I to jeszcze jak! Dzięki bezpłatnej aktualizacji możemy wrócić do wiedźmińskiego świata, aby po raz kolejny przeżyć ponadczasową historię stworzoną przez polskie studio CD PROJEKT RED.
Trzecia odsłona przygód wiedźmina Geralta to gra niemal idealna, która sprzedała się na świecie w ponad 40 milionach kopii! Jednak nie ma się co temu dziwić. Siedem lat po wydaniu Dzikiego Gonu gra nadal jest uznawana przez wielu, za jeden z najlepszych tytułów w historii - najnowsza aktualizacja, którą już możemy pobrać na nasze konsole PlayStation 5, Xbox Series X i S oraz komputery jest na to świetnym dowodem. W końcu świat znowu oszalał na punkcie polskiego fenomenu.
Jednak czego właściwie możemy oczekiwać od aktualizacji? Co sprawia, że z taką ochotą ponownie wcielimy się w postać Geralta? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy, słuchając kolejnego odcinka podcastu "Wiedźmak, przez niektórych zwany Wiedźminem".
Zapraszamy do posłuchania podcastu, w którym rozmawiamy z Adamem Flammą - wykładowcą, pasjonatem popkultury oraz autorem książki "Wiedźmin: Historia Fenomenu" i Damianem Daszkiem - redaktorem, twórcą internetowym i zapalonym graczem o wielu wiedźmińskich tematach, w tym, m.in.:
Która ze zmian jest najbardziej interesująca?
Czego możemy oczekiwać od aktualizacji?
Dlaczego w ogóle CDP zdecydowało się na wydanie aktualizacji po tylu latach?
Jak wyglądał Twój 19 maja w 2015 roku?
Dr Adam Flamma - groznawca, badacz popkultury, wykładowca akademicki. Na co dzień szkoli przyszłych twórców gier z zakresu game designu oraz storytellingu. Autor książek "Wiedźmin. Historia fenomenu" oraz "Akcja jest kobietą. Lara Croft oraz inne bohaterki gier akcji...".
Adam Flamma
Damian Daszek - pasjonat popkultury, który niczym prawdziwy superbohater za dnia pracuje na etacie w jednej z warszawskich agencji marketingowych. W nocy zaś gra, ogląda i czyta, aby być na bieżąco ze wszystkim, co fantastyczne i wciągające na tyle, aby poruszyć. Twórca internetowy, autor ponad 100 artykułów na temat popkultury i fan emocjonalnych historii, które zmuszają do refleksji.
Damian Daszek