Dzięki historycznym danym o transakcjach dostarczanym przez Allegro jesteśmy w stanie automatycznie przygotować spersonalizowaną ofertę Merchant Finance, dzięki czemu sprzedający otrzymuje warunki finansowania optymalne dla swojego biznesu. Merchant Finance to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które z punktu widzenia użytkownika jest proste, łatwo dostępne i elastyczne – mówi Danuta Czapeczko, Chief Growth Officer, odpowiedzialna za integracje partnerskie w PragmaGO.

Dzięki nowemu rozwiązaniu Allegro finansowanie bieżącej działalności z przyszłych dochodów, jest wyjątkowo łatwe, praktyczne i przejrzyste. W dobie szybko zwiększających się upodobań konsumentów, zmieniających się trendów, sporej konkurencji, dobrze mieć partnera, który pozwoli nam reagować w ciągu minut, nie tygodni czy miesięcy. Nowe narzędzie Allegro może być prawdziwym kamieniem milowym w rozwoju polskiego e-commerce.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Więcej o: