Najlepsze słuchawki do biegania i na siłownię

Łukasz Figielski
07.01.2019 15:32
Jakie słuchawki do biegania? A jakie słuchawki na siłownię?

Jakie słuchawki do biegania? A jakie słuchawki na siłownię? (Fot. Shutterstock)

Istnieje szkoła biegania kontemplacyjnego, ale nie oszukujmy się - wysiłek jest przyjemniejszy, gdy w uchu coś gra lub gada. Jakie słuchawki do biegania wybrać? A jakie słuchawki na siłownię? Podpowiadamy, jak nie zagubić się w gąszczu modeli.

JAKIE SŁUCHAWKI DO BIEGANIA?

Pogoda nie zawsze sprzyja biegaczom. Słuchawki do ćwiczeń na zewnątrz powinny być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na kurz i zachlapania. Jeśli preferujemy treningi na świeżym powietrzu, warto zwrócić uwagę na te modele.

Słuchawki do biegania Overmax ActiveSound 3.1. Możesz w nich pływać, słuchając muzy z 8-gigowej pamięci. Na powierzchni da się przerzucić na bluetooth. Bateria: 6 godzin.

Słuchawki do biegania Aftershokz Trekz Titanum. Kosmiczna sprawa, głośniczki tych bluetoothowych słuchawek nadają przez kości policzkowe. Sprzęt delikatnie wibruje, co trochę łaskocze - zwłaszcza gdy mówi lektorka. Rozwiązanie nieaudiofilskie, lecz wygodne (także sterowanie) i skuteczne. Można używać ze stoperami - po to jest drugie ustawienie equilizera. Bateria: 6 godzin.

Słuchawki do biegania Kruger&Matz M5. M5 to lekkie bluetoothowe słuchawki z ogumowanym sterownikiem z mikrofonem na mocnym kablu. Co ciekawe i dość wyjątkowe - o regulowanej długości. Wygodny sylikonowy zaczep w uchu. Dobre recenzje, rozsądna cena. Bateria: 5 godzin.

Słuchawki do biegania Sony MDR-XB50BS. Plastik i guma, bardzo sportowe, jakość gwarantowana przez Sony. Regulacja na samej słuchawce. Bateria: 8,5 godziny.

Słuchawki do biegania Goclever SoundClub Active. Magnetyczne tyły słuchawek "sklejają" się, spore ułatwienie transportowe. Tanie! Bateria: 6 godzin.

Słuchawki do biegania Plantronics BackBeat FIT. Drogie, ze sztywnym pałąkiem, o podwyższonym stopniu odporności i mocnej baterii. Mają elementy odblaskowe dla nocnych biegaczy. Bateria: 8 godzin.

JAKIE SŁUCHAWKI NA SIŁOWNIĘ?

Słuchawki na siłownię Bose SoundSport Pulse. Słuchawki mierzące tętno, wyniki wyświetlają we własnej aplikacji. Spore, ale wygodne, ładnie grają, mają NFC. Bateria: 5 godzin.

Słuchawki na siłownię JBL Under Amour. Bardzo duże, lecz siedzą w uchu komfortowo. Bardzo sportowe. Bateria: 8 godzin.

Słuchawki na siłownię Panasonic RP-BTS50 Wings. Oryginalny dizajn, dobre nie tylko na siłownię - niebieskie diody zwiększają bezpieczeństwo podczas joggingu w nocy. Bateria: 6 godzin.

Słuchawki na siłownię JBL Reflect Contour. Podwójne zabezpieczenie: hakiem i klipsem. Bateria: 8 godzin.

Słuchawki na siłownię Sony MDR-AS410AP. Ciekawy uchwyt z banalnie prostą regulacją - przeciągasz kabel przez pętelkę. Lekkie, fajne!

Słuchawki na siłownię Polk Audio UltraFit 3000. Świetnie leżą i brzmią! Dwa kable - możesz wybrać taki bez mikrofonu/sterownika. Pałąk zachowuje wybraną formę - to... idealny stopień elastyczności.

Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • robproof

  Oceniono 2 razy 2

  Mam słuchawki: Kruger&Matz M5. Po roku używania wypadają z uszu. Nie nadają się teraz do biegania w ogóle. Drobne ruchy i już lądują na ziemi. Napisałem do firmy, to kazali kupić nowe gumki za ponad 45 zł. Pierwszy i ostatni raz kupuję coś od tej firmy. Dałem ponad 200 zł i bardzo żałuję.

 • robert_wwa

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to jest, że artykuł jest na głównej z datą 07.01.2019 a komentarze są sprzed 3 miesięcy? Jak artykuł się nie zestarzał to nie ma powodu aby tego typu nie użyć raz jeszcze ale po co udawać, że to coś nowego?

 • karol1337nopr

  0

  Ze słuchawkami biegam już dobrych 5 lat. Bez muzyki jak dla mnie nie ma biegania, ale tylko bezprzewodowe. Już do tego stopnia, że nawet te co mają łączący kabelek mnie wkur%#$ Od tygodnia biegam z Dots i jakoś to fajniej działa. Wcześniej miałem inne z tej samej firmy (lamax) i były ok poza moim małym problemem wygody, dziewczyna je przejęła po mnie.

 • ahoy2

  Oceniono 1 raz -1

  Czy jak biegasz -nawet na siłowni - nie możesz na przykład zamknąć oczu i pomyśleć, że jesteś w lesie, na łące, wsluchać się w ciszę, "wybiegać" też mózg, odnowić się w pełni? Musi ci lomotać w uszach? Jakbyś chciał to bieganie przetrzymać, jakby cię nuzyło?

 • jacekwezyk

  Oceniono 1 raz -1

  Na siłownie i do biegania używam słuchawek otwartych, które dają mi wizję co się dzieje wokoł, są bezpieczneijsze. Ja noszę Aftershokz Trekz Titanium, są bardzo komfortowe, bezprzewodowe i wysokiej jakości.

 • jacekrygulski

  Oceniono 1 raz -1

  Ja używam odpornych na pot aftershokz trekz titanium - są znakomite, wygodne, lekkie i bardzo dobrze oddające dzwięki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX