Zielona rewolucja w Poznaniu. Co wydarzy się między 16-18 maja?

Współczesny świat stoi w obliczu coraz większych wyzwań związanych z zapewnieniem wystarczającej ilości energii, której potrzebujemy. Rosnąca liczba ludności oraz rozwijająca się gospodarka zwiększają zapotrzebowanie energetyczne, co niesie ze sobą poważne konsekwencje dla środowiska naturalnego. Kwestia energii stała się jednym z najważniejszych problemów współczesności. Jednym z rozwiązań tego problemu jest wykorzystanie źródeł energii odnawialnej, które są zasobami naturalnymi, nieograniczonymi i wciąż odnawiającymi się. Są to m.in. energia słoneczna, wiatrowa, wodna czy geotermalna.

Wykorzystanie źródeł energii odnawialnej stanowi nie tylko sposób na rozwiązanie problemu energetycznego, ale również sposób na ochronę środowiska naturalnego. Wprowadzenie na szeroką skalę odnawialnych źródeł energii to także szansa na rozwój nowych technologii i miejsc pracy w dziedzinie produkcji i instalacji urządzeń związanych z energetyką odnawialną.

Podążając za tymi wytycznymi, w Polsce w Poznaniu, zostało zorganizowane  jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej, które odbędzie się w dniach 16-18 maja GreenPower 2023 to międzynarodowe targi, na których można poznać innowacje i najnowsze trendy z dziedziny energii: słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biogazy i geotermalnej. Niewykluczone, że to jedyna okazja w tym roku, żeby zapoznać się z  rozwiązaniami, które ukształtują przyszłość energetyki i klimatu naszej planety.

Budowanie systemu energetycznego opartego o odnawialne źródła energii wiąże się ze sporymi wyzwaniami. W obecnym czasie znaczna część produkcji energii uzależniona jest od dostępności wiatru czy słońca. Związane jest ze stosowanymi technologiami – co może oznaczać występowanie w pewnych momentach niedoborów, w innych zaś nadmiar energii. Konieczne jest zatem stworzenie odpowiedniego systemu bilansującego – czyli między innymi magazynów energii, dlatego też jednym z najważniejszych tematów poruszanych podczas targów GreenPower 2023 będą nowe technologie związane z magazynowaniem energii. To zagadnienie kluczowe dla efektywnego wykorzystywania energii odnawialnej, ponieważ umożliwia wykorzystanie jej wtedy, gdy jest potrzebna, a nie tylko wtedy, gdy tego rodzaju energię jesteśmy w stanie pozyskać. Innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie pozwalają na zwiększenie efektywności i konkurencyjności energetyki odnawialnej.

Przenośne stacje energetyczne mogą być ładowane za pomocą efektywnych paneli słonecznych, gniazdka sieciowego lub ładowarki samochodowej.Przenośne stacje energetyczne mogą być ładowane za pomocą efektywnych paneli słonecznych, gniazdka sieciowego lub ładowarki samochodowej. stockphoto-graf / Shutterstock

Wykorzystanie energii odnawialnej

Podczas trwania targów zobaczymy szeroki wachlarz przenośnych stacji energetycznych, które mogą zasilać rozmaite urządzenia elektryczne o mocy maksymalnej od 100W do 6000W. Nawet jeden magazyn energii może być idealnym rozwiązaniem do użytku w sytuacjach awaryjnych, podczas zatrzymania dostaw prądu, na kempingach, w czasie podróży w nieznane czy podczas aktywności na świeżym powietrzu. Co więcej, przenośne stacje energetyczne mogą być ładowane za pomocą efektywnych paneli słonecznych, gniazdka sieciowego lub ładowarki samochodowej. Są wyposażone w różne wyjścia, takie jak AC, DC, USB czy USB-C, dzięki czemu można podłączyć do nich wszelkie urządzenia, takie jak: laptopy, telefony komórkowe, kamery, drony, lodówki czy telewizory.

Jednym z wystawców jest firma Bluetti, lider w dziedzinie przenośnych stacji energetycznych oraz zestawów generatorów słonecznych. Jej celem jest dostarczanie niezawodnych i przystępnych rozwiązań, które zaspokoją potrzeby energetyczne użytkowników domowych i komercyjnych w dowolnym miejscu i sytuacji. Zadanie jest w stanie spełniać, dzięki kompleksowemu zajęciu się swoimi produktami, od projektu przez produkcję.

Czas przełączyć się na energię słoneczną!Czas przełączyć się na energię słoneczną! Materiały promocyjne

Na szczególną uwagę zasługują ich stacje energetyczne o wyjątkowych parametrach. Są to stacje mobilne ważące 8,6 kg, które pozwalają na spokojną wyprawę w nieznane bez obawy o rozładowanie sprzętów elektronicznych. To także duże systemy magazynowania energii wyposażone w dwukierunkowy inwerter o mocy 6000 VA do wejścia i wyjścia prądu przemiennego. Są zdolne do zapewnienia rzeczywistej niezależności energetycznej, choćby dzięki już istniejącym w gospodarstwie domowym panelom fotowoltaicznym.

Bluetti zaprasza wszystkich zainteresowanych poznaniem swoich produktów i rozwiązań na swoje stoisko podczas targów GreenPower 2023 w Poznaniu.Bluetti zaprasza wszystkich zainteresowanych poznaniem swoich produktów i rozwiązań na swoje stoisko podczas targów GreenPower 2023 w Poznaniu. Materiały promocyjne

Dlaczego warto przyjść na targi GreenPower 2023?

Podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej w Poznaniu uczestnicy będą mieli szanse zobaczyć starannie przygotowane stoiska wystawców krajowych, zagranicznych, profesjonalistów z branży oraz będzie można wziąć udział w konferencjach, warsztatach i tematycznych debatach. Ekspozycja zlokalizowana będzie w 4 pawilonach wystawienniczych, a wystawców  około dwustu. Dodatkowo organizatorzy przygotowali atrakcyjne konkursy, które poruszą tematy transformacji energetycznej, magazynowania energii, wsparcia dla przedsiębiorców oraz finansowania inwestycji w sektorze energii odnawialnej. To doskonała okazja dla specjalistów i przedsiębiorców, aby zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i trendami na rynku energii odnawialnej, a także nawiązać kontakty z innymi ekspertami z branży.

Wizyta na targach GreenPower 2023 może okazać się również znakomitą okazją do zdobycia praktycznej wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Na targach będzie można zobaczyć na żywo najnowsze technologie i rozwiązania z dziedziny energetyki, a także dowiedzieć się, jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie takich źródeł energii jak energia słoneczna czy wiatrowa. Targi te stanowią doskonałą okazję dla przedsiębiorców i inwestorów, którzy szukają sposobów na zwiększenie efektywności swoich firm, a także dla studentów i uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia związane z energetyką odnawialną.

Warto zobaczyć

W obliczu obserwowanych zmian klimatu, znacznego wykorzystania paliw kopalnych pozyskanie oraz wykorzystywanie energii odnawialnej stanie się kluczowym punktem dla gospodarki energetycznej na ziemi. Dlatego zachęcamy do przyjścia i zapoznania się z prezentowanymi na targach nowinkami oraz pomysłami na rozwój energii odnawialnej w naszym kraju. Zaprezentowane zostaną najnowsze produkty, usługi i rozwiązania w zakresie technologii i produkcji.

Materiał promocyjny marki Bluetti.