To kwestia smaku. Dlaczego wybór metody parzenia kawy ma znaczenie? Eksperci tłumaczą

Przyjemność picia świeżo mielonej kawy to uczucie, które stawia nas na nogi, pozwala dobrze zacząć dzień, a także łączy się z dobrymi wspomnieniami, pozwala zwolnić, oddać się chwilowemu zapomnieniu. Dobrze je znacie, prawda? To doskonale wiecie również, że wybór metody parzenia kawy naprawdę ma znaczenie.

Kawa na wyciągnięcie ręki

Miłośnicy kawy zaczynają dzień od filiżanki ulubionego espresso, americano czy cappuccino. Dobra kawa pobudza do działania i sprawia, że mamy siłę rozpocząć kolejny dzień z uśmiechem. Ta najsmaczniejsza pochodzi wprost z renomowanej kawiarni? Niekoniecznie. W domu możemy przygotować równie dobrą, jak nie lepszą!

Eksperci są zgodni – zarówno rodzajów ziaren, jak i sposobów parzenia kawy jest wiele. Można szukać swojej ulubionej wersji długo, dlatego dobrze jest mieć solidne wsparcie. W domu sprawdzi się automatyczny ekspres. Dlaczego? Jak zaznaczają specjaliści, to rozwiązanie jest przede wszystkim szybkie i wygodne w obsłudze. Nie musimy się martwić o odpowiednią temperaturę wody do parzenia. Urządzenie mieli ziarna bezpośrednio przed przygotowaniem napoju, więc możemy cieszyć się świeżym aromatem i naprawdę smaczną małą czarną. Możemy też przygotować więcej niż jeden rodzaj kawy. Bez trudu przyrządzimy nie tylko espresso czy americano, lecz także latte, cappuccino, macchiato, flat white i wiele innych.

Ekspres na miarę potrzeb

Kawosze postrzegają ekspres jako jedno z najważniejszych urządzeń w domu. Przykładowo bez telewizora można żyć – wystarczy włączyć interesujący nas serial, program czy film w internecie na komputerze, telefonie. A bez ekspresu? Dla wielu osób to naprawdę sprzęt, od którego zaczynają urządzanie kuchni! Jaki wybrać? Ekspres do kawy powinien przede wszystkim odpowiadać na potrzeby i indywidualne upodobania domowników. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, odpowiedzmy sobie na pytanie – jakie są nasze ulubione kawy? Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakich funkcji szukamy na rynku.

Alternatywą dla ekspresów automatycznych są urządzenia kolbowe. Tu jednak pamiętajmy, że przyrządzanie kawy jest czasochłonne i wymaga większego doświadczenia. Trzeba też mieć już zmieloną kawę. A ta przechowywana dłuższy czas traci swoje walory smakowe. Używając takiego sprzętu, musimy myśleć o wszystkim – o czasie parzenia, o ilości wsypywanej kawy i o smaku.

Kompaktowe ekspresy do domu

Szukając dobrego ekspresu do domu, pamiętajmy, że wybór metody parzenia kawy jest najważniejszy. Znaczenie ma także niezawodność sprzętu. Precyzja, jakość, niezastąpiony serwis to nadrzędne wartości dla marki JURA, która jest na rynku od 1931 roku! To szwajcarskie przedsiębiorstwo jest jedyną firmą na świecie, której przedmiotem działalności są wyłącznie automatyczne ekspresy do kawy klasy premium. Marka jest niekwestionowanym liderem. - Nasi inżynierowie koncentrują się wyłącznie na rozwoju ekspresów automatycznych JURA. Ich celem jest uzyskanie doskonałych rezultatów parzenia kawy, zawsze świeżo mielonej i świeżo zaparzanej, za naciśnięciem jednego przycisku. Dążenie do osiągnięcia ostatecznego rezultatu w filiżance zawsze było dla JURA zachętą do ciągłego rozwoju nowych technologii, aby przyrządzać specjały kawowe perfekcyjne w każdym calu – przekonują eksperci marki.  

Jaki ekspres sprawdzi się w domu?

JURA jest liderem technologii, posiada opatentowane rozwiązania, takie jak na przykład P.E.P. System optymalizuje sposób ekstrakcji. Podczas przyrządzania espresso gorąca woda jest przetłaczana przez mieloną kawę pulsacyjnie, w krótkich odstępach czasu. Wszystko po to, aby smak zapadł nam w pamięć na jak najdłużej. JURA, jako pierwsza na świecie, wprowadziła też kawę parzoną na zimno COLD BREW. Marka stawia na kawę mieloną tuż przed przyrządzeniem, a nie zapakowaną do kapsułki.

Jakość idzie w parze z designem. Świadczy o tym choćby najnowszy dostępny model - E8 (EC). To ekspres ze wszystkimi kluczowymi technologiami marki JURA. Dzięki zaawansowanym systemom możliwe jest przygotowanie 17 różnych kawowych klasyków i specjałów. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i możemy cieszyć się kawą w kawiarnianej jakości. Ziarna są świeżo mielone za pomocą młynka P.A.G.2 i ekstrahowane w idealnych warunkach dzięki zaawansowanej technologii parzenia. Poziomy mielenia można regulować w dowolnym momencie – mamy do dyspozycji ergonomicznie ukształtowany przełącznik wyboru. Wszystko dzieje się bardzo intuicyjnie. Przez kolejne kroki – a nie ma ich wiele – prowadzi nas 3,5-calowy wyświetlacz z dużymi ikonami. JURA zwraca też szczególną uwagę na wzornictwo. Ekspres E8 (EC) jest po prostu piękny! Będzie efektownie wyglądał w każdej kuchni.

Jeśli szukamy naprawdę niewielkiego sprzętu, warto zwrócić uwagę na ENA8 jako kompaktowy ekspres ze wszystkimi kluczowymi technologiami marki JURA. Na ograniczonej przestrzeni kuchennego blatu pozwala on zachować miejsce na codzienne gotowanie. Gwarantuje przy tym komfort codziennego użytkowania. W modelu ENA8 ekran dotykowy sam dostosowuje się do preferencji smakowych użytkownika, dzięki czemu przyspiesza to proces przygotowania dobrej jakości kawy – także do dwóch filiżanek jednocześnie. A kiedy przychodzi czas na czyszczenie systemu mlecznego, jesteśmy miło zaskoczeni. Dzięki funkcji, którą można uruchomić za naciśnięciem jednego przycisku, i która zawsze zapewnia higienę potwierdzoną certyfikatem TÜV, wszystko dzieje się automatycznie. Jeśli jesteśmy zwolennikami mlecznych kaw, z pewnością docenimy także unikalną Technologię Gładkiej Pianki. Pozwala ona uzyskać lekką, idealnie gładką piankę mleczną. Cappuccino, latte smakują jak od najlepszego baristy!

Zawsze można zapytać

Jak już wiemy, ekspres w domu nie tylko przyrządza smaczną kawę, lecz także jest dopełnieniem wnętrza. W ofercie marki JURA znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które zachwycą nas także eleganckim, atrakcyjnym designem. Będą świetnie komponować się z nowoczesnym wnętrzem.

A jeśli pojawiają się jeszcze wątpliwości, jaki model wybrać, JURA wychodzi naprzeciw tym problemom. W każdej chwili można skontaktować się z konsultantem. Wystarczy wejść na stronę www.jura.com i kliknąć zielony przycisk JURA LIVE, aby połączyć się z doradcą, który odpowie na wszystkie pytania i doradzi nam, jaki ekspres wybrać.

Materiał promocyjny marki JURA.